Premjero patarėjas draudžia FNTT vadovu skirti R.Boreikos pavaduotoją

Premjero patarėjas pabrėžia, kad naujuoju Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriumi negali tapti buvusio šios institucijos vadovo pavaduotojas.

Pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje „Savaitės atgarsiai“ ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius tvirtino, kad Vyriausybės vadovas „nesuprastų, jeigu konkursą FNTT prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pareigoms užimti laimėtų buvusio šios žinybos vado Romualdo Boreikos pavaduotojas“.

„Tai atrodytų mažų mažiausiai keistai. Reikėtų tada pažiūrėti, kodėl sistema leido laimėti tą konkursą, nes kalbame apie visą sistemos pakeitimą“, - kalbėjo V.Valentinavičius, leidęs suprasti, kad R.Boreikos pavaduotojai arba kiti aukšti FNTT vadovai priklauso ir paklūsta sistemai, todėl esą negalėtų imtis būtinų pertvarkų.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, paskelbęs konkursą į laisvą FNTT vado vietą, toje pat laidoje pareiškė, kad jį rengiant bei nustatant rezultatus bus vadovaujamasi veikiančiais įstatymais. „Konkursą ir jo sąlygas nustato Valstybės tarnybos įstatymas ir mes jį vykdysime, jo laikysimės. Jeigu konkursą laimės pavaduotojas, tada ir spręsim, ką daryti“, - teigė ministras.

R.Palaitis informavo, kad į FNTT vadovus pretenduoja dešimt pareigūnų. Pasak ministro, per dvi savaites nuo konkurso į FNTT vadovus pradžios yra gauta dešimt paraiškų jame dalyvauti. „Yra dešimt pretendentų, pateikusių pareiškimus dalyvauti konkurse FNTT vado vietai. Turime dešimt drąsių žmonių“, - konstatavo vidaus reikalų ministras.

Pasak jo, pagal pareigybės aprašymą į FNTT vadpvus galėjo pretenduoti apie 250 pareigūnų. „Bet yra dešimt. Birželio 18 dieną įvyks konkursas ir paaiškės nugalėtojas“, - sakė R.Palaitis.

Jis neįvardijo nei vienos pretendento pavardės, tačiau neneigė, kad tarp dalyvaujančiųjų konkurse gali būti ir ligšiolinio FNTT vadovo generolo R.Boreikos pavaduotojai pulkininkai Alvydas Packevičius bei Valdas Grendelis. Beje, A.Packevičius laikinai eina FNTT direktoriaus pareigas vietoje nuo gegužės 18-osios atsistatydinusio ir į pensiją išėjusio R.Boreikos.

R.Palaitis neatmetė, kad dėl nesutarimų su premjeru FNTT vadovo klausimu gali tekti atsistatydinti iš ministro posto. Paklaustas, ar neatrodo, kad jis jau yra „paaukotas“ vardan politinių tikslų, pavyzdžiui, praplečiant valdančiąją koaliciją ir siūlant laisvą Vyriausybės nario portfelį galimiems naujiems jos partneriams, dabartinis Vidaus reikalų ministerijos vadovas atsakė: „Jeigu bus taip, kaip sakote, tikiuosi apie tai pirmasis sužinoti. Politikas visada turi būti pasiruošęs neužsisėdėti vienoje vietoje. Gali būti milijonas priežasčių pakeisti ministrą. Štai buvęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys atsistatydino dėl nesutarimų su policijos generaliniu komisaru“.

Pasiteiravus, ar jo pakeitimo pretekstu gali tapti FNTT vadovo paskyrimas, R.Palaitis atsakė: „Neatmestina“.

Lietuvos televizijos laidoje dalyvavęs opozicinės Socialdemokratų partijos vienas lyderių Juozas Olekas stebėjosi, kodėl premjero patarėjai diktuoja sąlygas ministrams. „Ne jūsų kompetencija yra konkurso rengimas ir pareigūno skyrimas. Tai ministro atsakomybė. Visas jūsų bruzdėjimas parodo, kad esate kažkodėl suinteresuotas paskirti vieną ar kitą žmogų į tas pareigas“, - V.Valentinavičiui sakė J.Olekas. „Premjero patarėjai pernelyg įsijautė į funkcijas, kurios jiems visiškai nepriklauso“, - pridūrė jis.

R.Boreika iš FNTT vadovo pareigų atsistatydino po septynerių metų darbo, po to, kai premjero sudaryta darbo grupė apkaltino jį neskaidria veikla bei viešųjų ir privačių interesų derinimo pažeidimais.


Šiame straipsnyje: FNTTBoreika

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių