Policija: pareigūnų trūkumas pradeda kelti grėsmę žmonių saugumui

Pareigūnų stoka pradeda kelti grėsmę žmonių saugumui, trūkstant patrulių ne visuomet sugebama operatyviai reaguoti į visus gaunamus iškvietimus, teigia Policijos departamentas.

Taip jis reagavo į spaudos pranešimus, kad dvigubos žmogžudystės Kudirkos Naumiestyje buvo galima išvengti, jeigu policijos pareigūnai būtų tinkamai atsiliepę į kaimynų pranešimą dėl girtaujančių asmenų keliamo triukšmo.

Sekmadienį išplatintame pranešime Policijos departamentas tvirtina, kad tuo metu policijos pareigūnai buvo išvykę į kitus įvykius, o pats pranešimas priskirtas C kategorijai. Šiai kategorijai priskiriami pranešimai apie apysunkius, nesunkius nusikaltimus ar baudžiamuosius nusižengimus, kai asmens, kuriam reikalinga policijos pagalba, būklė nėra sunki, nukentėjusiojo gyvybei arba jo didelės vertės turtui negresia pavojus. Į tokius pranešimus reaguojama atsižvelgiant į turimas pajėgas. Anot Policijos departamento, taip taupomos lėšos.

„Dėl susiklosčiusios padėties Policijos departamentas daugybę kartų kreipėsi į įvairius politikus, siūlė sprendimų būdus, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta“, –teigiama pranešime.

Anot jo, tomis dienomis, kai mokamos įvairios socialinės išmokos, kelis kartus padaugėja iškvietimų dėl girtų asmenų daromų nusikaltimų ar teisės pažeidimų.

„Net sustiprinus patrulių pajėgas operatyviai reaguoti į juos tampa sudėtinga, įvykio vietose neblaivūs asmenys nuolat priešinasi pareigūnams“, – teigia departamentas.

Jo duomenimis, pernai policija sulaukė daugiau nei 700 tūkst. iškvietimų, jų skaičius nuolat didėja, tuo metu pareigūnų skaičius mažėja. 2008 metais policijoje dirbo 11 tūkst. 49 pareigūnai, 2013 metais – 9523, šiuo metu policijoje yra 1560 laisvų pareigybių.

Dviguba žmogžudystė Šakių rajone, Kudirkos Naumiestyje, įvykdyta šeštadienį tuoj po vidurnakčio. Prie Vytauto gatvėje esančio namo durų rastas M.D., gimusios 1959 metais, kūnas su sužalota galva. Namo priebutyje aptiktas A.R., gimusios 1943 metais, kūnas sužalota galva ir kaklu.

Žmogžudystėmis įtariamas drauge su moterimis girtavęs A.A.Š., gimęs 1953 metais. Jis sulaikytas ir uždarytas į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.

Policijos departamento duomenimis, penktadienį 22 val. 56 min. Šakių rajono policijos komisariato budėtojas gavo telefoninį pranešimą dėl triukšmo Kudirkos Naumiestyje, Vytauto gatvės daugiabutyje.

„Perklausius įrašą girdėti, kad skambinusi moteris skundėsi, jog kaimynai, gavę socialines išmokas, girtauja ir iš jų buto sklindantis triukšmas trukdo miegoti mažamečiui vaikui“, – rašoma departamento pranešime.

Budėtojas šį pranešimą priskyrė C kategorijai ir paaiškino, kad turimos negausios policijos pajėgos išvykę reaguoti į kitus įvykius, todėl paprašys atvykti Valstybės sienos apsaugos tarnybos Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnų. Budėtojas, gautą informaciją perdavė Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie patikino, jog pagal galimybes, atlikę savo tiesiogines tarnybos funkcijas, nuvažiuos į iškvietimą.

Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai tuo metu buvo išvykę į eismo įvykį, kur buvo susidūrę du automobiliai ir sužeisti jais važiavę žmonės.

Pirminiais duomenimis, pasieniečiai į iškvietimą taip pat nenuvyko. 0 val. 32 min. gautas pranešimas apie namo kieme rastą negyvą moterį.

Dėl įvykio Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vyti juos lauk

Vyti juos lauk portretas
Garliava, gegužės 17 d. - policininkų daugiau nei šunų per rują; vaikai kreida rašė žodį TIESOS, policininkų daugiau negu piešėjų; vasario 16 d. Kaune, jaunimo mitingas - policininkų lydinčių, stebinčių, filmuojančių - daugiau negu eisenos dalyvių, Kovo 11-oji Vilniuje - su žirgais, su riedžiais, su amunicija, su guminėmis kulkomis, kiekvienam eisenos dalyviui po du policininkus. Stankūnaitės paslaugoms - 100 policininkų... Klaipėdos rajone užmušta moteris - nei vieno policininko; K. Naumiestyje užmuštos dvi moterys - nei vieno policininko. VYTI VISUS ŠITUOS LIAUDIES GYNĖJUS LAUK IR FORMUOTI POLICIJĄ IŠ NAUJO BE skvernelių, kaminskų, stauskių ir matonių. GRUZIJA TAIP IR PADARĖ.

lol

lol portretas
Ne policininku trukumas o kompetentisku ir atsakingu darbuotoju trukumas!

nk

nk portretas
reikia policijoj viršininkų sumažinti, nes vistiek nieko nedirba tik savo asmeninius reikalus darbo metu tvarkosi, policininkų mažėja o viršininkėlių tiek pat.
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių