Premjero pagyros susilaukė pašaipių opozicijos kirčių

Opozicija kritikuoja premjerą ir jo vadovaujamą Vyriausybę nejautrumu paprastiems žmonėms, padarytomis klaidomis ir netgi melu apie įveiktą krizę.

„Tai ilga ir tuščia ataskaita. Pykstu, premjere, nes Vyriausybė nesugeba šalies valdyti taip, kaip aš, jaunas žmogus, norėčiau“, - pareiškė opozicijos lyderis, Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys, komentuodamas ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus ketvirtadienį Seime pateiktą penkioliktosios Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą. Joje premjeras giriasi, kad Vyriausybės dėka pavyko suvaldyti didžiausią šalies istorijoje ekonominę krizę, taip pat kaltino ankstesnes vyriausybes bei dabartinę opoziciją „politinės atsakomybės stoka“.

„Mes užklijavom krizės ir neatsakingų ankstesnių vyriausybių pradurtas mūsų ekonomikos padangas, dabar jas pučiam, o toliau minsim“, - teigė A.Kubilius, atsakydamas į parlamentarų klausimus po Vyriausybės metinės ataskaitos pateikimo.

Bet opozicija kaltino premjerą ir visą keturių centro dešinės partijų koalicinę Vyriausybę tikrovės nesuvokimu. „Jūsų ataskaita puikiai papildo vaikystėje skaitytas „Mikės melagėlio pasakas“, - sakė socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

„Turime tikrovės neatitinkančią, neracionalią kalbą“, - jam antrino opozicinės Krikščionių partijos frakcijos narys Mantas Varaška.

„Pasiklausius jūsų kalbos norisi pasakyti tik „amen“ ir „šlovė konservatoriams“, nes tiek daug kritikos opozicijai jau seniai teko girdėti. Nors kritikuoti reikėtų ne opoziciją, o dabartinę Vyriausybę už nedarbo augimą, skurdžiausių žmonių pajamų sumažinimą, mokesčių didinimą“, - sakė „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos atstovas Andrius Mazuronis.

„Nežinau, kur čia matote ekonominės krizės įveikimą. Ar seniai ėjote Vilniaus Gedimino prospektu, ar matėte, kaip ten viskas uždaryta, bankrutavę?“, - retoriškai klausė socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

Netgi valdančiosios koalicijos atstovai neskubėjo dalinti pagyrų savo suformuotai Vyriausybei. „Galbūt kažkur Vyriausybė per daug griežtus sprendimus priėmė, per daug spaudė žmones, nors jie ir supranta, kad yra sunkmetis ir nepopuliarių sprendimų neišvengsi“, - svarstė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų narys Kazimieras Kuzminskas.

Valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos atstovas Žilvinas Šilgalis, paprastai negailintis kritikos A.Kubiliaus Vyriausybei, šįkart sakė: „Tikrai nevertinu jūsų veiklos taip demagogiškai, kaip opozicija. Tikrai ne viskas blogai buvo padaryta, buvo ir būtinų darbų, gelbėjantis nuo finansų krizės. Nors ir klaidų, kartais visai nemenkų ir iki šiol neištaisytų, irgi buvo“.

Vyriausybei buvo be kita ko priekaištaujama dėl didelį visuomenės nepasitenkinimą sukėlusią naująją privalomojo sveikatos draudimo mokėjimo tvarką, nemenką dalį žmonių pavertusių valstybės skolininkais. Į šiuos priekaištus finansų ministrė Ingrida Šimonytė atsakė: „Man atrodo, įtampos keliamos tose vietose, kur jų visai nėra. Neretai tai tiesiog dirbtinės įtampos, kai pasitaikančios problemos gali būti išspręstos normalia darbo tvarka“.

Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kodėl paprasti žmonės nejaučia išreklamuotų Vyriausybės pasiekimų, A.Kubilius tvirtino, kad tai tėra laiko klausimas. „Dėsčiau objektyvius makroekonominius skaičius, kurie parodo, kad sunkiausias krizės etapas yra tikrai praeitas. Tie skaičiai leidžia mums objektyviai įvertinti, kad makroekonominiu lygmeniu esame didžiausius iššūkius įveikę. Jeigu pasaulyje nieko ypatingo neatsitiks, ko kol kas nematome, tai tikrai ir toliau eisime į priekį ir tai netrukus pajus dauguma Lietuvos žmonių“, - kalbėjo premjeras.

Dėl Vyriausybės pateiktos metinės ataskaitos Seime bus surengtos diskusijos ir gali būti priimta rezoliucija dėl pritarimo arba nepritarimo šiam premjero pateiktam dokumentui.


Šiame straipsnyje: Vyriausybėkubiliusataskaita

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių