Po pietų saule įkalinti poilsiautojai namo nesiveržia

 

Islandijos ugnikalnio Egipte ar Tenerifėje įkalinti lietuviai nepanikuoja - kelionių organizatoriai jais pasirūpino, belieka mėgautis atostogomis.

Tik vienas kitas Lietuvos poilsiautojas, neatidėliotinių reikalų verčiamas, namus bando pasiekti savarankiškai. Blogiau yra tiems, kurie įstrigo šalyse, kur nėra juos globojančių kelionių vadovų.

Parūpino maistą ir nakvynę

Dėl užsitęsusių atostogų, pasak Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturo“ ir „Tez Tour“ atstovų Kanarų saloje Tenerifėje ir Egipte Hurgadoje, lietuviai kol kas labai į paniką nepuola ir grįžti namo savarankiškai nesiveržia.

„Turistai kol kas puikiai jaučiasi, atostogauja. Aišku, šioks toks nerimas, kaip ir tarp kitų poilsiautojų iš Europos yra, tačiau didelių pretenzijų dar nesame sulaukę“, - portalui sakė „Novaturo“ Tenerifėje atstovė Judita.

Pasak jos, visiems šioje saloje užstrigusiems poilsiautojams buvo rasti kiti juos priimti galintys viešbučiai. „Nakvynė jiems suteikta, pusryčiais ir vakariene pasirūpinta“, - tikino „Novaturo“ atstovė.

Kad mūsų tautiečiai nepmiršti teigė ir „Tez Tuor“ atstovė Hurgadoje Jelena Bogdanova.

Anot jos, turistais pasirūpinta, tiek kiek leidžia galimybės - vieni jų liko gyventi tuose pačiuose viešbučiuose, kaip ir buvo apsistoję atostogų metu, kitiems, su visais daiktais teko persikraustyti į kitus viešbučius.

Nepamirštas ir maitinimas. Pasirūpinta, kad turistai viešbučiuose gautų bent jau pusryčius ir vakarienę, apgyvendintiems viešbučiuose, kur yra tik maitinimo sistema „viskas įskaičiuota“ nuskilo dar geriau - jie galės naudotis visomis tų viešbučių teikiamomis privilegijomis - nemokamai ne tik pavalgyti, bet ir išgerti.

Savarankiška kelionė namo

„Šiuo metu Egipte yra įstrigę 370 poilsiautojų iš Lietuvos, namo sugrįžti turėjusių penktadienį ir šeštadienį“, - sekmadienį sakė J.Bogdanova.

Pasak jos, kai kurie lietuvaičiais jau paburba dėl užsitęsusių atostogų, tačiau grįžti savarankiškai namo kol kas buvo pasiryžusi tik viena šeima.

Labai namo skubėję poilsiautojai, per Kairą savarankiškai išskrido į Stambulą, tačiau ar jų kelionė iki Lietuvos baigėsi sėkmingai, ar lietuviai įstrigo Turkijoje, „Tez Tour“ atstovė pasakyti negalėjo.

Savarankiškai namo grįžti nusprendė ir dvi su „Tez Tour“ į Tenerifę atvykusios merginos. Jos išskrido į žemyninę Ispanijos dalį ir toliau bandys namus pasiekti traukiniais ar autobusais.

Keičia viešbučius

Iš Tenerifės su šeima nuo penktadienio grįžti negali ir „Diena Media News“ IT centro vadovas Edmundas Šalaševičius, į šią Kanarų salą atvykęs su kelionių organizatoriumi „Tez Tour“.

„Mumis pasirūpinta, pretenzijų reikšti negalime, gal tik šiek tiek erzina kelionių vadovų neorganizuotumas, strategijos nebuvimas, informacijos trūkumas. Toks įspūdis, kad jie laukia iki paskutinės minutės ir tik tada pasako, kas bus toliau, bet matyt, jie taip pat į tokią situaciją yra patekę pirmą kartą ir nelabai patys žinodami, ką daryti ir kas bus laukia nurodymų iš kelionių organizatorių vadovo“, - kalbėjo E.Šalaševičius.

Apie vieną po kito uždaromus Europos oro uostus ir link Lietuvos artėjančius vulkaninių pelenų debesį poilsiautojai sužinojo patys pažiūrėję televizijorių ar paskaitę internete.

Penktadienį, išvykimo rytą paskambinę į „Tez Tour“ biurą, žmonės sužinojo, kad 8.40 val., kaip buvo numatyta, juos iš viešbučio į oro uostą turėjęs nuvežti autobusas neatvyks. Visą kitą informaciją pažadėta suteikti vėliau.

Po kelių valandų visiems poilsiautojams buvo pranešta, kad jie perkraustomi į kitą viešbutį. Taip visi lietuviai atsidūrė keturių žvaigždučių viešbutyje „Sol Tenerife“ - kurorto „Las Americas“ centre.

„Mus iškart perspėjo, kad į kurortą vis dar atvyksta poilsiautojai, todėl gali būti, kad kai kuriems žmonėms teks užleisti jiems rezervuotas vietas. Taip ir buvo, šiandien dalį lietuvių perkraustė į kitą viešbutį. Mes gavome apartamentus su virtuve trijų žvaigždučių viešbutyje. Kadangi mes atostogaujame su kūdikiu, gyvenimo sąlygos, sakyčiau, čia dar geresnės“, - įspūdžiais dalijosi E.Šalaševičius.

Pasak jo, dėl neplanuotai užsitęsusių atostogų, lietuviai panikos nekelia. Gal šiek tiek daugiau nerimo būta pirmą dieną, tačiau dabar visi stengiasi atsipalaiduoti ir mėgautis poilsiu bei saule.

Įstrigę visame pasaulyje

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, mūsų tautiečius vulkaninių pelenų debesis „įkalino“ daugelyje pasaulio valstybių. Šeštadienį - sekmadienį URM veikė specialus telefonus, kuriais Lietuvos piliečiams buvo suteikiama informacija, kaip geriau ir saugiau grįžti į namus.

„Skambinančiųjų labai daug. Vien šiandien iki pietų sulaukėme apie 30 skambučių, tiek iš namų negalinčių pasiekti žmonių, tiek iš jų artimųjų. Skambino 6 žmonės iš Prancūzijos, 5 iš Italijos, po 3 iš Ispanijos ir Gruzijos, po vieną iš Izraelio, Vengrijos, Pietų Afrikos Respublikos“, - vardijo prie telefono sekmadienį budėjęs piliečių aptarnavimo skyriaus specialistas.

Sulaukta skambučių ir iš Turkijos, Kinijos, Belgijos, Airijos, JAV, Egipto, Kanarų salų. „Neseniai skambino moteris iš Egipto, pranešė, kad jiems buvo pasiūlyta į Lietuvą sugrįžti per Maskvą. Kadangi ji neturi Rusijos vizos, atsisakė. Vėliau paaiškėjo, kad gerai padarė, nes iki Rusijos nuskridęs lėktuvas, buvo priverstas apsuskti ir grįžti atgal į Egiptą, mat Maskvos oro uostas dėl vulkaninių pelenų debesies taip pat yra uždarytas“, - pasakojo URM atstovas.

Pasak jo, ministerija Lietuvos piliečiams stengiasi padėti, kaip įmanoma. Štai, į Portugaliją yra išsiųstas specialus autobusas, kuris surinks ir į Lietuvą atveš Portugalijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje įstrigusius tautiečius.

„Didžiausią rūpestį mums kelia šešių žmonių grupė bandanti Lietuvą pasiekti iš Honkongo. Jie atskrido iki Kataro ir toliau negali pajudėti, o šios šalies tranzitinė viza galioja tik 8 valandas. Dabar mūsų atstovybė Egipte bando daryti viską, kad tik šiems žmonėms būtų pratęsta viza, kad jie neturėtų nemalonumų“, - apie žmonių patiriamus sunkunus kalbėjo URM atstovas.

Jo teigimu, lietuvaičių grįžimą namo savaitgalį šiek tiek stabdė ir Baltarusijos nenoras leisti jų valstybę kirsti tranzitu. Baltarusiai paaiškino, kad yra savaitgalis, jų pasienis nedirba ir liepė laukti pirmadienio, kai bus galima kreiptis į ambasadas ir gauti šios šalies tranzitinę vizą.

„Nieko nepadarysi toks žmonių požiūris. Mes šį klausimą pažiūrėjome kitaip ir Rusijos gyventojams iš Kaliningrado srities į žemyninę Rusijos dalį leidome vykti su supaprastintais kelionės dokumentais“, - sakė specialistas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių