Premjeras pradės mėnesio trukmės atostogas

Premjeras Andrius Kubilius pradeda beveik mėnesį truksiančias kasmetes vasaros atostogas.

Pavaduos finansų ministrė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirašytu dekretu ministras pirmininkas išleidžiamas atostogų nuo ateinančio pirmadienio – liepos 26 dienos. Vyriausybės vadovas į darbą grįš rugpjūčio 23-ąją.

Prezidentė, atsižvelgdama į A.Kubiliaus teikimą, dekretu įpareigojo atostogaujantį premjerą pavaduoti finansų ministrę Ingridą Šimonytę. Ji kaip tik šį penktadienį, liepos 23-ąją, baigia vasaros atostogas.

Paskutinę liepos ir pirmąsias dvi rugpjūčio savaites atostogaus nemažai Vyriausybės narių – socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, ūkio ministras Dainius Kreivys, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Krašto apsaugos ministerijos vadovė Rasa Juknevičienė, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Likusieji ministrai jau paatostogavo arba ilsėsis rugpjūčio antroje pusėje.

Be atostogų liko tik naujai kultūros ministru paskirtas Arūnas Gelūnas. Tik liepos pradžioje pradėjusiam dirbti naujam Kultūros ministerijos vadovui kasmetės atostogos bus suteiktos vėliau.

Kol atostogaus premjeras ir jį laikinai pavaduos finansų ministrė, Vyriausybė neplanuoja rinktis į posėdžius ir pasitarimus, paprastai vykstančius kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį. Pirmasis premjero vadovaujamas Vyriausybės posėdis numatytas rugpjūčio 25 dieną, tačiau savaitę anksčiau gali įvykti ir I.Šimonytės vadovaujamas ministrų kabineto posėdis, jeigu bus aktualių ar skubiai spręstinų klausimų.

Suks į dešinę

Atostogas Vyriausybės vadovas pradės jau šį savaitgalį, sekmadienį dalyvaudamas tradiciniame konservatorių dviračių žygyje „Suk į dešinę“. Šįkart valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko A.Kubiliaus vadovaujamas žygis bus surengtas „lietuviškais“ Baltarusijos pakraščiais.

Nors į šį žygį Lietuvos Vyriausybės vadovas pakvietė patį Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, maža tikimybė, kad jis dalyvautų. Tačiau gali būti, kad prie dviratininkų prisijungs baltarusių premjeras Sergejus Sidorskis.

Jau devintą kartą rengiamas TS-LKD narių žygis „Suk į dešinę“ šiemet vyks nuo liepos 25 iki rugpjūčio 1 dienos.

Šiais metais nuspręsta kelionę dviračiais organizuoti netradicinėmis vietovėmis – Baltarusijos teritorijoje, netoli sienos su Lietuva. Čia gyvena nemažai lietuvių tautybės žmonių, yra išlikę daug su Lietuvos istorija siejamų architektūros paminklų.

Kasdien numina apie 100 km

Paprastai žygio dalyviai savo dviračiais per dieną numina vidutiniškai apie 100 kilometrų, nakčiai sustodami kokiose nors pakelės namuose, viešbučiuose, moteliuose, kartais palapinėse.

Šiemet dėl to, kad dviračių žygis organizuojamas po kaimyninę valstybę, nepriklausančią Europos Sąjungai ir Šengeno erdvei, gerokai sugriežtinta jo dalyvių atranka. Jų bus kur kas mažiau, nei anksčiau. Numatoma, kad važiuos kiek daugiau nei 30 žmonių, nors anksčiau būdavo dvigubai ir net trigubai daugiau.

Žygio dalyviai paprastai susimeta po tam tikrą sumą pinigų maistui ir nakvynei. Viena iš Tėvynės sąjungos sekretoriato darbuotojų iš anksto pasirūpino žygio maršrutu, numatomų sustojimų vietomis, maisto paruošimu visai kompanijai, nakvynės vietomis.

Planuojama, kad dviračių žygyje „Suk į dešinę“ kartu su premjeru dalyvaus ir kai kurie jo vadovaujamos Vyriausybės nariai, tarp jų D.Jankauskas bei D.Kreivys, taip pat dar kai kurie TS-LKD vadovybės nariai.

Nepamiršo savo pomėgio

Birželio pabaigoje viešėjęs Minske A.Kubilius susitikime su A.Lukašenką nepamiršo ir savo pomėgio – Lietuvos premjeras pakvietė baltarusių prezidentą sudalyvauti planuojamame dviračių žygyje. A.Lukašenka iš principo neatmetė tokios galimybės, bet iš Baltarusijos sostinės nėra gauta jokių žinių dėl galimo jo dalyvavimo bent viename iš žygio etapų.

Neoficialiai tvirtinama, kad nėra didelės tikimybės, kad A.Lukašenka prisijungtų prie Lietuvos dešiniosios partijos žygeivių. Tačiau Baltarusijos vyriausybės vadovas S.Sidorskis gali skirti laiko bendravimui su savo kolega iš Lietuvos, taip pat ir dviračio mynimui.

Anksčiau premjeras A.Kubilius panašų pasiūlymą buvo pateikęs ir Rusijos premjerui Vladimirui Putinui, kai susitiko su juo balandį Maskvoje. Tačiau šis neatvyko į Vilniuje birželio pradžioje organizuotą Baltijos jūros valstybių tarybos vyriausybių vadovų susitikimą, todėl A.Kubiliui nepavyko įgyvendinti idėjos Lietuvos sostinėje palenktyniauti su V.Putinu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių