Parlamentarų veiklos reglamentavimas - tarsi galvosūkis

Seimo frakcijų seniūnai pasibaigus biudžeto svarstymo pertraukai renkasi tartis, ką daryti su Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektu, nerandančiu džiugaus pritarimo parlamente.

Ekspertų darbo grupės parengu įstatymo projektu siūloma įtvirtinti fiksuotas Seimo narių atostogas, trumpinamas sąrašas, kam būtų galima naudoti parlamentinei veiklai skiriamas išlaidas, taip pat nustatoma daugiau Seimo narių veiklą griežčiau reglamentuojančių apribojimų.

Projektas prieš porą savaičių buvo įtrauktas į plenarinių posėdžių darbotvarkę, tačiau seniūnų sueiga jį išbraukė, argumentuodama, kad dėl projekto nėra politinio sutarimo. „Seniūnų sueigoj buvo nuspręsta, kad šitoj vietoj nėra vienos nuomonės, o reikėtų bendro sprendimo“, - BNS sakė frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis.

Projektą remianti Seimo pirmininkė Irena Degutienė tuomet pavedė frakcijų seniūnams rasti sprendimą dėl dokumento, toks susitikimas dėl prieštaringai parlamente sutikto projekto planuojamas lapkričio 7 dieną.

„Sutarėme, kad frakcijų seniūnai susirinks po Vėlinių, ir žiūrėsime, ką toliau daryti. Lapkričio 7 dieną renkamės ir matydami vieni kitų vaizdą ir veidus bandysime rasti sprendimą“, - BNS sakė Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

Seimo pirmininkė yra paraginusi parlamentarus imtis Seimo narių veiklos garantijų įstatymo, kuris, jos žodžiais, būtų labai reikalingas.

„Būtų fiksuotos atostogos, nekiltų ir kitų dalykų arba klausimų, kurie kilo šitos kadencijos Seime ir prieš tai Seimuose - ir dėl parlamentinei veiklai skirtų lėšų, ir dėl transporto, ir dėl kitų dalykų. Išties, mano nuomone, tikrai puikiai parengtas įstatymas projektas ir Seimas jį turėtų svarstyti ir priimti“, - apie projektą yra sakiusi I.Degutienė.

Projekte numatytos oficialios ne daugiau kaip 45 dienų parlamentarų atostogos, kai šiuo metu kelis mėnesius tarp sesijų parlamentarai darbus planuoja savo nuožiūra.

Taip pat projekti numatoma neleisti Seimo nariams patiems nuomotis automobilių - tam šiuo metu išleidžiama didžioji parlamentinei veiklai skiriamų pinigų dalis.

Pirmuosiuose projekto straipsniuose įrašyta nuostata, kad dalyvavimas posėdžiuose yra Seimo nario konstitucinė pareiga, o sistemingas šios pareigos nevykdymas be pateisinamos priežasties yra pagrindas pradėti apkaltą.

Dabar visus Seimo narių socialinius klausimus reguliuoja Seimo statutas.


Šiame straipsnyje: Seimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
O kas gi norės "apsipjaustyti" ir dar su džiugesiu? Bet matyt prisieis. Nors kažkiek reglamentuoti savo norus ir galimybes, ko ir linkiu jiems.

Susitarimas

Susitarimas portretas
Seimas turi susitarti tvarkingai ir teisingai.

stai aktualesnis klausimas

stai aktualesnis klausimas portretas
Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis siūlo atstatyti iki prieš krizę buvusio dydžio ne tik socialines pensijas, socialinio draudimo pašalpas ir motinystės (tėvystės) išmokas, bet ir valstybines pensijas, pensijas, mokamas, pareigūnams, kariams, kultūros veikėjams, menininkams, teisėjams, mokslininkams. Dėl šios priežasties Seimo narys įregistravo pasiūlymo projektą Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo pakeitimui.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių