P.Gražuliui ir K.Uokai gresia ne tik apkalta, bet ir kalėjimas (papildyta 16.15 val.)

Laisvės atėmimas iki 6 metų - tokia bausmė, pagal Baudžiamąjį kodeksą, gali būti taikoma parlamentarams Petrui Gražuliui ir Kazimierui Uokai.

Pakvipo belange

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas portalui patvirtino, kad svarstoma galimybė parlamentarus traukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Kartu su prokurorais mūsų pareigūnai peržiūrės tą medžiagą (nuotraukas ir vaizdo siužetus iš riaušių - red. past.), ir tada priimsime sprendimą. Bet tam reikia dar šiek tiek laiko“, - sakė K.Lančinskas.

Anksčiau komisaras yra minėjęs, kad Seimo nariai bus traukiami administracinėn atsakomybėn. Tačiau, jeigu bus rasta įrodymų, kad jie kurstė riaušes, už šį nusikaltimą turėtų būti baudžiama pagal Baudžiamąjį kodeksą.

Vadovaujantis Baudžiamojo kodekso straipsniais, abiem parlamentarams gali grėsti iki 6 metų nelaisvės. Mat už riaušių kurstymą taikoma bausmė - areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų, tačiau už pasipriešinimą policijos pareigūnams gali būti taikoma metais ilgesnė laisvės atėmimo bausmė.

Kliūtis - neliečiamybė

K.Lančinsko teigimu, pareigūnai neabejotinai kreipsis į teismą prašydami P.Gražuliui ir K.Uokai kelti administracines bylas. Policijos manymu, politikai nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų bei neteisėtai kirto apsauginę liniją.

Komisaro žodžiais, medžiaga, kurioje užfiksuotas Seimo narių elgesys, turėtų būti išanalizuota per porą dienų. Tuomet esą bus konsultuojamasi su prokurorais dėl baudžiamųjų bylų kėlimo.

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas šiuo klausimu buvo nekalbus. Anot jo, bausti Seimo narius administracine tvarka nėra jokių kliūčių. Tačiau norint kelti baudžiamąsias bylas dėl riaušių kurstymo esą reikės kreiptis į Seimą ir prašyti, kad būtų panaikinta P.Gražulio ir K.Uokos neliečiamybė.

A.Lydeka reikalauja apkaltos

Seimo narys Arminas Lydeka teigia, kad jam gėda dėl kolegų P.Gražulio ir K.Uokos elgesio šeštadienio gėjų eitynių metu.

„Man gėda, kad P.Gražulis ir K.Uoka dirba Seime. Gėda, kad jie ne tik nesuvokia konstitucinių žmogaus teisių, bet ir spjauna į įstatymus, provokuoja neapykantą, kursto riaušes. Tikiuosi, kad teisėsauga taikių eitynių metu „pasižymėjusius“ parlamentarus nubaus pagal įstatymus, o Seimas pradės apkaltos procesą“, - pirmadienį išplatintame pareiškime teigia Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas A.Lydeka.

Politikas negaili gerų žodžių policijos pareigūnams, sutramdžiusiems tiek įniršusią minią, tiek du parlamentarus.

„Noriu pareikšti padėką policijai, kuri apgynė žmogaus teises ir į vietą pastatė net tik įsiaudrinusių tamsuolių minią, bet ir du Seimo narius. Sunku suvokti, kam dėl eilinio taikaus renginio reikėjo kelti tiek daug triukšmo, plūstis ir grūmoti kumščiais. Dabar tenka tik apgailestauti, kad pasauliui pasirodėme kaip barbarai“, - teigia A.Lydeka.

Priešingą nuomonę Seimo narys išreiškė apie prokuratūros elgesį prieš eitynes. „Apgailėtinai atrodo ne tik provicialios lietuvių diskusijos lytinės orientacijos tema, bet ir laikinojo Generalinės prokuratūros vadovo „išsigandusios mergaitės“ pozicija. Užuot apgynęs eitynių dalyvius nuo neapykantos kurstytojų, prokuroras  pareiškė, kad eitynės neįmanomos“, - stebisi A.Lydeka.

R.Žilinskas: jie veidmainiai

P.Gražulį su K.Uoka smerkia ir eitynėse dalyvavęs parlamentaras Rokas Žilinskas. Anot jo, Seimo nariai, pasiskelbę kovotojais už moralę, patys ją pamynė.

„Jų spinduliuojama neapykanta prasiskverbia į šeimas, bendruomenes, ten išsilieja į patyčias ir smurtą, kurie dažnam sukelia nepakeliamų kančių. Aš kalbu ir apie patyčias bei smurtą mokyklose, dvasines bei fizines traumas, kurios ne vieną vaiką privertė pagalvoti apie savižudybę. Tai yra baisi veidmainystė, kai prisidengiant kilniais tikslais, dorove, daromi nusikaltimai žmogiškumui. Niekaip kitaip šių nusikaltimų ir nevertinčiau“, - pirmadienį išplatintame pareiškime teigia R.Žilinskas.

Politikas viliasi, kad P.Gražulis ir K.Uoka sulauks pelnytų bausmių, ir dėkoja padėti suvaldžiusiems policijos pareigūnams. „Šiomis dienomis Lietuva parodė esanti teisinė valstybė, kurioje įstatymai viršesni už saujelės žmonių kurstomą neapykantą. Dabar atėjo metas įvertinti jų veiksmus ir aiškiai pasakyti, kad visuomenei tai nepriimtina“, - mano R.Žilinskas.

I.Degutienė pagrindo apkaltai nemato

Seimo pirmininkė Irena Degtienė, nors ir smerkia P.Gražulio ir K.Uokos elgesį, nemano, kad tai sudaro pagrindą parlamentarų apkaltai.

„Šiuo atveju, man atrodo, daugiau buvo pažeidimai teisiniai, elgesys su tam tikrais administracinės, gal netgi baudžiamosios teisės pažeidimais“, - žurnalistams sakė I.Degutienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
  Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

  Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. ...

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  2
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  7
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  25
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  2
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  30
Daugiau straipsnių