Parlamentarai siūlo MMA susieti su vidutiniu atlyginimu

Penki parlamentarai siūlo, kad minimali alga (MMA) būtų lygi pusei Statistikos departamento skelbiamo praėjusių metų vidutinio atlyginimo dydžio. Taip skaičiuojant MMA, šiandien ji būtų kiek daugiau kaip 1 tūkst. litų.

Atitinkamas Darbo kodekso pataisas Seime užregistravo parlamentarai Gintaras Songaila, Vidmantas Žiemelis, Kazimieras Uoka, Valdemaras Valkiūnas ir Algirdas Sysas. Seimo nariai sako, kad juos paskatino Vyriausybės ir Trišalės tarybos pasyvumas, apsisprendžiant dėl MMA. Tikimasi, kad pakeitimai sumažins atlyginimų mokėjimą „vokeliuose“.

Parlamentarai siūlo naują MMA skaičiavimo tvarką taikyti tik tada, kai Trišalė taryba nepateikia Vyriausybei pasiūlymo dėl jos dydžio iki kiekvienų metų vasario 1-osios. Tuomet be atskiro Vyriausybės nutarimo įsigaliotų MMA dydis, kuris siektų pusę vidutinės mėnesinės algos dydžio.

Pataisų iniciatoriai įsitikinę, kad nauja tvarka daugiausia įtakos turėtų smulkiam ir vidutiniam verslui, nes padidėtų legalaus verslo dalis, sumažėtų " šešėlinė" ekonomika, o didesnes pajamas gaunantys žmonės padidintų vartojimą.
Šiuo metu MMA gali būti nustatyta tik Vyriausybės nutarimu po to, kai dėl jos sutaria Trišalė taryba.

Vidutinis darbo užmokestis antrąjį šių metų ketvirtį siekė 2,107 tūkst. litų iki mokesčių.


Šiame straipsnyje: MMAMinimali alga

NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
prasideda priesrinkiminiai kuriozai. dabar kiek kas ismanydami bandys zarstytis nerealiais pazadais, visokiais triukais ir istatymu pataisomis ir t.t.

XXI a baudžiava Lietuvoje

XXI a baudžiava Lietuvoje portretas
Išlikimui yra būtina veikla. Tačiau ... Lietuvoje žmogaus veikla yra gesinama valdžios priespauda, kaip baudžiavos laikais. Štai pavyzdys aiškumui. Anglijoj £622 (apie 2500 litų) žmogaus veiklos šių mėnesio pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos asmeninė ir privati neliečiamybė šioj šaly. Lietuvoje … 121,50 lt (apie £30) – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo 800 lt (apie£200) minimalaus darbo užmokesčio. Anglijoj … : ) (apie £30) 121,50 lt – (su)mokamas žmogaus pajamų mokestis nuo (apie £720) 2880 lt ………………. darbo užmokesčio. Valdžia Lietuvoje netrukdomai sugeba pasisotinti silpniausiųjų (vargdienių) sąskaita. Ar tai yra XXI amžiaus baudžiava Lietuvoje??? Taip. Kas vykdo baudžiavinę priespaudą? Visi premjerministrai nuo 2004 metų. Visi premjerministrai iki 2004 metų, vadovavę pasiruošimui papildyti ES junginį.

MNPD Lietuvoje 30000 litų

MNPD Lietuvoje 30000 litų portretas
visiems visiems visiems Kad gyventi oriai Lietuvoje, kiekvienas žmogus pirmiausia turi (planuoti): - būti sotus; - būti apsirengęs (šiltai); - turėti (šiltus) namus savo šeimai. Ir kad gyventi taip oriai Lietuvoje, pirmiausia ... Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) žmogui turi būti 30 000 litų metams. Štai ... (JK) Anglijos (nesovietinio mentaliteto) ekonomistai paskaičiavo ir užrašė neapmokestinamų pajamų dydį (NPD) žmogui 2011 – 2012 metams: £143.75 savaitei £622.92 mėnesiui £7,475.00 metams Nuo žmogaus veiklos šių pajamų nėra atskaičiuojamas joks mokestis, net ir valstybiniam socialiniam draudimui. Tai yra žmogaus veiklos (verslo) asmeninė ir privati neliečiamybė kapitalistinėj šaly !!! Išvertus į lietuvių kalbą, būtų tokie NPD žmogui Lietuvoje: 568,83 lt savaitei 2 464,96 lt mėnesiui 29 579,32 lt metams * Metinis neapmokestinamasis pajamų dydis (MNPD) ž m o g u i Anglijoje 2010 - 2011 metams buvo: £6,475.00 (apie 25 600 litų) Susijusi info: - daiktų (namų, automobilių, ...) kainos Anglijoje ir Lietuvoje yra vienodos; - Lietuvoje kai kurie daiktai yra dar ir brangesni nei Anglijoje. NPD Europos Sąjungoje turi būti vienodas (ar bent jau panašus) ir nediskriminuojantis. Vienykimės reikalaukim ir (išsi)reikalaukim. MNPD žmogui Lietuvoje 30 000 litų. Kad gyventi oriai ir Lietuvoje ...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių