Panevėžio vicemerui – kaltinimai tarybų valdžios šlovinimu

Panevėžio rajono savivaldybės delegacijos, kuriai vadovavo vicemeras Vytautas Rapolas Gritėnas, Pergalės dienos šventimas Baltarusijos Molodečno mieste gegužės 9-ąją sukėlė tikrą audrą Tarybos opozicijos gretose.

Dešiniosios pakraipos Tarybos nariai, nespėję atsitokėti iš nuostabos, kad vicemeras ir su juo į Baltarusiją važiavę mero patarėja Jolita Nevardauskienė ir Architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis ignoravo aukščiausių šalies vadovų poziciją nedalyvauti pergalės prieš hitlerinę Vokietiją 65-ųjų metinių minėjime, netrukus apstulbo.

Rajono Savivaldybės oficialiame tinklalapyje jie išvydo nuotrauką – lietuvių delegacija kartu su karo veteranais baltarusiais įsiamžino raudonos vėliavos fone su užrašu „Šlovė tarybų socialistinių respublikų sąjungai“.

Rajono Tarybos opozicija – iš viso 11 politikų vakar oficialiai kreipėsi į merą Povilą Žagunį, prašydama paaiškinti, kieno sprendimu delegacija vyko į Baltarusiją ir kas ją įgaliojo atstovauti Panevėžio rajonui.

Mero taip pat prašoma įvertinti, ar V.R.Gritėnas po tokio, opozicijos nuomone, akibrokšto, gali likti savo poste.

„Nebežinau, kur mes po dvidešimties nepriklausomybės metų einame – vėl sukame atgal ar vaikštom ratais? Protu nesuvokiama, kai oficialūs, pabrėžiu, ne privatūs, asmenys – Panevėžio rajono savivaldybės atstovai – viešai šlovina tarybinę praeitį nė neraudonuodami“, – „Sekundei“ sakė viena iš opozicijos lyderių, konservatorė Violeta Grigienė.

Vicemeras, socialdemokratas V.R.Gritėnas tikino nieko blogo nematąs, kad į Molodečną, su kuriuo rajono Savivaldybė bendradarbiauja jau dešimtmetį, nuvyko pasveikinti karo veteranų.

Politikas neigė šlovinęs tarybų valdžią. Vicemero teigimu, fotografuodamasis jis neatkreipė dėmesio į užrašą ant vėliavos.

V.R.Gritėnas svarstė, kad nuotraukos buvo galima ir nedėti į rajono Savivaldybės interneto tinklalapį, tačiau nematęs reikalo slėpti.

Vicemeras tikino, kad, gavus kvietimą vykti į Baltarusiją, rajono delegacijos vizitas buvo suderintas su meru.

Vakar P.Žagunis tai patvirtino. Jis sakė su darbo reikalais esąs Vilniuje ir opozicijos kreipimosi negavęs. Mero nuomone, jo kolegų vizitas į Baltarusiją jokios žalos rajonui ar šaliai nepadarė.

Turėjo atsiklausti visos Tarybos

Panevėžio rajono opozicijos nuomone, politinio pasitikėjimo pareigūnai – vicemeras V.R Gitėnas ir mero patarėja J.Nevardauskienė – pasielgė neatsakingai, neetiškai, parodė savo politinio neišprusimo stoką, ignoravo mūsų valstybės vykdomą užsienio politiką, skaudžią mūsų valstybės istorinę praeitį ir žmonių, nukentėjusių nuo sovietų valdžios okupacijos, atminimą.

Pasak V.Grigienės, artimiausiame Tarybos posėdyje mero jie prašys paaiškinti, kas įgaliojo šią delegaciją atstovauti Panevėžio rajonui Baltarusijoje. Politikė įsitikinusi: buvo privalu atsiklausti visos Tarybos nuomonės.

Opozicijai nepriimtina, kad gegužės 8-ąją rajonas buvo likęs be vadovų, nes meras tomis dienomis atostogavo, o jo pareigas einantis vicemeras išvyko į užsienį.

P.Žagunio politiniai oponentai prašys atsakyti, kodėl buvo ignoruojama šalies vadovų pozicija dėl Antrojo pasaulinio karo pabaigos minėjimo. Pagaliau prašys įvertinti, ar V.R.Gritėnas gali toliau likti eiti vicemero pareigas ir esą daryti gėdą rajonui.

Meras nesureikšmina

Ką tik iš atostogų Turkijoje grįžęs meras P.Žagunis nė nemėgina neigti, kad rajono delegacija į Baltarusiją vyko su jo palaiminimu. Rajono vadovas nemano, kad dalyvavimo klausimą derėjo svarstyti Taryboje.

„Miestų, su kuriais rajono Savivaldybė bendradarbiauja kultūros, ekonomikos ar kitose srityse, kvietimai dalyvauti viename ar kitame renginyje tikrai nėra reikalingi tokio svarstymo“, – aiškino jis.

P.Žagunis, paklaustas, ar jam neatrodo, kad kvietimas paminėti Pergalės dieną yra ne šiaip eilinis, o politinis įvykis, atsakė, kad ne.

Į klausimą, ar derėjo rajono Savivaldybės delegacijai fotografuotis raudonos vėliavos, šlovinančios jau nebeegzistuojančios valstybės respublikas, ir nuotrauką dėti į Savivaldybės interneto tinklalapį, pareiškė, kad jos dar nematęs.

„Opozicija pučia burbulą, ir tiek. Nemanau, kad nuo to, jog delegacija dalyvavo Pergalės dienos minėjime, rajono žmonių gyvenimo kokybė suprastės ar nukentės rajono prestižas. Maskvoje 65-ajame Pergalės dienos minėjime dalyvavo dvi dešimtys pasaulio lyderių, tarp jų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel“, – išdėstė savo nuomone P.Žagunis.

Inicijuos slaptą balsavimą

Rajono tarybos opozicijoje dirbantis J.Katinas sakė, kad tolimesni jų veiksmai priklausys nuo mero P.Žagūnio paaiškinimo ir apskritai pozicijos šiuo klausimu.

„Meras yra valdančiųjų koalicijos vadovas ir jam tenka visa atsakomybė. Jeigu jis seks pasakas, kad R.V Gritėno elgesyje nieko blogo nemato, inicijuosime slaptą balsavimą dėl nepasitikėjimo vicemeru“,- sakė J.Katinas.

Politikas prasitarė, kad prieš balsuos ne tik 11 dešiniųjų pakraipos rajono politikų, bet ir pora valstiečių liaudininkų.

„Žinoma, aš jų pavardžių neatskleisiu“,- intrigavo J.Katinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių