Paskatinimas valdininkui – 100 proc. algos dydžio premija

Vyriausybė, žadėjusi 2 proc. apkarpyti ministerijų kitų metų išlaidas, vis dėlto valdininkų premijoms ketina atriekti nemažą gabalą pyrago. Ką tik parengtas antras klerkų premijavimo projektas, rašo „Lietuvos žinios“.

Jau netrukus, per ateinančių metų Velykas ir Kalėdas, valdininkai gali būti pamaloninti šventinėmis premijomis. Tokia galimybė numatyta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtame projekte.

Jis, jeigu virstų „kūnu“, įsigaliotų nuo kitų metų sausio. Ministerija, siūlydama tobulinti vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams skyrimo tvarką, pateikė projektą Vyriausybei. SADM nuomone, premijomis, be kita ko, valdininkai galėtų būti pamaloninti ir jubiliejinės darbo sukakties proga.

Visais atvejais piniginės išmokos, kurią mokėti būtų leidžiama kartą per metus, dydis negalėtų viršyti 100 proc. valstybės tarnautojo pareiginės algos. Šį projektą SADM parengė kaip alternatyvą Ministro pirmininko tarnybos (MPT) siūlymams, numatantiems galimybę valdininkus premijuoti 200 proc. atlyginimo dydžio išmokomis.

Ministerija, palyginti su MPT projektu, nurodo mažiau atvejų, kai valdininkams galėtų būti skiriama premija. SADM projekto autorių manymu, nėra jokio reikalo už „išskirtinius nuopelnus“ lepinti politinio (asmeninio) pasitikėjimo tarnautojų, taip pat premijuoti už atliktas vienkartines ypatingos svarbos užduotis. Už jas, kaip primena ministerija, valdininkams galima atlyginti pagal Valstybės tarnybos įstatymą. SADM siūlo atsisakyti nuostatos, kad per metus pinigine išmoka būtų galima skatinti ne daugiau kaip 15 proc. valstybės ar savivaldybės įstaigos tarnautojų.

Esą iš didelio būrio vienodai gerai dirbančių asmenų atrinkti tokį skaičių būtų sudėtinga. Siūloma, kad premijų dydis neviršytų 100 proc. valdininko vidutinio atlygio. MPT nuomone, geriausi iš geriausiųjų galėtų pretenduoti ir į dvigubai didesnę sumą.

SADM siūlymų autoriai teigia gerai išanalizavę tarptautinę vienkartinių piniginių išmokų mokėjimo praktiką, esą ja rėmėsi ir kurdami projektą. Pagal jį išmokos valstybės tarnautojams gali būti skiriamos už nepriekaištingai atliekamas tarnybines pareigas ir pavyzdingą tarnybą, labai gerai ar gerai įvertintą darbuotojo veiklą kalendoriniais metais. 
Ministerija mano, kad pavyzdingai dirbantys valdininkai galėtų gauti premijas Velykų ir Kalėdų progomis, taip pat kaip paskatinimą už „apvalią“ darbo biografijos sukaktį.

Tačiau minint gimtadienio jubiliejų tektų apsieiti be malonios finansinės paskatos. Išleidžiant garbingo amžiaus sulaukusį darbuotoją užtarnauto poilsio jis taip pat negalėtų tikėtis pamaloninimo.


Šiame straipsnyje: valdininkaialgospremijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

 as portretas
reik jiems kulka y kakta one premiju ozy kubiliau tau reik premija israsyti karsta

o man

o man portretas
o kazin as kada gausiu premija???????? dirbu mokykloje. mokau jusu vaikus, gal anukus. baigiu apsiversti per galva, kad jie viska moketu. kuris pasieme mano premija?

Auksinis kardas

Auksinis kardas portretas
Kuo toliau tuo idomiau. Tik pries kelias dienas per zinias pranese kad 2012 bus dar didesnis nuopolis ir kad reikes dar labiau 'verztis dirzus' :D O cia premijas siulo valdininkas 100% atlyginimo dydzio Kaledu ir Velyku proga :DDD Kogero ,kad butu uz ka stala padengt ir dovaneliu nupirkt po eglute artimiesiems :D
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių