Premjeras pritaria, kad neiškėlusiems vėliavos per šventes būtų skirtos didesnės baudos

Premjeras Andrius Kubilius sako sutinkantis, kad būtų padidintos baudos valstybinės vėliavos per valstybės šventes neiškėlusiems asmenims.

"Prievolė gerbti savo valstybę ir jos simbolius, mano manymu, yra labai svarbi, ir aš čia nematyčiau kažko blogo", - klausiamas apie Seime svarstomus siūlymus didinti baudas neiškėlusiems vėliavos Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.

Jo vertinimu, valstybės ir jos simbolių gerbimas nėra tik asmeninis reikalas.

"Visiškai atsainus požiūris, kurį kartais tekdavo matyti kai kurių politikų siūlymuose, kad pagarba valstybei ir jos simboliams yra tiesiog asmens reikalas ir čia valstybė nesiruošia nieko daryti - nemanau, kad tai būdavo geras požiūris", - sakė A.Kubilius.

Šią savaitę Seime po pateikimo pritarta dviem alternatyviems atitinkamų Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisų projektams.

Vidaus reikalų ministerija siūlo baudas už valstybės vėliavos neiškėlimą privatiems asmenims ir įmonėms didinti nuo 10-30 iki 30-50 litų, valstybės įstaigoms - nuo 30-60 iki 50-100 litų. Daugiau didėtų baudos anksčiau dėl to jau baustiems asmenims.

Tuo metu parlamentaro Valdemaro Valkiūno pateiktame projekte, kuriam taip pat pritarta po pateikimo, už valstybės vėliavos neiškėlimą siūlomos kur kas griežtesnės baudos. V.Valkiūnas siūlo, kad minimali bauda valstybės švenčių dienomis neiškėlus vėliavos valstybės ir savivaldybių įstaigoms padidėtų iki 400 litų, o maksimali bauda už pakartotinį pažeidimą būtų iki 600 litų, gyvenamųjų namų savininkams ji siektų 400 litų.

Šiuo metu Administracinių teisės pažeidimų kodeksas įmonių ir organizacijų vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, už tokį pažeidimą numato įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 30 litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams - nuo 30 iki 60 litų.

Pakartotinai pažeidus valstybės vėliavos iškėlimo tvarką bauda gyventojams atitinkamai didėja nuo 30 iki 60 litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams - nuo 60 iki 120 litų.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius yra siūlęs iš viso panaikinti pareigą gyventojams bei įmonėms švenčių dienomis kelti Lietuvos vėliavą prie pastatų, tokį reikalavimą paliekant valstybės ir savivaldybių institucijoms, tačiau Vyriausybė tam nepritarė.

Policijos departamento duomenimis, šiemet jau nubausta daugiau nei 800 asmenų ir įmonių už valstybės vėliavos neiškėlimą švenčių dienomis.

Dabar galiojantis Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas visus asmenis bei įmones įpareigoja ant pastatų kelti Lietuvos valstybės vėliavą vasario 16-ąją, kovo 11-ąją ir liepos 6-ąją.


Šiame straipsnyje: vėliavosVėliava

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių