Pasienio poste su Kaliningrado sritimi - spūstys ir vaidai

Pasieniečiams atsisakius įvažiuoti į Kaliningrado sritį laukiančių automobilių surašymo, prie Ramoniškių pasienio posto įsigali chaosas - vaidai ar net muštynės tarp vairuotojų, avarinės situacijos čia tapo kasdienybe.

Šakių rajone esantis pasienio postas - vienas iš trijų didžiausių pasienyje su Kaliningrado sritimi. Tačiau mašinų virtinės nusidriekia tik čia. Norintieji kirsti valstybės sieną rikiuojami į vieną eilę siauro kelio Sudargas-Ramoniškiai pakraštyje. Kelių kilometrų ilgio lengvųjų ir sunkiasvorių automobilių kolona netrumpėja nei dieną, nei naktį, rašo "Lietuvos žinios".

Dėl tokios padėties prie Ramoniškių pasienio posto padaugėjo darbo Šakių rajono policijos komisariato pareigūnams. Jiems vis dažniau tenka važiuoti į beveik už pusšimčio kilometrų esantį pasienį raminti konfliktų. Vairuotojai dėl bandymų užlįsti be eilės ne tik apsistumdo, bet ir sukelia muštynes. Tačiau atvykus policijos pareigūnams konfliktas dažnai būna jau pasibaigęs.

"Surašymas į eilę buvo geriausias dalykas palaikant tvarką kelyje pasienio link. Negalime ten steigti nuolatinio policininkų posto, nes tam neturime nei lėšų, nei pakankamai pareigūnų. Bet kai reikia, važiuojame, nors per vieną tokią kelionę tarnybinis automobilis sunaudoja didelę dalį jam skirtos degalų normos", - tvirtino laikinai Šakių rajono policijos komisariatui vadovaujantis Sigitas Balaišis.

Jis pabrėžė, kad kelias nuo Sudargo iki Ramoniškių yra pasienio ruože, o VSAT pareigūnams įstatymai suteikia daug teisių tvarkai palaikyti šioje zonoje.

VSAT pareigūnai aiškino, kad pasienyje stovinčių ir sieną kirsti laukiančių automobilių surašymas - ne jų pareiga.

"Pagal Vyriausybės nutarimą už tvarką pasienio kontrolės poste atsakinga muitinė. Ji ir turi pasirūpinti prie posto nutįsusiomis eilėmis. Mūsų pareigūnai bando palaikyti viešąją tvarką - patruliuoja keliu ir fiksuoja viešosios tvarkos pažeidimus. Vėliau medžiagą perduoda policijai", - teigė VSAT Pagėgių rinktinės specialistė ryšiams su visuomene Asta Šimkuvienė.

Anot jos, pavasarį iš geros valios pasieniečiai ėmėsi surašymo, o dabar to atsisakė, nes kilo įtarimų dėl kai kurių pasieniečių galimo nesąžiningo elgesio.

"Muitinės pareigūnai laukiančiųjų eilėje nesurašinėja. Užsiimame tik krovinių patikra", - tvirtino Muitinės departamento Muitinės veiklos organizavimo skyriaus viršininkas Stasys Vaicekauskas. Jo teigimu, tik kai kuriais atvejais, kai jau nelieka kitokių būdų prie pasienio posto palaikyti tvarką, muitininkai imasi surašymo.

"Matyt, mes, visų tarnybų atstovai, vėl bandysime tartis, ką daryti", - tikino S.Vaicekauskas.

Šakių rajono vadovai pabrėžė, kad Ramoniškių posto problemos išsispręstų, jei būtų praplatintas į jį vedantis kelias ir sutvarkyta infrastruktūra - įrengtas apšvietimas, pastatyti sanitariniai mazgai. Patys šakiečiai to daryti, mero Juozo Bertašiaus tvirtinimu, negali, nes kelias - valstybės nuosavybė, ir juo pasirūpinti turėtų krašto institucijos.

"Be reikalo tikimasi, kad savivaldybė išspręs šią problemą", - sakė J.Bertašius.

Šakiečių mintims, kad tik kelio praplatinimas galėtų sumažinti tarp vairuotojų ir pareigūnų tvyrančią įtampą, pritaria ir Suvalkijoje magistralinius ir krašto kelius prižiūrinčios valstybės įmonės Marijampolės regiono keliai direktorius Juozas Litvinas. Tačiau pinigų tam turi numatyti Automobilių kelių direkcija, o jos atstovai aiškina to padaryti negalintys dėl sudėtingos finansinės padėties.


Šiame straipsnyje: pasienis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių