Pareigūnai šelps vieni kitus

Policijos pareigūnams teks dar labiau susiveržti diržus. Jau piversti eiti nemokamų atostogų, taupant kurą patruliuoti gatvėse su dviračiais, dabar pareigūnai raginami pasidalyti apranga ar jos dalimis.

Siūlymą sušelpti kolegas nereikalingomis aprangos dalimis išsakė Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga. Jos pirmininkė Loreta Soščekienė tvirtina, kad tokia mintis gimė, kai paaiškėjo, jog dauguma pareigūnų kai kurių uniformos dalių niekada nėra vilkėję.  

„Visur, kur įmanoma, reikia taupyti. Terminai, kuriems suėjus buvo išduodama nauja apranga, peržiūrėti, todėl nuspręsta įsteigti krepšelius. Kam suplyš kelnės ar marškiniai, ar nusidėvės kitas apdaras,  galės tiesiog nusipirkti reikiamą daiktą, o ne keisti visą uniformą“, – „Sekundei“ sakė Panevėžio apskrities VPK viršininkas Rimantas Bobinas.

Viršininkas įsitikinęs, kad taip bus taupomi biudžeto pinigai. Anot jo, dar neaišku, kiek krepšelio pinigų bus skiriama pareigūnui. Galima spėti, kad išnaudojusiam  limitą pareigūnui veikiausiai reikės pačiam susilopyti aprangą.

Apatiniais nesidalys

Vadovas patikino, kad niekas nekalba apie dalijimąsi apatiniais drabužiais. Pasak jo, naujajame siūlyme prašoma  grąžinti nedėvėtas uniformas ar jų detales.

„Yra nemažai pareigūnų, kurių namuose kaba nauja, nė karto nenešiota uniforma, nepanaudotos uniformų detalės, todėl manau, kad tai yra tikslinga, – kalbėjo viršininkas. – Be to, ne vienam teko pastebėti, kad pareigūnų darbinė apranga vilkima daržuose kasant bulves.“

Pasak R.Bobino, uniformas visi pareigūnai gauna centralizuotai ir naujai ateinantiems pareigūnams tikrai neteks ieškoti uniformos atimant iš kitų pareigūnų.

Dabartinė uniformų išdavimo tvarka, viršininko nuomone, prastesnė, todėl nenuostabu, kad daugelis pareigūnų turi prikaupę naujutėlaičių uniformos dalių.

Rinktis pareigūnai negali – gauna visą uniforminę aprangą ir, viršininko spėjimu, dalis kabina tiesiai į spintą, o darbe dėvi seną.

R.Bobinas neslėpė, kad, siekiant dar labiau veržtis diržus, artimiausiu metu komisariate sumažės vadovaujamo personalo, jis bus performuojamas. 


Lėšų skirta labai mažai

Pasak Lietuvos vidaus reikalų respublikinės profesinės sąjungos vadovės, 2011 metais uniforminės aprangos dėvėjimo terminas pasibaigęs 71 procentui policijos pareigūnų, o lėšų naujai aprangai skirta labai mažai. Reikia ieškoti ir kitų būdų pagelbėti, nes yra veiklos sričių, kur be uniformos pareigūnas dirbti negali.

„Su tiek lėšų nelabai išeis ką nupirkti. O uniforma turi būti tvarkinga, nenuskalbta –  policijos pareigūnai reprezentuoja valstybę“– sako L.Soščekienė.

Pagal policijos įstaigų aprūpinimo tarnybine uniforma planus kiekvienais metais, atsižvelgus į ankstesnių metų aprūpinimo lygį ir skirtas lėšas, tarnybinė uniforma buvo išduodama toms policijos įstaigoms, kurių aprūpinimo rodikliai buvo žemiausi.

Faktai

Profesinės sąjungos duomenimis, 2008 metais kasdienė ir išeiginė uniformos buvo išduotos 39 policijos komisariatų ir specializuotų policijos įstaigų Viešosios ir Kriminalinės policijos pareigūnams. Uniformų vertė 14,7 mln. litų, jas gavo apie 6560 pareigūnų.

2009 metais buvo planuota aprūpinti kitų 28 komisariatų ir specializuotų policijos įstaigų Viešosios ir Kriminalinės policijos pareigūnus, apie 5200 policininkų, kurie uniformas buvo gavę 2007 metais.

Sunkmečio sąlygomis pavyko išduoti uniformas tik 29 procentams naujokų bei Viešosios policijos pareigūnų. Aprangos vertė – 3,9 mln. litų.

2010 metais tarnybinė uniforma išduodama toms policijos įstaigoms, kurių aprūpinimo rodikliai žemiausi, t.y. pareigūnams, negavusiems jos 2009 metais.

Pagal galiojančius normatyvus vidutinė naujai priimto pareigūno tarnybinės uniformos komplekto vertė – 3500 litų, o jau dirbančio policijos pareigūno – 1590 litų.

2011-iesiems lėšų poreikis tarnybinei uniformai ir patalynei įsigyti pagal finansinius normatyvus yra 7,72 mln. litų, o numatyta skirti 1,7 mln. litų.
Pareigūnui skirtas krepšelis sudarytų 264 litus.

Šiame straipsnyje: policijaapranga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių