Pensininkus nori pakelti nuo valdiškų kėdžių

Panevėžio rajono valdžia, nuolat opozicijos baksnojama, kad sunkmečiu nemažina administracinio aparato, suskato pasirodyti persitvarkanti.

Lengviau atsisakyti  tarnautojų

Tiesa, ne mažindama valdininkų gretas, o retindama pensininkų.

Pastaruoju metu po truputį pradėtos klibinti Savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose dirbančių pensininkų kėdes. Tačiau daugiau ne taupymo sumetimais, nes atsilaisvinusių etatų, išskyrus vieną kitą, naikinti neketina, o tam, kad duotų darbo jaunesniems žmonėms.

Tačiau laisvų darbo vietų nebus daug. Mat Savivaldybė neturi ketinimų atleisti visų dirbančių pensininkų. Įstatymai neleidžia atsisakyti pensinio amžiaus darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, paslaugų.

Vien rajono Savivaldybėje ir seniūnijose tokių yra 21. Pensinio amžiaus yra sulaukę kai kurių mokyklų vadovai, Panevėžio rajono poliklinikos vyriausiasis gydytojas. Jie gali būti atleisti iš darbo tik pačių sutikimu arba tada, kai naikinamas etatas. Žinoma, darbo netekti gali ir už tam tikrus, teisės aktuose numatytus nusižengimus. Tokių pastaruoju metu nėra.

Tačiau Savivaldybės administracija planuoja, kad dar šiemet atsilaisvins mažiausiai dviejų mokyklų vadovų, Panevėžio rajono poliklinikos vyriausiojo gydytojo kėdės. Pačioje Savivaldybėje bus panaikintas vienas etatas Archyvų skyriuje ir iš darbo atleistas pensinio amžiaus archyvaras, taip pat ketinama atsisveikinti su dviem aštuntą dešimtį metų įpusėjusiais sargais. Vietoj jų bus priimti kiti darbuotojai.

Iš specialistų darbo veikiausiai neteks tik trys – visi valstybės tarnautojai, kuriems šiemet sueis 65 metai. Įstatymai savivaldybėms leidžia atsisakyti  tokio amžiaus valstybės tarnautojų paslaugų, nori to jie, ar ne. Jie, skirtingai nei dirbantieji pagal darbo sutartį, negali laikytis įsikibę savo kėdės, jei darbdavys trokštą ją atimti.

Mokytojai jau apsisprendė

Personalo skyriaus vedėja Stasė Venslavičienė sakė, kad su valstybės tarnautojais, kuriems sueina 65 metai, Savivaldybė turi teisę kasmet pratęsti sutartį arba ją nutraukti. Ilgiausiai valstybės tarnyboje leidžiama dirbti iki 70 metų.

Šiemet Savivaldybė sutarties nepratęsė su vienu valstybės tarnautojo statusą turinčiu 65 metų darbuotoju. Dar yra trys, kuriems šiemet sukanka tiek pat metų. Pasak vedėjos, su jais  sutartys nebebus pratęsiamos.

Jos teigimu, jau sutarta su dviem Savivaldybėje dirbančiais garbaus amžiaus sargais, kad jie nuo gegužės 30 dienos išeis iš darbo.

Savivaldybėje dirba trys sargai. Atleidus du, jų etatai nebus panaikinti, o priimti kiti darbuotojai.

Tariamasi dėl išėjimo iš darbo ir su kitais Savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pensinio amžiaus darbuotojais – tiek darbininkiškų profesijų atstovais, tiek specialistais, bet jie nerodo noro išeiti į užtarnautą poilsį.

„Pensininkai supranta, kokia sudėtinga situacija darbo rinkoje, tačiau daugelis nori dirbti. Mes nedarome jiems spaudimo, o tik delikačiai siūlome pagalvoti apie galimybę atlaisvinti darbo vietą“, – kalbėjo S.Venslavičienė.

„Sekundės“ žiniomis, tokio pasiūlymo sulaukė šiemet 70 metų jubiliejų švęsiantis Panevėžio rajono poliklinikos vyriausiasis gydytojas Alfonsas Šlekys. Pastaraisiais metais jis dėl sveikatos būklės dažnai nebūna darbe. Poliklinikos vadovas dar nedavė atsakymo, ar sutiks išeiti iš darbo.

Dviejų Panevėžio rajono mokyklų vadovai – Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius 63 metų Albinas Aleksas Graževičius ir Dembavos pagrindinės mokyklos direktorius 67 metų  Marijonas Kazys Jočys sakė jau apsisprendę pasitraukti iš pareigų nuo kitų mokslo metų.


Šiame straipsnyje: pensininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių