Penki Kalvarijos valdininkai įtariami pagalba susižeriant neįgaliųjų pinigus

Penki Kalvarijos valdininkai įtariami padėję tuomečiam savivaldybės vicemerui Tomui Minsevičiui į asmeninę kišenę susižerti dešimtis tūkstančių litų. Šie pinigai turėjo palengvinti neįgaliųjų gyvenimą, rašo "Lietuvos žinios".

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai įtarimus pareigų neatlikimu pateikė Kalvarijos savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų komisijoje dirbusiems merijos valdininkams Živilei Kalesinskienei, Dainai Geležienei, Aldonai Sušinskaitei, Almantui Giraičiui ir Mindaugui Šaučiūnui. Pastarasis šiuo metu yra nušalintas nuo pareigų savivaldybės administracijoje dėl įtarimų kitoje baudžiamojoje byloje.

Pirminiais duomenimis, visi šie Kalvarijos klerkai surengė fiktyvų viešųjų pirkimų konkursą ir neprieštaravo T.Minsevičiaus suregztam pasipelnymo planui.

T.Minsevičiui jau anksčiau buvo pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės ar kitos asmeninės naudos.

Pareigūnai dar tiria, ar penki valdininkai galėjo "pagelbėti" T.Minsevičiui už atlygį. Tačiau jau aišku, kad abejingas jų požiūris į pareigas leido tuomečiam vicemerui su valstybės lėšomis elgtis kaip su savomis.

Skandalingos istorijos pradžia siekia 2008-uosius, kai Kalvarijos merija iš specialios programos fondo gavo 73,6 tūkst. litų trims neįgaliųjų būstams remontuoti. Tam tikslui dar buvo pridėta 19 tūkst. litų iš savivaldybės biudžeto.

Vienintelės valdininkų surengtame viešajame konkurse dalyvavusios Roberto Masionio individualios įmonės pateikta maksimali darbų kaina beveik sutapo su renovuotinų būstų kainomis. Nors įmonė rekonstrukciją atliko beveik mėnesiu vėliau, nei buvo numatyta, merija už darbus sumokėjo visą sutartyje numatytą sumą ir nepasinaudojo galimybe ją sumažinti.

Patikrinus remonto darbų kokybę įsitikinta, kad dalis jų atlikta netinkamai. Savivaldybės administracijai pateiktose sąmatose įmonė nurodė pirkusi itin kokybiškas medžiagas, tačiau jos dažniausiai kainavo gerokai daugiau nei vidutinė rinkos kaina. Pavyzdžiui, sienų apdailos plytelės įsigytos keturiskart brangiau. įspūdingos buvo ir daugumos darbų kainos. Kai kurių esą panaudotų medžiagų tikrintojai suremontuotuose būstuose apskritai nerado.

Kai visa tai iškilo į viešumą, Kalvarijos vadovai kreipėsi į Marijampolės prokurorus. Šie išsiaiškino, kad darbus atliko visai ne R.Masionio individuali įmonė, o T.Minsevičiaus pasamdyti žmonės.

Šiam politikui buvo perduota beveik pusė - 40 tūkst litų, skirtų neįgaliųjų būstams remontuoti. Pinigus išgrynino ir jam perdavė R.Masionis. Dar apie 50 tūkst. litų buvo pervesta į kitos įmonės sąskaitą. Kur šie pinigai nukeliavo, tebetiriama.

Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro Giedriaus Šalaševičiaus teigimu, tyrimas dėl galimo valstybės lėšų pasisavinimo tęsiamas, nes kol kas neaiškus buvusios Kalvarijos savivaldybės administratorės Laimutės Misiukevičienės vaidmuo šioje istorijoje.

Taip pat tiriami T.Minsevičiaus ir savivaldybei priklausančios bendrovės "Kalvarijos komunalininkas" ryšiai bei galimi neskaidrūs sandoriai.

"Kol nesame baigę tyrimo, smulkiau jo komentuoti negalime. Surinkę visą informaciją, matysime visą T.Minsevičiaus veiklos mastą", - sakė G.Šalaševičius.


Šiame straipsnyje: korupcijaKalvarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių