Policijos vadas: skaičiuojama, kiek reikėtų atleisti policininkų, kad galima būtų pakelti algas

Šiuo metu skaičiuojama, kiek reikėtų atleisti policijos pareigūnų, kad likusiems pareigūnams būtų įmanoma padidinti atlyginimus, penktadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite sakė policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Su Lietuvos policijos atkūrimo dvidešimtmečiu policijos vadovus pasveikinusi šalies vadovė savo ruožtu pabrėžė, kad šiai sistemai yra būtina optimizuoti savo veiklą.

"Prie šio finansavimo didėti policininkų algos gali tik vienu keliu - atleidus tam tikrą skaičių darbuotojų ir tas lėšas nukreipus algų padidinimui likusiems darbuotojams, bet tokiu atveju reikalingi tam tikri įstatymų pakeitimai", - sakė policijos vadovas.

Vis dėlto V.Telyčėnas pabrėžė, kad jo nuomone, Lietuvoje policijos pareigūnų nėra pernelyg daug, todėl reikėtų eiti kitu keliu - nedidinti atlyginimų, bet išsaugoti darbo vietas.

"Mes skaičiuojame dabar, kiek reikėtų žmonių atleisti, norint pakelti atlyginimus, ir paraleliai turi būti labai greitai pakeisti įstatymai, leidžiantys pakelti tuos atlyginimus", - kalbėjo generalinis komisaras.

Jis tvirtino nežinąs, kiek galėtų būti atleista pareigūnų - tai paaiškės, kai bus patvirtintas biudžetas. Pasak V.Telyčėno, pateikti yra du policijos biudžeto variantai: vienas tokio pat dydžio kaip ir šiais metais, ir kitas - 10 proc. mažesnis.

Policijos vadas taip pat sakė, kad ir kitais metais numatoma optimizuoti policijos veiklą - pervesti mažus komisariatus į nuovadų lygį, mažinti pavaduotojų skaičių mažuose komisariatuose, atsisakyti budinčių dalių mažuose komisariatuose jas paliekant tik apskričių centruose.

"Pagrindinis prezidentės palinkėjimo akcentas buvo tai, kad net šiomis sąlygomis policijai svarbiausia laiku reaguoti į žmonių pagalbos šauksmą, į nusikaltimo vietas atvykti laiku", - kalbėjo V.Telyčėnas.

Pasveikinusi šalies policijos vadovus bei vidaus reikalų ministrą su Policijos diena ir atkurtos Lietuvos policijos dvidešimtmečiu, prezidentė sakė, kad policijos laukia nemaži iššūkiai optimizuojant policijos veiklą.

"Visuomenės saugumas priklauso ne nuo policijos pareigūnų skaičiaus, o nuo sumanaus pajėgų valdymo. Todėl policijos vadovų ir pareigūnų laukia nemenki iššūkiai optimizuojant policijos veiklą, kuriant modernias policijos pajėgas ir užtikrinant šalies gyventojų saugumą. Angelų sargų vardas - ne tik kilni ir garbinga misija, bet ir didelis įpareigojimas ir atsakomybė", - Prezidentūros pranešime cituojama D.Grybauskaitė.

Prezidentė pasidžiaugė, kad didėja pasitikėjimas policija ir mažėja bendras nusikaltimų skaičius.

"Prezidentė atkreipė dėmesį, kad bendrasis nusikalstamų veikų skaičius mažėja, bet kai kurių sričių nusikalstamų veikų skaičius didėja, pavyzdžiui labai išaugęs yra korupcinių nusikaltimų, t.y. kontrabandinių nusikaltimų, nusikaltimų, susijusių su narkotikais, su sukčiavimu (skaičius). Bendrame nusikaltimų mažėjimo skaičiuje yra ir nerimą keliančių ženklų, nerimą keliančių skaičių", - po susitikimo žurnalistams sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Anot L.Balsio, šalies vadovė pabrėžė, kad trūksta bendradarbiavimo tarp teisėsaugos institucijų, ypač sprendžiant problemas, susijusias su kontrabanda.

Prezidentė taip pat ragino policijos vadovus neatidėlioti būtiniausių, efektyvią ir profesionalią policijos veiklą užtikrinsiančių sprendimų, ūkiškiau tvarkyti policijos valdomą turtą ir daugiau dėmesio skirti kovai su organizuotu nusikalstamumu.

Penktadienį Lietuvoje minima Policijos arba Angelų sargų diena.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių