Po Valstybės kontrolės kritikos Asmens dokumentų išrašymo centre atliekamas patikrinimas

Valstybės kontrolei (VK) paskelbus, kad valstybės ištekliai asmens dokumentams išrašyti naudojami neefektyviai, prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) veikiančiame Asmens dokumentų išrašymo centre (ADIC) atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Anot VRM pranešimo, patikrinimą pavesta atlikti ministerijos Personalo departamentui.

Tokį patikrinimą ministeriją atlikti privertė jai nepalankios VK audito išvados.

Anot auditorių, lėšos naudojamos netaupiai, įrangos ir blankų pirkimai nekontroliuojami, panaudojamas ne visas įrangos pajėgumas.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis teigia su šia kritika sutinkantis tik iš dalies. Jis tikina, kad visi pirkimai vykdomi vadovaujantis teisės aktų nustatytais reikalavimais, pažeidimų panaudojant lėšas nenustatyta.

"Šimtaprocentinis įrangos pajėgumų panaudojimas gali būti tik siekiamybė, o vidinė kontrolė vykdoma nuolat", - pranešime cituojamas ministras

Tačiau VRM pripažįsta, kad, kaip nurodė auditoriai, ADIC, neturėdamas pagrįstų motyvų, sudarė didelės vertės sutartį vietinio eismo per sieną leidimų blankams įsigyti.

Šios 2009 metais, auditorių vertinimu, skubiai sudarytos sutarties vertė - 18,8 mln. litų.

Be to, už beveik 2 mln. litų nupirkti eismo per sieną leidimų blankai iki šiol nenaudojami, teigia auditoriai. Jie taip pat konstatavo, kad į šiuos blankus nėra galimybių įrašyti asmens biometrinius duomenis, todėl po 2011 metų balandžio 20 dieną jie nebeatitiks Europos Sąjungos reikalavimų ir gali būti nepanaudoti.

"Vykdydamas šiuos didelės vertės pirkimus ADIC nesudarė konkurencinių sąlygų, kad būtų galima pasirinkti ekonomiškiausią kainą", - teigia auditoriai.

Anot ministerijos, ši problema dvilypė - juridinio dokumento, pagrindžiančio tokios sutarties pasirašymą, nėra, tačiau Vyriausybė savo programoje įsipareigojo derėtis su Rusija ir pasirašyti susitarimą su Baltarusija dėl vietinio eismo per sieną. Vidaus reikalų ministerija prisiėmė įsipareigojimą laiku parengti technines ir programines priemones.

"Lietuva aukščiausiu lygiu veda derybas su kaimynais dėl sutarčių pasirašymo, o mes padarėme viską, kad vietinio eismo per sieną leidimų išrašymas nė dienai neužvilkintų jų įgyvendinimo. Tačiau sutarties su Baltarusija pasirašymas užtruko, o derybos su Rusijos Federacija tebesitęsia. Todėl, šiuo atveju, prisiimu politinę atsakomybę ir tikiu, kad sprendimas pasirašyti vietinio eismo per sieną leidimų blankų gamybos sutartį ir dalį šių leidimų blankų pagaminti tuomet, kai tik atsirado galimybė tai padaryti iš europinių lėšų, galutiniame etape Lietuvai nebus finansiškai nuostolingas", - teigia R.Palaitis.

Auditoriai atkreipė dėmesį ir į tai, kad nors ADIC nepanaudoja visų turimų pajėgumų, kai kurių dokumentų išrašymą organizuoja kitos įstaigos, kurios taip pat perka įrangą ar dokumentų išrašymo paslaugas. Todėl Valstybės kontrolė rekomendavo Vyriausybei išnagrinėti galimybes ir priimti sprendimus dėl kitų institucijų vykdomų asmens dokumentų išrašymo organizavimo funkcijų perdavimo ADIC.

VRM sutinka, jog Asmens dokumentų išrašymo centro techniniai ir technologiniai pajėgumai nėra pakankamai išnaudojami. Esą norint situaciją pakeisti, centralizacija būtina, tam reikalinga tobulinti asmens dokumentų išrašymo teisinį reglamentavimą. Ministerija tikina, jog šioje srityje dirbama.


Šiame straipsnyje: pasaiValstybės kontrolė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių