Premjeras su Prezidente aptars D.Staponkaus kandidatūrą į kultūros ministrus

Premjeras Andrius Kubilius žada su Prezidente Dalia Grybauskaite artimiausiu metu aptarti teikiamą kandidatą į kultūros ministrus Deividą Staponkų.

Pateikė oficialiai

Pirmadienį įvykusiame tradiciniame keturių valdančiųjų partijų atstovų susitikime premjerui buvo oficialiai pateikta Tautos prisikėlimo partijos (TPP) siūloma operos solisto D.Staponkaus kandidatūra į Kultūros ministerijos vadovus.

„Susitikime pasikeitėm nuomonėm dėl siūlymo keisti kultūros ministrą. Buvo pateikta D.Staponkaus kandidatūra. Sutarėm, kad svarstysim šią kandidatūrą“, - po koalicijos atstovų susitikimo žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis ketina artimiausiu metu pasikalbėti su TPP siūlomu kandidatu, taip pat aptarti šį teikimą su kitais koalicijos vadovais, su kultūros bendruomene bei su Prezidente, kuri pagal Konstituciją premjero teikimu skiria ir atleidžia ministrus.

„Nors kandidato pavardė yra žinoma kultūros pasaulyje, bet ministro kvalifikacija reikalauja dar kai kurių kitų sugebėjimų“, - teigė A.Kubilius, atsisakęs prognozuoti, ar siūloma D.Staponkaus kandidatūra bus priimtina ir jis tikrai taps naujuoju kultūros ministru.

Premjeras sakė dar neinformavęs Prezidentės apie naują TPP pasirinkimą, tačiau ketinąs tai padaryti pačiu artimiausiu metu.

D.Staponkus siūlomas skirti vietoje šiuo metu Kultūros ministerijai vadovaujančio Remigijaus Vilkaičio, kuriam TPP pareiškė nepasitikėjimą.

Pagal valdančiosios koalicijos sutartį kultūros ministrą deleguoja TPP.

"Siūlėme geresnį - A.Valinską"

Vienas šios partijos vadovų Vincas Babilius, dalyvavęs koalicijos susitikime su premjeru, tvirtino, kad R.Vilkaitis nevykdė TPP programos, nederino su partija savo veiksmų ir sprendimų, be to, galų gale išstojo iš partijos. Tuo tarpu D.Staponkus yra TPP narys. „R.Vilkaitis neatspindi politinės jėgos, kuri jį delegavo, ir veikia vienpusiškai. D.Staponkus yra mūsų partijos narys ir atstovas, o R.Vilkaitis iš jos išėjo. Į mums deleguotą sritį siūlomas kandidatas eina su savo matymu, su mūsų patarimais, skirtingai nei dabartinis ministras R.Vilkaitis“, - aiškino V.Babilius.

Jis teigė, kad D.Staponkus yra ne tik „žinomas kultūros veikėjas“, bet turi ir vadybinio darbo patirties, nes kurį laiką yra dirbęs Nacionalinio operos ir baleto teatro administracijoje. „Tai nėra pro šalį einantis žmogus“, - tikino V.Babilius.

TPP atstovas atmetė grupės menininkų pasiūlymą kultūros ministre skirti diplomatę Iną Marčiulionytę. Be to, TPP neatsižvelgs į Prezidentės pageidavimą rinktis iš kelių kandidatų į ministrus. „Konstitucija ir įstatymai nereikalauja kelių kandidatų. Bet mes turime dar bent kelis, jeigu kartais prireiktų. Tačiau viešai jų neminėsime“, - sakė V.Babilius.

Anot jo, TPP prieš kelias dienas siūlė geresnį kandidatą į kultūros ministrus – savo lyderį Arūną Valinską. „Tačiau jis buvo priverstas atsiimti savo kandidatūrą“, - teigė V.Babilius.

A.Valinskas atsisakė kandidatuoti į kultūros ministrus po to, kai įžeidžiamais žodžiais pakalbėjo apie D.Grybauskaitė, sužinojęs, jog ši savo ruožtu atsisako skirti jį Kultūros ministerijos vadovu.

Lieka koalicijoje

Premjeras A.Kubilius tvirtino, kad A.Valinsko pasisakymai nebuvo ir nebus svarstomi koalicijoje. „Tai yra asmens pasisakymai ir asmuo pats turi juos įsivertinti. Esu pasakęs, kad nelabai išmintingi ir kultūringi tie jo žodžiai. Manau, kartais pernelyg emocingai jis reaguoja į įvykius. Aš tokių frazių nebūčiau sakęs. O jeigu kas nors panašaus išsprūstų, aš paprasčiausiai vyriškai atsiprašyčiau“, - teigė Vyriausybės vadovas.

Paklaustas, ar TPP lieka valdančiojoje koalicijoje, premjeras atsakė teigiamai: „Mes nesvarstėme ir negirdėjome jokių kitų alternatyvų. Jie pasiūlė kitą kandidatą, taigi, lieka ir toliau dirba koalicijoje“.


Šiame straipsnyje: ValinskasVilkaitisStaponkus

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių