Prašymas panaikinti trijų parlamentarų neliečiamybę įstrigo Seime (papildyta)

Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas panaikinti trijų parlamentarų teisinį imunitetą, bet Seimo nariai kol kas neskuba tenkinti šį prašymą.

Seimas bent kol kas nesutiko sudaryti specialiųjų komisijų, kurios turėtų ištirti, ar teigiamai atsakyti į prokuroro prašymus.

Teikimą parašė dar laikinasis prokuroras

Nuo birželio vidurio Generalinei prokuratūrai vadovaujantis Darius Valys antradienį plenariniame posėdyje oficialiai paprašė, kad Seimas panaikintų parlamentarų Petro Gražulio, Kazimiero Uokos ir Roko Žilinsko neliečiamybę bei leistų patraukti juos atsakomybėn.

Trijų parlamentarų neliečiamybės prašoma dėl jiems iškeltų baudžiamųjų ir administracinių teisės pažeidimų bylų.

Oficialius teikimus Seimui dėl P.Gražulio, K.Uokos ir R.Žilinsko imuniteto panaikinimo birželio pradžioje perdavė dar ligšiolinis laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas.

Chuliganizmas per mažumų eitynes

Opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariui P.Gražuliui ir konservatoriui K.Uokai administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti dėl jų veiksmų per gegužės 8 dieną Vilniuje vykusias seksualinių mažumų eitynes.

D.Valys paaiškino, kad šie du Seimo nariai traukiami atsakomybėn už tai, kad pasipriešino policijos pareigūnams, einantiems jiems pavestas viešosios tvarkos saugojimo pareigas, perėjo policijos užtvarą, pažymėtą specialiąja juosta su užrašu „Stop policija“, ribojančią įvykio vietos perimetrą, nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nepereiti šios užtvaros bei nutraukti neteisėtus veiksmus.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas grąžino policijos pareigūnams minėtų dviejų Seimo narių administracinių teisės pažeidimų bylas. Jis konstatavo, prieš pradedant nagrinėti bylą reikia išankstinio Seimo sutikimo leisti suvaržyti minėtų parlamentarų laisvę, mat už K.Uokos ir P.Gražulio nusižengimą gresia ne tik bauda, bet ir areštas.

„Surinktoje medžiagoje yra duomenų, kad minėti du Seimo nariai padarė ne administracinį nusižengimą, bet nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamajame kodekse. Jie įtariami nepagarba kitiems asmenims, policijos pareigūnams, kitais pažeidimais“, - pastebėjo generalinis prokuroras.

Įžeidinėjo pareigūnus

D.Valys antradienį taip pat informavo, kad opozicinės Krikščionių partijos frakcijos atstovo R.Žilinsko neliečiamybės panaikinimo prašoma dėl jam iškeltos administracinių pažeidimų bylos dėl nedidelio chuliganizmo bei policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems. Už tai numatyta ne tik bauda, bet ir galimas administracinis areštas. Todėl ir yra reikalingas Seimo sutikimas leisti suvaržyti R.Žilinsko laisvę.

Dėl išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti R.Žilinsko laisvę generaliniam prokurorui siūlė kreiptis taip pat Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas. Čia turi būti nagrinėjama parlamentaro administracinių teisės pažeidimų byla.

2009 metų gruodžio 4 dieną Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas išteisino R.Žilinską baudžiamojoje byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pasipriešinimo policijos pareigūnams ir policijos pareigūnų įžeidimo. Tačiau teismas parlamentarui iškėlė administracinių teisės pažeidimų bylą.

R.Žilinskas su draugu Marku Gurskiu nemalonumų su policija turi daugiau kaip dvejus metus. Tuomet R.Žilinskas ir M.Gurskis įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju. Šis iškvietė pareigūnus, kurie vyrus nuvežė į Šnipiškių nuovadą. Policininkai teisme yra tvirtinę, kad R.Žilinskas ir M.Gurskis tiek sodinami į automobilį, tiek vežami į policiją, tiek pristatyti į policijos komisariatą įžeidinėjo pareigūnus, nepakluso jų nurodymams, priešinosi.

Pritrūko balsų komisijoms sudaryti

Antradienį popiet Seimas balsavo, ar sudaryti dvi specialiąsias komisijas, kurios iki birželio pabaigos turėjo nuspręsti, ar sutikti panaikinti K.Uokos, P.Gražulio ir R.Žilinsko teisinę neliečiamybę. Abiejų komisijų vadovu siūlyta skirti Liberalų sąjūdžio atstovą Vytautą Grubliauską, jo pavaduotoju - Darbo partijos narį Mečislovą Zasčiurinską.

Tačiau vos vieno balso persvara Seimas nesutiko sudaryti komisijos dėl R.Žilinsko,  taip pat keliolikos balsų pritrūko, kad būtų sudaryta atitinkama komisija dėl K.Uokos ir P.Gražulio.

Abiejų nutarimų dėl komisijų sudarymo projektai grąžinti jų rengėjams tobulinti. Dar kartą juos bus bandoma pateikti Seimui kitą savaitę.

Jeigu komisijos bus galų gale sudarytos ir jos pateiks išvadas, kad generalinio prokuroro kreipimaisi yra tenkintini, trijų parlamentarų imunitetas galės būti panaikintas už tai slaptai balsuojant ne mažiau kaip 71 Seimo nariui iš 141.

Prieš savaitę Seime nesurinkta pakankamai balsų, kad būtų panaikinta Krikščionių partijos frakcijos nario Aleksandro Sacharuko neliečiamybė. Šį Seimo narį Generalinė prokuratūra įtaria padarius nusikaltimą, kai jis bent 11 kartų pasinaudojo savo kolegos Lino Karaliaus balsavimo kortele ir taip suklastojo oficialius dokumentus – Seimo balsavimo protokolus.


Šiame straipsnyje: ValysuokaGražulisŽilinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus
  Pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus

  Nors lyja lietus ir norisi nesušlapti, neįgaliojo vietoje automobilio bet kas palikti negali. Su tokia nuostata pilietiškas jaunimas gėdino Kauno vairuotojus, kurie užėmė neįgaliųjų vietas, nors čia statyti automobilio neturėjo teisės....

  5
 • Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros
  Pradėtos L. Anužienės atleidimo procedūros

  Penktadienį posėdžiavę Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dalininkai pradėjo centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūras, sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius S...

  8
 • Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje
  Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje

  Valstybės kompensacija už žydų religinių bendruomenių turtą disponuojantis Geros valios fondas svarsto įsigyti keturis pastatus Lietuvoje, jie gali kainuoti daugiau nei 2 mln. eurų. ...

  3
 • Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras
  Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras

  Šiandien Pasvalyje oficialiai duris atvėrė naujas vaikų dienos centras, įkurtas bendradarbiaujant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“, Kanados kapitalo bendrovei „Circle K Lietuva“...

 • Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami naujais būdais
  Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami naujais būdais

  Vilkų ir lūšių populiacijos apskaitos metodus būtina tobulinti. Toks sprendimas buvo priimtas Aplinkos ministerijos surengtame pasitarime, kai šių metų vasario 7 ir 10 d. Lietuvos valstybiniuose ir privačiuose miškuose organizuota a...

 • Saugaus eismo varžybose dalyvauja trečdalis Lietuvos mokyklų
  Saugaus eismo varžybose dalyvauja trečdalis Lietuvos mokyklų

  Atsinaujinęs nacionalinis saugaus eismo konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ šiemet vyks jau 23-ią kartą. Užfiksuotas itin didelis susidomėjimas konkursu – šiemet konkurse jau dalyvavo ar dalyvaus daugiau nei 51 t...

 • V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune
  V. Adamkus: džiaugiuosi, kad biblioteka tapo traukos centru Kaune

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūręs tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate Kaune (S. Daukanto g. 25), balandžio 29 dieną minės vienerių metų sukaktį. Pats prezidentas teigia esąs maloniai nustebintas, kad bibl...

  1
 • VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją
  VDU rengiasi atverti R. Sakadolskio medijų laboratoriją

  Gegužės 3 d. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 1 a.) vyks oficialus Lietuvos ir JAV žurnalisto, VDU lektoriaus Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas. ...

 • Atleidžiami teisininkai iš Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų
  Atleidžiami teisininkai iš Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų

  Teisėjų taryba posėdyje penktadienį pritarė Aukščiausiojo Teismo teisėjo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Jono Prapiesčio ir Apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aloyzo Kruopio atleidimui iš pareigų. ...

  4
 • Santariškių klinikos turės naują pavadinimą
  Santariškių klinikos turės naują pavadinimą

  Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos nuo gegužės keičia pavadinimą – taps Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis. ...

  1
Daugiau straipsnių