Panevėžys paskendo žolėse

Miestas dar niekada nebuvo toks apleistas, – tokios mintys kyla ne vienam panevėžiečiui. Liūdną situaciją parodo ir simboliniai Panevėžį pristatantys riboženkliai, jie grįžtančius miestiečius ar atvykstančius svečius pasitinka apaugusiomis metro aukščio žolėmis.  

„Sekundės“ žurnalistams teko patiems įsitikinti, kad kai kuriose gatvių skiriamosiose juostose ir sankirtose žolė yra išsikerojusi tiek, jog atlekiantį automobilį galima pamatyti tik jau įvažiavus į sankryžą.

Tą patį galima pasakyti ir apie daugiabučių namų teritorijas – matomumą apsunkina aukštos žolės, todėl išvažiuojant į pagrindinį kelią padidėja rizika susidurti su kitu transportu.

Kiek kitokia situacija miesto centrinėje dalyje, čia žolynus ir vejas prieš keletą savaičių pradėjo šienauti konkursą laimėjusios statybų bendrovės „Autairas“ darbuotojai.

Dėl likusių nenupjautų žolynų Miesto ūkio skyriaus specialistai kol kas tik skėsčioja rankomis ir kaip pagrindinį kaltininką nurodo miesto žaliuosius plotus prižiūrėjusią ir pavasarį atsisakiusią tęsti darbus „Panevėžio želdynų“ bendrovę. Esą jeigu ji nebūtų pasitraukusi, dabar nereikėtų sukti galvos, kaip išnaikinti miestą užkariavusias žoles.

„Būtų laiku pradėję šienauti, būtų buvę galima naudoti kitokią techniką miesto žolynams pjauti, o dabar mūsų situacija labai bloga“, – paaiškino Miesto ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vidas Darulis.

„Žiaurūs“ žolynai

V.Darulis neslėpė, kad nešienaujami žolynai Miesto ūkio skyriui yra tapę nemažu galvos skausmu. Žolės pradėtos pjauti nuo miesto centro pakraščių link. Taip esą daroma atsižvelgus į gyventojų pageidavimus.

„Žolynai yra žiaurūs. Juos pjauti pradėjome nuo centro ir spirale einame vis tolyn. Stengiamės šienauti prie pagrindinių gatvių, skverus ir žmonių lankymo vietas. Iki miesto riboženklių mums dar toloka. Panevėžiečiai labai piktinasi, todėl stengiamės pirma sutvarkyti miesto centrą. Aišku, miesto veidas prasideda nuo riboženklio, bet „Autairas“ neturi tiek technikos, kad vienu metu galėtų viską sutvarkyti. Žolė tragiška, šiemet jai keroti labai padeda ir orai“, – situaciją apibūdino V.Darulis.

Žaliąsias miesto zonas neseniai pradėjusi tvarkyti bendrovė pripažįsta susidūrusi su sunkumais. Norint išpjauti aukštus žolynus, į pagalbą reikia pasitelkti net sunkiąją techniką, bet ją naudoti galima ne visur.

„Tokią aukštą žolę turi pjauti didieji traktoriai su šienapjovėmis. Problema, kad su tokia technika negalime įvažiuoti į nedidelius plotus. Darbus tenka atlikti rankomis su krūmapjovėmis. Taip dirbant nėra našumo. Technika iš karto išpjauna dviejų metrų pločio veją, o darbininkai tiek negali. Mūsų prioritetas – nuo centro eiti pakraščių link. Kodėl nespėjam, jau aiškinausi ir administracijos direktorei. Ne dėl mūsų kaltės perauginta žolė“, – kalbėjo „Autairo“ direktorius Ričardas Žiurlys.

Bendrovės vadovas teigė, kad žalieji miesto plotai šienaujami pagal suderintą su Miesto ūkio skyriumi grafiką. Kiekvieną pirmadienį pateikiamas naujas darbų grafikas.

Apsidraudė nuo avarijų

Norėdama išvengti galimų nuostolių, jei miesto gatvėse įvykus avarijai būtų įrodyta, kad dėl jų kalta žolynus prižiūrinti įmonė, „Autairo“ bendrovė apsidraudė civilinės atsakomybės draudimu.

„Dėl prasto matomumo gali būti įvairiausių įvykių, bet esame apsidraudę pusei milijono litų, jeigu nustatytų, kad dėl mūsų kaltės įvyko avarija“, – kalbėjo R.Žiurlys.

Tai, kad išsikeroję žolynai ir kelių ženklus užstojančios medžių šakos gatves padaro nesaugias, tvirtina ir miesto policininkai. Jie neseniai kreipėsi į Savivaldybę su prašymu, kad būtų apgenėti želdiniai.

„Miesto ūkio skyriui raštu buvo pateiktos pastabos. Medžių šakos buvo nusvirusios tiek, kad nesimatė kelio ženklų, o tai yra pavojinga eismui. Pastabų išsakėme ir dėl skiriamųjų juostų. Man žinoma, kad jau yra tvarkomasi, galbūt ne viskas įvyks iš karto. Ir tai suprantama“, – „Sekundei' teigė Kelių policijos biuro Prevencijos grupės specialistas Egidijus Manikas.

R.Žiurlys tikino, kad paskutinė nepjauta skiriamoji juosta yra likusi Savitiškio gatvėje, tačiau jau šią savaitę darbai joje turėtų būti atlikti.

Nešienaus prie namų

„Autairo“ vadovas pasakojo, kad iš daugiabučių bendrijų gauna skundų, jog bendrovė nešienauja jų teritorijų. Pasak R.Žiurlio, tokių darbų bendrovė ir neketina imtis, nes to nėra numatyta sutartyje su Savivaldybe.

„Žmonės mato bendrą miesto vaizdą ir įsivaizduoja, kad aplink daugiabučius turėtume pjauti. Nieko panašaus. Turime nustatytas zonas ir tikslius plotus, kuriuos mums priklauso šienauti. Nuo kelkraščio mums reikia, atrodo, tris metrus nupjauti. Skambino daugiabučių namų pirmininkai ir klausė, kada šienausime, tačiau, kiek suprantu, Savivaldybė daugiabučių namų bendrijas įpareigojo pačias tai daryti. Jei matote, kad vienur žolė nupjauta, o kitur auga metro aukščio – žinokite, kad tai – ne mūsų plotai. Juos turėtų prižiūrėti pati bendrija“, – aiškino R.Žiurlys.

Panevėžio želdynams prižiūrėti miesto biudžete šiemet buvo numatyta 764 tūkstančiai litų. Dalį jų Savivaldybė jau sumokėjo pasitraukusiai bendrovei „Panevėžio želdynai“. „Autairui“ planuojama skirti 670 tūkstančių litų.


Gairės: žolė, Panevėžys

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuva mini narystės UNESCO 25-metį
  Lietuva mini narystės UNESCO 25-metį

  Šiemet Lietuva mini savo narystės Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO) 25-metį. ...

 • Vakarų Lietuvoje dėl šarmos keliuose yra slidžių ruožų
  Vakarų Lietuvoje dėl šarmos keliuose yra slidžių ruožų

  Ketvirtadienio rytą Vakarų Lietuvoje tiltai ir viadukai vietomis slidūs dėl susidariusios šarmos, jie barstomi, pranešė Automobilių kelių direkcija. ...

 • Spalio 27-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Spalio 27-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Spalio 27-oji, ketvirtadienis, 44 savaitė. ...

 • Metų sekliai grąžina viltį
  Metų sekliai grąžina viltį

  Grožinėje literatūroje ir detektyviniuose filmuose policininkai dažniausiai vaizduojami kaip sumanūs, viską galintys žmonės. Realybė ne visada sutampa su šiuo įvaizdžiu. Pareigūnai mažai kam pasakoja apie savo kasdienybę, kuri neretai būn...

 • Kauno oro uostas rengiasi dideliems iššūkiams
  Kauno oro uostas rengiasi dideliems iššūkiams

  Nuo kitų metų liepos 14 dienos prasidėjus Tarptautinio Vilniaus oro uosto pakilimo tako rekonstrukcijai, Kauno (Karmėlavos) oro uostas taps pagrindiniais šalies oro vartais. ...

  1
 • Neringos kelio remontas: įmonės dar neatskleidžia
  Neringos kelio remontas: įmonės dar neatskleidžia

  Viešųjų pirkimų konkursas, kurio metu paaiškės, kas rekonstruos arteriją Smiltynėje nuo Naujosios perkėlos iki kelio Smiltynė–Nida, artėja pabaigos link. Liko suderinti ir pasirašyti sutartį. ...

 • Žvejų ginčas – aukščiausiame ES teisme
  Žvejų ginčas – aukščiausiame ES teisme

  Lietuvos valdžios institucijos ir teisinė sistema nesugebėjo išspręsti metų metus besitęsianti ginčą dėl strimelių ir šprotų kvotų skirstymo. Dabar jis bus sprendžiamas Teisingumo Teisme Liuksemburge, kuris yra aukščiausias E...

 • Apžvalgos bokšto idėja – visuomenės teismui
  Apžvalgos bokšto idėja – visuomenės teismui

  Apskrities I.Simonaitytės viešosios bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriuje eksponuojamas Klaipėdos muzikinio teatro dailininko Jono Sabaičio bokšto-švyturio maketas. Šio sumanymo autorius tikisi, kad visuomenė ...

  12
 • VSD siūloma papildomai skirti 2 mln. eurų
  VSD siūloma papildomai skirti 2 mln. eurų

  Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) siūlo ne mažinti asignavimus Valstybės saugumo departamentui (VSD), kaip numatyta kitų metų biudžeto projekte, o didinti 2 mln. eurų. ...

  2
 • Tarptautinę kontrabandininkų grupuotę likvidavę kriminalistai – geriausi
  Tarptautinę kontrabandininkų grupuotę likvidavę kriminalistai – geriausi

  Geriausiais 2016 m. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) detektyvais pripažinti du Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos vyriausieji tyrėjai, demaskavę Baltarusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje veikusią gerai organizuotą kontrabandinin...

Daugiau straipsnių