Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl L.Karaliaus artimųjų įstaigos veiklos

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Lino Karaliaus artimųjų valdytos viešosios įstaigos "Gyvenimas džiaugsme" veiklos.

Ikiteisminis tyrimas dėl kredito ar paskolos panaudojimo ne pagal paskirtį pradėtas balandžio 13 dieną, BNS patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešųjų ryšių poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius.

Tyrimą pavesta vykdyti Vilniaus apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimų skyriui.

Už kredito ar paskolos panaudojimą ne pagal paskirtį Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Su Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariu L.Karaliumi siejamos viešosios įstaigos "Gyvenimas džiaugsme" veikla pareigūnai susidomėjo, kai į juos kreipėsi sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Jis Generalinės prokuratūros prašė ištirti, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo oficialių dokumentų klastojimo ar kitų nusikaltimų skiriant paramą parlamentaro L.Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai.

Dienraštis "Lietuvos rytas" pranešė, kad L.Karalius praėjusių metų pabaigoje išrūpino finansavimą iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) tuo metu jo motinos Irenos Mažeikienės vadovautai viešajai įstaigai "Gyvenimas džiaugsme".

Anot publikacijos, kad L.Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė per dvi savaites sugebėjo pateikti prašymą projektui finansuoti, gauti pritarimą, įvykdyti projektą. Ir tą pačią - ataskaitos pateikimo - dieną gauti projekto pinigų.

Kad tai įvyktų, L.Karalius esą varstė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio Rimanto Remeikos duris. Praėjusių metų lapkričio 27-ąją R.Remeika patvirtino atrankos kriterijus projektams, skleidžiantiems sveikatos idėjas ir didinantiems visuomenės socialinį aktyvumą.

Po dviejų savaičių - gruodžio 11-ąją - ministerija gavo įstaigos "Gyvenimas džiaugsme" prašymą skirti 60 tūkst. litų jos sukurtai programai "Sniego parkas" finansuoti.

Pinigų iš valstybės biudžeto prašyta instruktorių rengimo kursams (10 tūkst. litų), gyventojams mokyti (30 tūkst. litų), snieglenčių sportui propaguoti (15 tūkst. litų) ir mokomosioms brošiūroms išleisti (5 tūkst. litų).

Jau gruodžio 16-ąją tuometinis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas programai iš dalies finansuoti skyrė 20 tūkst. litų.

Gruodžio 28-ąją L.Karalius į Sveikatos apsaugos ministeriją pateikė projekto įgyvendinimo ataskaitą. Joje įrašyta tik tai, kad 20 tūkst. litų yra išleisti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui bei prekėms ir paslaugoms.

Tą pačią dieną į "Gyvenimo džiaugsme" sąskaitą įkrito Sveikatos apsaugos ministerijos pervesti pinigai.

Dienraščiui "Lietuvos rytas" pradėjus ieškoti, kam galėjo būti išleisti iš ministerijos gauti pinigai, G.Gurevičiūtė pareiškė, kad maždaug prieš mėnesį finansavimą gavusią įstaigą jai pavyko parduoti.

Šią savaitę naujasis sveikatos apsaugos ministras informavo reikalausiąs, kad minėta viešoji įstaiga grąžintų valstybei jai anksčiau skirtus 20 tūkst. litų.

R.Šukys pavedė ministerijos Teisės ir personalo departamentui parengti dokumentus dėl pinigų išieškojimo.

Šį sprendimą ministras priėmė įvertinęs SAM Vidaus audito rezultatus, ar buvo įvykdytas Všį "Gyvenimas džiaugsme" projektas "Sniego parkas", kuriam ministerija buvo skyrusi dalinį finansavimą.

Pasak R.Šukio, pagal naujausius pateiktus dokumentus, pinigai panaudoti keturiems teoriniams seminarams surengti, bet "apie jų įgyvendinimą, nei dalyvių sąrašų, nei vaizdinės ar rašytinės medžiagos, nebuvo pateikta".

SAM auditorių išvadose konstatuojama, kad "Gyvenimas džiaugsme", kuriam anksčiau vadovavo L.Karaliaus motina I.Mažeikienė, sutartį su SAM vykdė netinkamai, nepasiekė projekte numatytų tikslų, nepateikė įrodymų, kad projekte numatytos priemonės buvo įvykdytos, o didžiąją dalį SAM skirtų pinigų numatė patalpų nuomai.


Šiame straipsnyje: karalius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių