Panevėžys paskendo žolėse

Miestas dar niekada nebuvo toks apleistas, – tokios mintys kyla ne vienam panevėžiečiui. Liūdną situaciją parodo ir simboliniai Panevėžį pristatantys riboženkliai, jie grįžtančius miestiečius ar atvykstančius svečius pasitinka apaugusiomis metro aukščio žolėmis.  

„Sekundės“ žurnalistams teko patiems įsitikinti, kad kai kuriose gatvių skiriamosiose juostose ir sankirtose žolė yra išsikerojusi tiek, jog atlekiantį automobilį galima pamatyti tik jau įvažiavus į sankryžą.

Tą patį galima pasakyti ir apie daugiabučių namų teritorijas – matomumą apsunkina aukštos žolės, todėl išvažiuojant į pagrindinį kelią padidėja rizika susidurti su kitu transportu.

Kiek kitokia situacija miesto centrinėje dalyje, čia žolynus ir vejas prieš keletą savaičių pradėjo šienauti konkursą laimėjusios statybų bendrovės „Autairas“ darbuotojai.

Dėl likusių nenupjautų žolynų Miesto ūkio skyriaus specialistai kol kas tik skėsčioja rankomis ir kaip pagrindinį kaltininką nurodo miesto žaliuosius plotus prižiūrėjusią ir pavasarį atsisakiusią tęsti darbus „Panevėžio želdynų“ bendrovę. Esą jeigu ji nebūtų pasitraukusi, dabar nereikėtų sukti galvos, kaip išnaikinti miestą užkariavusias žoles.

„Būtų laiku pradėję šienauti, būtų buvę galima naudoti kitokią techniką miesto žolynams pjauti, o dabar mūsų situacija labai bloga“, – paaiškino Miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vidas Darulis.

„Žiaurūs“ žolynai

V.Darulis neslėpė, kad nešienaujami žolynai Miesto ūkio skyriui yra tapę nemažu galvos skausmu. Žolės pradėtos pjauti nuo miesto centro pakraščių link. Taip esą daroma atsižvelgus į gyventojų pageidavimus.

„Žolynai yra žiaurūs. Juos pjauti pradėjome nuo centro ir spirale einame vis tolyn. Stengiamės šienauti prie pagrindinių gatvių, skverus ir žmonių lankymo vietas. Iki miesto riboženklių mums dar toloka. Panevėžiečiai labai piktinasi, todėl stengiamės pirma sutvarkyti miesto centrą. Aišku, miesto veidas prasideda nuo riboženklio, bet „Autairas“ neturi tiek technikos, kad vienu metu galėtų viską sutvarkyti. Žolė tragiška, šiemet jai keroti labai padeda ir orai“, – situaciją apibūdino V.Darulis.

Žaliąsias miesto zonas neseniai pradėjusi tvarkyti bendrovė pripažįsta susidūrusi su sunkumais. Norint išpjauti aukštus žolynus, į pagalbą reikia pasitelkti net sunkiąją techniką, bet ją naudoti galima ne visur.

„Tokią aukštą žolę turi pjauti didieji traktoriai su šienapjovėmis. Problema, kad su tokia technika negalime įvažiuoti į nedidelius plotus. Darbus tenka atlikti rankomis su krūmapjovėmis. Taip dirbant nėra našumo. Technika iš karto išpjauna dviejų metrų pločio veją, o darbininkai tiek negali. Mūsų prioritetas – nuo centro eiti pakraščių link. Kodėl nespėjam, jau aiškinausi ir administracijos direktorei. Ne dėl mūsų kaltės perauginta žolė“, – kalbėjo „Autairo“ direktorius Ričardas Žiurlys.

Bendrovės vadovas teigė, kad žalieji miesto plotai šienaujami pagal suderintą su Miesto ūkio skyriumi grafiką. Kiekvieną pirmadienį pateikiamas naujas darbų grafikas.

Apsidraudė nuo avarijų

Norėdama išvengti galimų nuostolių, jei miesto gatvėse įvykus avarijai būtų įrodyta, kad dėl jų kalta žolynus prižiūrinti įmonė, „Autairo“ bendrovė apsidraudė civilinės atsakomybės draudimu.

„Dėl prasto matomumo gali būti įvairiausių įvykių, bet esame apsidraudę pusei milijono litų, jeigu nustatytų, kad dėl mūsų kaltės įvyko avarija“, – kalbėjo R.Žiurlys.

Tai, kad išsikeroję žolynai ir kelių ženklus užstojančios medžių šakos gatves padaro nesaugias, tvirtina ir miesto policininkai. Jie neseniai kreipėsi į Savivaldybę su prašymu, kad būtų apgenėti želdiniai.

„Miesto ūkio skyriui raštu buvo pateiktos pastabos. Medžių šakos buvo nusvirusios tiek, kad nesimatė kelio ženklų, o tai yra pavojinga eismui. Pastabų išsakėme ir dėl skiriamųjų juostų. Man žinoma, kad jau yra tvarkomasi, galbūt ne viskas įvyks iš karto. Ir tai suprantama“, – „Sekundei' teigė Kelių policijos biuro Prevencijos grupės specialistas Egidijus Manikas.

R.Žiurlys tikino, kad paskutinė nepjauta skiriamoji juosta yra likusi Savitiškio gatvėje, tačiau jau šią savaitę darbai joje turėtų būti atlikti.

Nešienaus prie namų

„Autairo“ vadovas pasakojo, kad iš daugiabučių bendrijų gauna skundų, jog bendrovė nešienauja jų teritorijų. Pasak R.Žiurlio, tokių darbų bendrovė ir neketina imtis, nes to nėra numatyta sutartyje su Savivaldybe.

„Žmonės mato bendrą miesto vaizdą ir įsivaizduoja, kad aplink daugiabučius turėtume pjauti. Nieko panašaus. Turime nustatytas zonas ir tikslius plotus, kuriuos mums priklauso šienauti. Nuo kelkraščio mums reikia, atrodo, tris metrus nupjauti. Skambino daugiabučių namų pirmininkai ir klausė, kada šienausime, tačiau, kiek suprantu, Savivaldybė daugiabučių namų bendrijas įpareigojo pačias tai daryti. Jei matote, kad vienur žolė nupjauta, o kitur auga metro aukščio – žinokite, kad tai – ne mūsų plotai. Juos turėtų prižiūrėti pati bendrija“, – aiškino R.Žiurlys.

Panevėžio želdynams prižiūrėti miesto biudžete šiemet buvo numatyta 764 tūkstančiai litų. Dalį jų Savivaldybė jau sumokėjo pasitraukusiai bendrovei „Panevėžio želdynai“. „Autairui“ planuojama skirti 670 tūkstančių litų.


Šiame straipsnyje: žolėPanevėžys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių