Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rinkėjų papirkinėjimo Šilutėje

Po pranešimų apie galimą rinkėjų papirkinėjimą Šilutėje, Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate ketvirtadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise (Baudžiamojo kodekso 172 straipsnis)“, - rašoma tyrimui vadovaujančios Klaipėdos apygardos prokuratūros pranešime.

Pasak pranešimo, tyrimas pradėtas, gavus informacijos, jog trečiadienį Šilutės-Pagėgių rinkiminėje apygardoje vykstant išankstiniam balsavimui, „į balsavimo vietą automobiliu yra vežami žmonės, o vėliau jiems už balsavimą atsiskaitoma“.

„Nustatyti du asmenys, kurie grupei rinkėjų pažadėjo sumokėti už tai, jei jie balsuos už vienos iš partijų kandidatus“, - teigia prokurorai.

Policijos departamentas trečiadienį pranešė, kad trečiadienį apie 10 val. Šilutės rajono savivaldybės patalpose, kur įrengta išankstinio balsavimo patalpa, atvyko balsuoti pilietis Z.J. su iš anksto pažymėtu rinkimų biuletenio pavyzdžiu. Pasak rinkėjo, pažymėtą biuletenį jam davė iš matymo pažįstama moteris, pažadėjusi už balsavimą, pagal pažymėtą rinkimų biuletenį, po balsavimo sumokėti 20 litų.

10 val. 20 min. Šilutės rajono policijos komisariatas gavo dar vieną pranešimą, kad per artimiausią valandą už pinigus gali būti vežami balsuoti rinkėjai nurodytu automobiliu. Apie 15 val. sulaikyta grupė asmenų, kurie gavo atlygį už tai, kad balsuotų už tam tikrą politinę partiją.

Trečiasis rinkėjų papirkimo atvejis taip pat nustatytas Šilutės rajone. 14 val. 22 min. vietos policija gavo pranešimą, kad savivaldybės patalpose vėl užfiksuotas galimas rinkėjų papirkinėjimas.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Jau prieš porą mėnesiu komentavau, kad šie rinkimai, nežiūrint emigracijos mastų, bus labiau aktyvesni, o bendras rinkėjų skaičius gali siekti 60 procentų. Kai toks padidėjęs aktyvumas balsuojant paštu, smulkius sukčius, perkančius rinkėjų balsus, reikia aktyviai gaudyti vietose. Tada jie didesnės įtakos rinkimų rezultatams neturės. O KOKIOS RINKIMŲ PROGNOZĖS? “Baltijos tyrimai”, “Vilmorus”, “Sprinter tyrimai” apklausose apklausiama tik apie 1000 respondentų. Rezultatų patikimumas esant kontaktams tarp klausėjų ir respondentų bei dėl klastojimo galimybių yra nedidelis. Čia pateikiami duomenys jau senstelėję. Vakar radau internetiniame leidinyje (15min.lt) duomenis, gautus iš 30 kartų didesnio būrio respondentų, kurie šiuo momentu yra tokie: Darbo partija – 5467 Drąsos kelio partija – 4744 Lenkų rinkimų akcija – 870 Liberalų sąjūdis – 3603 Lietuvos socialdemokratai – 4160 Tėvynės sąjunga Lietuvos krikščionys demokratai – 5980 Tvarkos ir teisingumo partija – 1519 Pasirinktas kitas variantas iš 9 likusių partijų – 6310 Balsavo iš viso – 32671 Tie, kurie nesiruošia balsuoti, tokiose internetinėse apklausose nedalyvauja. Manau, kad internetu besinaudojantys ir politika besidomiantys respondentai yra labiau informuoti apie politinius procesus šalyje, negu tie, kurie neturi kompiuterių ir internetiniu ryšiu nesinaudoja. Pateiktuose duomenyse gali būti svarus ir emigrantų balsas. Kiek jis bus aktyvus rinkimuose? – dar neaišku. Dabar aišku tik viena tendencija. Būsimos koalicijos partneriais apsiskelbę LSDP, TTP ir DP veržiasi į valdžią. Tai, kad socialdemokratai su savimi atsitempia “burokinius” paksoidus ir darbiečius – neverta stebėtis. Tai panašaus kirpimo politiniai dariniai, kurių šaknys toje pačioje dirvoje. Tačiaususidaro gan įdomi situacija. Visose apklausose DP ir TTP suma yra didesnė, negu LSDP skaičiuotė. Tad visai tikėtina, kad apart “trojkos” susitarimo , egzistuoja pokiliminis “dvojkos” susitarimas imti į savo rankas svarbiausius, labiausiai ES finansuojamus valdininkų postus, socdemams paliekant tai, kas liks pagal kvotas. Jei taip atsitiktų, tai visaip persivadinę lietuviškos pakraipos neokomunistai gali sau “pirštus graužti”. Patys saugojo tokius kompanionus nuo teisėsaugos, išpuoselėjo, tad ir turės tai, ką užsiugdė.

tikriausiai

tikriausiai portretas
Komskis pijokus rankioja po kaimus

alius

alius portretas
Pasodintu realiai kelis kurie moka ir kurie parduoda balsus , gal pradetu bijot ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių