Po ministerijos užuominų – audra

Socialliberalų lyderio Artūro Paulausko vadovaujamos Aplinkos ministerijos užuominos apie ketinimus siūlyti Vyriausybei įvesti tiesioginį valdymą Palangos savivaldybėje sulaukė audringos valdančiosios koalicijos narių reakcijos, rašo „Vilniaus diena".

Gelbėjimosi ratas Palangai?

Apie galimą tiesioginį valdymą, kaip priemonę tramdyti nelegalias statybas Palangoje, viešai prakalbo Aplinkos ministerijos sekretorė, socialdemokratų atstovė Jūratė Juozaitienė. Ji tikino, kad toks siūlymas nėra jos asmeninė iniciatyva ir rengiamas vykdant ministro A.Paulausko pavedimą.

„Tai tikrai ne mano iniciatyva. Faktiškai buvo kartu nuspręsta, vykdomas ministro pavedimas parengti visą medžiagą, ją pateikti Vyriausybei, kuri apsispręs. Siūlymas įvesti tiesioginį valdymą yra signalas: sustokime, pamąstykime ir pradėkime dirbti, gal dar pavyks išgelbėti Palangą nuo chaotiško urbanizavimo", -sakė J.Juozaitienė, pabrėždama, jog statybų pažeidimų klausimus Palangoje derėtų spręsti apolitiškai.

Įstatymas numato, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti įvestas Seimui nutarus, jeigu remdamasi teismų sprendimais Vyriausybė konstatuoja, kad savivaldybės taryba šiurkščiai pažeidžia Konstituciją ir įstatymus.

Teisinis kliedesys

Vienas valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos vadovų Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Algis Čaplikas šią ministerijos iniciatyvą pavadino teisiniu kliedesiu ir rinkimų akcija.

Pasak vieno liberalcentristų vadovų, viešai užsimindama apie ketinimą siūlyti Palangoje įvesti tiesioginį valdymą, J.Juozaitienė vengia prisiimti atsakomybę už netvarką tvirtinant detaliuosius planus ir planuojant statybas.

„Jei neklystu, J.Juozaitienė ministerijoje dirba jau ketverius metus, tai, manau, kad pirmiausia jai derėtų prisiimti atsakomybę už šį klausimą. Kita vertus, gal tai vienas iš būdų dangstyti ministerijos nesugebėjimą išspręsti problemų Neringoje, perkeliant dėmesio centrą į Palangą", - teigė A.Čaplikas.

Anot parlamentaro, kraštutinės priemonės - įvesti tiesioginį valdymą - politinis sprendimas, todėl jam keista, kad tokius politinius sprendimus komentuoja sekretorė. „Arba mūsų partneriai socialliberalai realiai nevaldo tos ministerijos", - sakė A.Čaplikas.

Sulaukė opozicijos paramos

Tuo metu Aplinkos ministerijos iniciatyvai dėl tiesioginio valdymo pritarė Palangos tarybos opozicijoje esantys konservatoriai. Jie teigia, kad toks sprendimas būtinas siekiant suvaldyti įsivyravusį sąmoningą įstatymų nepaisymą taryboje.

„Mes viliamės, kad ministras A.Paulauskas, inicijuodamas siūlymą įvesti tiesioginį Vyriausybės valdymą Palangos miesto savivaldybėje bus nešališkas ir principingas - neatsižvelgs į tai, kad Palangos miesto mero pavaduotojas yra ir jo bendrapartietis socialliberalas E.Krasauskas", - rašoma vakar išplatintame Palangos miesto tarybos opozicinės konservatorių frakcijos pareiškime.

Siūlymas - parodaksalus

Valdantieji pripažįsta, kad politiniu požiūriu Aplinkos ministerijos siūlymas įvesti tiesioginį valdymą paradoksalus: jei pritartų tokiam siūlymui, keturių valdančiųjų partijų - socialdemokratų, socialliberalų, liberalcentristų ir valstiečių liaudininkų - Vyriausybė pareikštų nepasitikėjimą koalicijos partnerių - liberalcentristų ir socialliberalų - valdžia Palangos taryboje.

Palangos meras liberalcentristas Vytautas Stalmokas, vicemeras socialliberalas Edmundas Krasauskas, dar vienas vicemeras liberalcentristas Rimantas Garolis. Pastarajam yra pareikšti įtarimai dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi išduodant statybos leidimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių