Parlamentarai kibs į mokslus

Kalbų ar kompiuterinio raštingumo pramokti norintiems Seimo nariams nebereikės sukti galvos, kur tai padaryti. Parlamento kanceliarija jiems rengia nemokamus kursus.

Ne visi tautos išrinktieji yra patenkinti savo užsienio kalbų žiniomis ir kompiuteriniu raštingumu. Anoniminę anketą išplatinusi Seimo kanceliarija sužinojo, kad dalis parlamentarų norėtų pagerinti turimus įgūdžius, rašo "Lietuvos žinios".

Rudenį Seimo rūmuose prasidės nemokami kursai, kurie bus apmokėti iš Europos Sąjungos (ES) skirtų pinigų. Seimo narių, jų padėjėjų ir valdininkų mokymams ES skyrė 1,7 mln. litų.

Seimo kanceliarija skaičiuoja, kad mokymuose dalyvaus 55 parlamentarai, 150 jų padėjėjų ir maždaug tiek pat valdininkų.

Dauguma Seimo narių nurodo mokantys dvi užsienio kalbas, paprastai rusų ir anglų. Anonimiškai apklaususi dalį parlamentarų Seimo kanceliarija sužinojo, kad beveik visi jie pageidautų patobulinti turimas žinias. Daugiausia į anketos klausimus atsakiusių politikų nurodė norintys mokytis anglų kalbos. Kai kurie taip pat norėtų lankyti prancūzų ar kitos užsienio kalbos kursus.

Koks parlamentarų kompiuterinio raštingumo lygis - nežinia, nes tokių duomenų niekur nurodyti nereikia. Tačiau pusė anonimines anketas užpildžiusių Seimo narių tvirtino, kad norėtų pasitobulinti ir gauti Europos kompiuterio vartotojo programos pažymėjimą.

Seimo narys Jonas Juozapaitis nurodo mokantis vieną užsienio kalbą - rusų. Tačiau daugiau mokytis jis neketina. "Papildoma užsienio kalba tikrai netrukdytų, tačiau neturiu tiek laiko", - aiškino socialdemokratas.

Vykdamas į komandiruotes užsienyje J.Juozapaitis neišsiversdavo be vertėjų pagalbos. Dabar tokių sunkumų jis išvengia, mat taupymo įkarštyje Seimo vadovybė retai išleidžia į keliones.

Seimo Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Jonas Liesys nurodo mokantis rusų ir lenkų kalbas. Mokykloje jis mokėsi ir vokiečių, tačiau ją primiršo. Į parlamento pirmininkės pavaduotojus siūlytas politikas planuoja pramokti ir angliškai. "Abejoju, ar užteks laiko, bet per likusius dvejus Seimo kadencijos metus gal ir gausiu kalbos pagrindus", - svarstė J.Liesys.

Seime vyksiantys užsienio kalbų kursai sudomino ir konservatorę Danutę Bekintienę. Parlamentarė norėtų mokytis prancūzų kalbos. "Tai mano didžioji meilė. Norėčiau ją išmokti geriau", - aiškino ji.

Prancūzų kalbos D.Bekintienė mokėsi universitete, o dabar įgūdžius tobulina savarankiškai. "Pastaruoju metu naudodamasi žodynu skaitau Antoine de Saint-Exupery "Mažąjį princą", - pasakojo konservatorė.

Seimo poliglotu galima vadinti parlamentarą Egidijų Vareikį. Jis nurodo mokantis septynias užsienio kalbas: anglų, rusų, lenkų, baltarusių, ukrainiečių, vokiečių ir prancūzų. Šiuo metu jis dar mokosi kinų kalbos.

Ar dalyvaus Seimo kanceliarijos rengiamuose kursuose, E.Vareikis dar neapsisprendė. "Jeigu mokys už dyką, pasvajosiu. Nemoku ispanų kalbos - būtų įdomu", - sakė konservatorius.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas moka vokiečių ir rusų kalbas. Tarptautinėje arenoje plačiausiai pasklidusia anglų kalba socialdemokratas nekalba. Nors prisipažino, kad tai jam tam tikras trukdis, šios kalbos kursų jis greičiausiai nelankys. "Matyt, man kiek per vėlu", - šypsojosi J.Karosas.

Parlamentarams bus rengiami ir kompiuterinio raštingumo kursai. Socialdemokratas Algis Rimas norėtų pasinaudoti tokia galimybe. Anot jo, tobulėjimui ribų nėra - kuo daugiau žinosi, tuo geriau.

Konservatorė Vida Marija Čigriejienė dar svarstys dėl tokių kursų. "Kiek man to kompiuterinio raštingumo reikia? Na, bet dar pagalvosiu", - aiškino ji.


Šiame straipsnyje: parlamentarai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių