Prasidės savivaldos rinkimų politinė kampanija

Trečiadienį prasideda oficiali politinė kampanija ruošiantis savivaldybių tarybų rinkimams, kurie įvyks po nepilnų keturių mėnesių.

Įsigalioja nutarimas dėl rinkimų datos

Lapkričio 3 dieną įsigalioja dar rugsėjo pabaigoje priimtas Seimo nutarimas dėl savivaldybių tarybų rinkimų paskelbimo 2011 metų vasario 27-ąją. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paaiškino, kad šio nutarimo įsigaliojimas reiškia politinės kampanijos pradžią.

Politinės kampanijos metu taikomos įstatymų numatytos taisyklės ir apribojimai kandidatų į savivaldą sąrašus kelti ketinančioms politinėms partijoms, taip pat potencialiems pavieniams pretendentams, kurie žada siekti mandatų vietinėje valdžioje.

VRK nurodė, kad partijų, ketinančių kelti kandidatų sąrašus, ir asmenų, ketinančių keltis kandidatais į savivaldybių tarybų narius, prašymai registruotis politinės kampanijos dalyviais bus priimami nuo 2010 metų lapkričio 3 iki gruodžio 24 dienos.

Priminta, kad kandidatus kelti nusprendusios partijos ir potencialūs pavieniai pretendentai į savivaldą pirmiausia turi įsiregistruoti politinės kampanijos dalyviais, o vėliau, nuo gruodžio 24 dienos galės pradėti teikti pareiškinius dokumentus dalyvauti rinkimuose.

Visuomeniniai judėjimai aukoti negalės

VRK atkreipia dėmesį, kad prasidėjus politinei kampanijai visos išlaidos, skirtos kampanijai finansuoti, gali būti apmokamos tik iš lėšų, esančių specialioje, politinės kampanijos sąskaitoje.

Aukoti savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos dalyviams turi teisę pavieniai Lietuvos piliečiai ir nuolatiniai Lietuvos gyventojai, turintys kitų valstybių pilietybes bei asmenys be pilietybės, taip pat Lietuvoje registruoti privatūs juridiniai asmenys, kurių įstatiniame kapitale nėra valstybės ar savivaldybės kapitalo.

„Viešieji juridiniai asmenys politinės kampanijos dalyviams aukoti negali“, - pabrėžiama VRK pranešime.

Prie viešųjų juridinių asmenų yra priskiriami ir pastaruoju metu gausiai gimę visuomeniniai judėjimai, pilietinės asociacijos bei vietinės bendruomenės.

Vienas asmuo kiekvienam savarankiškam politinės kampanijos dalyviui gali paaukoti ne daugiau kaip 42 360 litų.

„Fizinis asmuo, prieš suteikdamas auką politinės kampanijos dalyviui, įstatymų nustatyta tvarka turi deklaruoti turtą ir pajamas. Dėl turto ir pajamų deklaravimo reikia kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją“, - sakoma VRK pranešime.

Turi būti taikomi vienodi įkainiai

Nurodoma, kad politinės kampanijos laikotarpiu politinė reklama turi būti nustatyta tvarka pažymėta nurodant lėšų šaltinį ir aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos.

Draudžiama skleisti politinę reklamą neatlygintinai, išskyrus diskusijų laidas, o rinkimų agitacijos kampanijos etapu (nuo politinės kampanijos laikotarpio pradžios iki įstatymų nustatyto rinkimų agitacijos draudimo termino, tai yra 30 valandų iki rinkimų) - per televiziją, išskyrus diskusijų laidas ir ne trumpesnius kaip 90 sekundžių agitacinius siužetus, kuriuose politinės kampanijos dalyvis informuoja apie politinę programą arba pasisako aktualiais visuomenei klausimais.

„Politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai politinę reklamą gali skleisti tik pagal visiems politinės kampanijos dalyviams vienodus įkainius ir sąlygas. Viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai iki kiekvienų metų sausio 1 dienos VRK turi pateikti politinės kampanijos laikotarpiu taikytinus politinės reklamos įkainius ir sąlygas, o šie ne vėliau kaip iki politinės kampanijos laikotarpio pradžios gali būti pakeisti tik su VRK sutikimu. Komisija įkainius nedelsdama paskelbia internete“, - rašoma VRK pranešime.

Kartu priminta, kad naujų rinkimų į Seimą vienmandatėje Marijampolės rinkimų apygardoje politinė kampanija prasidėjo jau rugsėjo 3 dieną, kai VRK paskelbė, jog šioje apygardoje rinkimai į laisvą parlamentaro vietą įvyks kitų metų vasario 13 dieną, o, reikalui esant, antrasis rinkimų turas – kartu su savivaldos rinkimais vasario 27-ąją.


Šiame straipsnyje: savivaldos rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių