Patarėja: pensijos pagal sovietmečio pajamas savaime praras aktualumą

Poreikis būsimąją pensiją apskaičiuoti ir pagal sovietmečiu gautas pajamas turėtų išnykti natūraliai, teigia prezidentės patarėja.

„Teisingiausia, manome, kad sovietmečio pajamų nereikėtų vertinti tuomet, kuomet tai iš tikrųjų taps neaktualu. Tai yra, kai visi sovietmečiu ne mažiau kaip 5 metus dirbę žmonės jau bus tiesiog išėję į pensiją. Tuomet ir bus galima natūraliai atsisakyti esamos tvarkos“, - interviu Žinių radijui antradienį sakė prezidentės patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Aira Mečiejienė.

Vyriausybė praėjusią savaitę nutarė atsisakyti naujos pensijų skaičiavimo tvarkos, kuria buvo siūloma nuo 2012 metų naujiems pensininkams pensijas apskaičiuoti, neįtraukiant sovietmečiu gautų pajamų. Neįtraukti į naujų pensininkų pensijos skaičiavimą darbo sovietiniais metais ir taip sutaupyti apie 100 mln. litų pasiūlė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Pagal 2008 metais Seimo priimtas įstatymo pataisas, apskaičiuojant senatvės pensiją, žmogui būtų leidžiama rinktis, iš kokio - iki 1994 metų ar nuo 1995 metų įgyto darbo stažo laikotarpio, būtų imamos penkerių geriausių metų pajamos. Pagal jas ir būtų nustatytas draudžiamųjų pajamų koeficientas, lemiantis pensijos dydį.

Ši pensijų skaičiavimo tvarka būtų palankesnė pensininkams, bet daugiau kainuotų valstybei. Pataisos turėjo įsigalioti nuo 2010 metų, tačiau dėl krizės du kartus jų įsigaliojimas buvo atidėtas, taupant „Sodros“ lėšas.

Dabar pensija apskaičiuojama, atsižvelgiant į stažą, geriausią penkerių metų darbo užmokestį, gautą 1984-1994 metais, bei po 1994-ųjų turėtas visas draudžiamąsias pajamas, nuo kurių buvo mokėtos „Sodros“ įmokos, neišskiriant didžiausių įmokų laikotarpio.


Šiame straipsnyje: pensijasovietimetis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių