Prasidėjo nacionalinis konkursas „Švari kalba – švari galva"

Šeštasis nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ prasidėjo simboliškai - savaitgalį, kovo 16-ąją, buvo minima knygnešio diena.

Konkurso rengėjai sako, visus jo dalyvius drąsiai galima vadinti savotiškais XXI amžiaus knygnešiais, kurie neša lietuvišką žodį ir raidę į klaidžias šiuolaikinių technologijų erdves. Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinių jaunuolių gyvenimas, ir lietuviškumą susiejančiame konkurse pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinių ir gebėjimo jas pritaikyti kasdienybėje kviečiami Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6–10 klasių moksleiviai.

Norintys dalyvauti konkurse turi nuo kovo 18 iki balandžio į 5 dienos registruotis interneto svetainėje www.lituanika.lt.

Konkurso partneriai – Švietimo ir mokslo ministerija ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija. „Net neabejoju, kad jau paneigėme mitą, jog lietuvių kalba yra nepatogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis. Reikia tik postūmio, tinkamo pavyzdžio, kad  mūsų vaikai „užsikrėstų“ šiuo geruoju lietuvybės virusu, rašytų lietuviškais rašmenimis. Tad šių metų konkurso šūkis – dalyvauja visi! Kviečiame mokyklų vadovus ir mokytojus  paskatinti VISUS mokinius dalyvauti. Juk dalyvavimas – įdomiausia bet kokių varžybų dalis, leidžianti vėliau visai klasei pasidalinti pastebėjimais, idėjomis, padiskutuoti“, -  teigia Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis.   

„Per visus konkurso „Švari kalba – švari galva“ metus jo dalyviai žiniasklaidos atstovų buvo įvardijami įvairiai: kaip raštingiausi moksleiviai, geriausiai lietuvių kalbą mokantys vaikai, švariai kalbantis ar tiesiog švarios galvos jaunimas. Nepaprastai džiugu, kad toks renginys netapo vienkartine akcija, kad jis yra tęstinis ir moksleivių laukiamas, vertinamas“, – pastebi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Šiemet konkursas vyks dviem etapais. I etapo konkursines lietuvių kalbos užduotis moksleiviai atliks balandžio 15–19 dienomis. Užduotis jie atliks savo mokyklų kompiuterių klasėse nuo 9 val. ryto iki 17 val. vakaro. Iš anksto neužsiregistravę moksleiviai konkurse dalyvauti negalės. Iš I etapo į II pateks po dvidešimt kiekvienos klasės geriausių dalyvių – šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. II etapo varžybas, kurios vyks Vilniuje, planuojama rengti gegužės pradžioje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse. Tą pačią dieną specialios šventės metu bus pagerbti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai bei jų mokytojai. Vieta ir laikas, kur viskas vyks, bus patikslinti ir visa reikalinga informacija paskelbta balandžio mėnesį konkurso svetainėje www.lituanika.lt. Teisingiausiai visas užduotis atlikęs kiekvienos klasių grupės moksleivis taps nugalėtoju. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai.

Faktai

Prieš šešerius metus bendrovės „Tilde IT“ iniciatyva subūrus verslo ir valstybinių institucijų pastangas, buvo surengtas pirmasis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Jame dalyvavo per 2,5 tūkstančio 7–9 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. 2009-aisiais vykusiame konkurse savo jėgas išbandė jau per 3 tūkstančius 7–9 klasių moksleivių. 2010 metais konkurse dalyvavo daugiau nei 8 tūkstančiai 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos, 2011 ir 2012 metais – daugiau nei 8,5 tūkstančio moksleivių.NAUJAUSI KOMENTARAI

vilnietis

vilnietis portretas
Kas paaiškins,snygis tai švari kalba,ar tai kvailio išgalvotas darinys???
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių