Pavasarinio potvynio padaryti nuostoliai siekia apie 9,8 mln. litų

Kovo pabaigoje Lietuvoje kilusio potvynio padaryti nuostoliai siekia apie 9,8 mln. litų, iš jų apie 2,5 mln. litų sudaro gyventojų nuostoliai, pirmadienį pranešė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio ministras pažymėjo, kad kai kurie Kauno apylinkėse apsemti namai buvo pastatyti padidinto pavojaus zonoje. Anot R.Palaičio, dėl kompensavimo už potvynio padarytus nuostolius valstybės institucijoms, pagalbą teikusioms įmonėms ir nukentėjusiems gyventojams sprendimą per 2-3 savaites priims Vyriausybė.

"Maždaug 195 tūkst. litų buvo išleista ūkio subjektų kovojant su potvynio padariniais. Tai reiškia, kad buvo pasamdyta kokia nors bendrovė ar privatūs asmenys tam tikroms paslaugoms atlikti. 330 tūkst. litų išlaidų buvo suskaičiuota tų institucijų, kurios likvidavo potvynio padarinius - tai yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos kariuomenės. Apie 7 mln. litų buvo suskaičiuota infrastruktūriniams objektams potvynio zonose ir apie 2,5 mln. - galima žala gyventojams", - žurnalistams sakė R.Palaitis.

Pasak ministro, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pateiks duomenis Finansų ministerijai ir prašys Vyriausybės, kad nuostoliai būtų kompensuoti ūkio subjektams ir valstybinėms institucijoms. Ūkio subjektams, ministro teigimu, savivaldybės jau kompensavo apie 150 tūkst. litų, liko sumokėti apie 40 tūkst. litų. Likusios sumos kompensavimas, jo nuomone, priklausys nuo Vyriausybės prioritetų.

"Kadangi Lietuvoje šiuo metu pinigų nėra per daug, tektų rinktis, kam ir kokią žalą kompensuoti, ir tikrai ne visus 2,5 mln. litų, kaip dabar pateikta paraiškose. Įvykus dideliam potvyniui buvo apsemti tam tikri gyvenamieji kvartalai. Kur buvo neįprasto potvynio zona, klausimų nekyla, žmogus pasistatė namą, jis nesitikėjo, kad ten bus potvynis. Bet visai kita situacija yra prie Kauno, kai namai buvo pastatyti zonoje, kur yra didelė potvynio grėsmė", - sakė R.Palaitis.

"Aplinkos ministerijos duomenimis, šitose vietose statybų neturėjo būti, tačiau Kauno savivaldybė išdavė tokius leidimus statybai ir tie savininkai žinojo, kur statosi namus. Tai dabar su tuo nuostolių atlyginimu klaustukas išties didelis. Jei savivaldybė išdavė leidimus, tai savivaldybės tegu ir kompensuoja. Mano manymu, žmonės vis dėlto turėtų apsidrausti savo turtą, ir tokiu atveju nekiltų jokių problemų", - aiškino Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

Pasak jo, gyventojams pateiktus prašymus kompensuoti nuostolius reikia pagrįsti, o "popierinis pareiškimas tikrai neturėtų būti pagrindas kompensavimui".

R.Palaitis pasakojo ir apie Nemuno deltoje vykdytus ledų sangrūdų sprogdinimus, kurie, anot komisijos, buvo efektyvūs.

"Klausimas Aplinkos ministerijai buvo, ar žuvų ištekliai ir marių gyvūnija didelį nuostolį turėjo. Atsakymas buvo, kad ten paskaičiuota galima žala ir paskaičiuota pagal metodiką, kuri naudojama brakonierių sukeltai žalai pamatuoti.

Skaičiai buvo tokie - galima žala maždaug 1900 litų vienam kilogramui sprogmenų. Susprogdinta apie 90 kilogramų sprogmenų. Galima žala įvertinta maždaug 167 tūkst. litų", - sakė ministras.

Posėdyje, anot R.Palaičio, buvo pabrėžta, kad reikia tikslesnio reglamentavimo, kas iškilus būtinybei priimtų sprendimą dėl panašaus sprogdinimo.

Kovo pabaigoje Kauno mieste ir prieigose bei Panevėžio apylinkėse, o vėliau ir pamaryje dėl pavasarinio potvynio apsemtų namų nukentėjo keli šimtai žmonių.


Šiame straipsnyje: potvynisnusikaltimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
  Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

  Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. ...

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  3
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

  1
 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  8
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  27
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  4
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  32
Daugiau straipsnių