Pagrindinės partijų pajamos - iš dotacijų (papildyta 13.30 val.)

Dotacijos iš valstybės biudžeto tapo pagrindiniu Seime atstovaujamų politinių partijų pajamų šaltiniu. Iš savo narių partijos surenka tik dvidešimtąją dalį visų veiklai reikiamų lėšų.

Paskutiniai atsiskaitė socialdemokratai

Pagal įstatymą, kasmet iki kovo 1 dienos visos Lietuvoje registruotos partijos turi Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti finansines ataskaitas už praėjusius metus.

VRK yra gavusi 21 partijos ataskaitas, nors Lietuvoje yra registruota daugiau kaip 30 politinių organizacijų.

Iš Seime atstovaujamų partijų ataskaitas komisijai pateikė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Darbo partija (DP), Liberalų ir centro sąjunga (LiCS), Tautos prisikėlimo partija (TPP), Tvarka ir teisingumas (TT), Liberalų sąjūdis (LS), taip pat Valstiečių liaudininkų sąjunga (VLS), Lenkų rinkimų akcija (LRA) ir Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai).

Paskutinė savo ataskaitą antradienį kiek pavėlavusi pateikė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Iš narių surenka vos kelis procentus

Deklaracijos rodo, kad 2009 metais parlamentinės partijos iš viso gavo 21 milijoną 181 tūkstantį litų pajamų. Iš jų valstybės dotacija sudarė daugiau kaip pusę – iš viso 12,41 mln. litų.

Tuo tarpu iš partijų narių surinkti mokesčiai siekė tik 1,128 mln. litų, tai yra tik 5,33 procento visų metinių pajamų.

Iš įvairių fizinių ir juridinių asmenų ataskaitas pateikusios partijos gavo 3,834 mln. litų aukų. Be to, šios politinės organizacijos paėmė 1,43 mln. litų paskolų iš komercinių bankų.

Beveik visi pinigai išleisti partijų veiklai – transportui, būstinių išlaikymui, komandiruotėms, įvairiems oficialiems ir neoficialiems renginiams, taip pat partinių darbuotojų atlyginimams mokėti, 2009 metais vykusioms politinėms kampanijoms finansuoti, anksčiau susidariusioms skoloms grąžinti.

Didžiausias pajamas gavo konservatoriai

Valdančioji TS-LKD gavo didžiausias pajamas – 4,139 mln. litų. Iš valstybės iždo šiai partijai išmokėta 3,055 mln. litų, gauta 339 tūkst. litų aukų, iš partijos narių mokesčių surinkta 122 tūkst. litų, paimta 300 tūkst. litų paskola iš banko. Tačiau konservatoriai 2009 metais grąžino net 1 mln. litų anksčiau paimtų paskolų.

Kita valdančioji – TPP, vadovaujama Arūno Valinsko, pernai iš viso turėjo 1,184 mln. litų pajamų. Liūto dalį jų sudarė biudžeto dotacija – 1,118 mln. litų. Gautos aukos siekė 61 tūkst. litų. Pernai vasarą skilusi TPP yra vienintelė parlamentinė partija, nedeklaravusi jokių pajamų iš savo narių mokesčių.

Nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujama opozicinė TT pajamos 2009 metais siekė 3,141 mln. litų. Valstybės biudžeto dotacija šiai partijai buvo 1,681 mln. litų, gautos aukos – 344 tūkst. litų, iš partijos narių surinkta beveik 84 tūkst. litų.

Opozicinių socialdemokratų pajamos siekė 3,987 mln. litų. Iš valstybės kišenės LSDP atseikėta 2,065 mln. litų, iš partijos narių surinkta daugiau kaip 550 tūkst. litų, aukos siekė 436 tūkst. litų. Be to, LSDP paėmė 500 tūkst. litų paskolą banke.

DP pajamos siekė 1,488 mln. litų. Iš jų valstybės dotacija sudarė 672 tūkst. litų, partijos nario mokesčiai – 63 tūkst. litų, gautos aukos siekė 505 tūkst. litų.

Lenkai tvirtina negavę aukų

LiCS gautos pajamos 2009 metais buvo 2,62 mln. litų. Valstybės biudžeto dotacija šiai partijai siekė 1,078 mln. litų, partijos nario mokesčiai – 152 tūkst. litų. Liberalcentristai gavo beveik 1 mln. litų aukų iš įvairių fizinių ir juridinių asmenų. Ši partija paėmė 400 tūkst. litų paskolą iš banko.

LS, kaip ir liberalcentristai, yra lyderiai pagal iš fizinių ir juridinių asmenų surenkamas aukas. Per metus jų buvo daugiau kaip 920 tūkst. litų. Iš valstybės biudžeto ši partija gavo 800 tūkst. litų, iš partijos narių surinkta 42 tūkst. litų. Bendros LS metinės pajamos pernai siekė 1,984 mln. litų.

LRA pajamos siekė 783 tūkst. litų. Iš jų didžioji dalis – biudžeto dotacija, siekusi 675 tūkst. litų. Partijos narių mokesčiai siekė 55 tūkst. litų. LRA yra vienintelė parlamente atstovaujama partija, kuri nurodė 2009 metais negavusi jokių aukų.

VLS pajamos pernai sudarė 1,202 mln. litų. Biudžetas valstiečiams liaudininkams skyrė 725 tūkst. litų, fiziniai ir juridiniai asmenys paaukojo 218 tūkst. litų. Partijos nario mokesčiai sudarė vos 17,4 tūkst. litų. VLS paėmė 229 999 litų paskolą iš banko.

NS iš biudžeto gavo 540 tūkst. litų, iš aukotojų – 45 tūkst. litų, iš savo narių – 44 tūkst. litų. Bendros metinės socialliberalų pajamos siekė 658 tūkst. litų.


Šiame straipsnyje: partijosdotacijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos
  Į Lietuvą atvyko dar 10 pabėgėlių iš Eritrėjos

  Pagal Europos Sąjungos (ES) programą į Lietuvą atvyko dar dešimt pabėgėlių iš Eritrėjos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas. ...

  8
 • Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida
  Prisiekė nauja Jaunesniųjų karininkų vadų laida

  Penktadienį Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje Kaune Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų absolventams suteiktas pirmasis karininko laipsnis – 42 aspirantai davė karininko priesaiką ir papildė Lietuvos karininkų rezervo greta...

  15
 • Astravo AE – nauji mirtini incidentai?
  Astravo AE – nauji mirtini incidentai?

  Baltarusija neigia pranešimus apie naujus žmonių mirtimi pasibaigusius incidentus Astravo atominės elektrinės (AE) statybos aikštelėje. ...

  7
 • Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui
  Lietuvos atsakas Rusijai: partizanai priešinosi okupantų terorui

  Tarptautiniame diplomatų forume Lietuvos ambasadorius atmetė Rusijos priekaištus dėl istorinės atminties ir pabrėžė, kad partizanai po Antrojo pasaulinio karo teisėtai priešinosi sovietų okupantų terorui. ...

  30
 • Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno
  Lietuviai išvyko šturmuoti aukščiausio Europos kalno

  Penktadienį dvylika lietuvių iš Kauno oro uosto išvyko į Kaukazą, kur kops į aukščiausią Europos viršukalnę – netoli Gruzijos sienos esantį Elbruso kalną. ...

  5
 • Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais
  Netikrų naujienų fenomenas baugina savo mastais

  Kiekvieną mėnesį socialiniu tinklu "Facebook" vidutiniškai naudojasi 2 milijardai žmonių. Tad sukurtos istorijos bei sąmokslo teorijos plinta žaibišku greičiu ir yra neišnaikinamos kaip tarakonai, – teigia televizij...

  4
 • Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?
  Sovietiniai reliktai: kiek jų dar liko Kaune?

  Netrukus Vienybės aikštėje prasidės pirmasis rekonstrukcijos etapas – požeminės automobilių aikštelės statyba. Ar po jos išliks aikštės pakraštyje sovietmečiu pastatytos stelos? ...

  41
 • Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys
  Kvapams uostamiestyje – išskirtinis dėmesys

  Dėl nemalonių kvapų ar triukšmo vis pasigirstantys šiaurinės miesto dalies gyventojų skundai sulaukė miesto valdžios reakcijos. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas į pasitarimą pakvietė bendrovių, dirbančių šioje miesto dal...

  15
 • Beraščiai lenda į viešumą
  Beraščiai lenda į viešumą

  Uostamiesčio gyventojus glumina parlamentarų atstovų neraštingumas. Viešame skelbime, kuriuo gyventojai buvo kviečiami į susitikimą su klaipėdiečiais Seimo nariais Algimantu Kirkučiu ir Dainiumi Kepeniu, akis badė rašybos klaidos...

  10
 • Po šilto savaitgalio – liūtys
  Po šilto savaitgalio – liūtys

  Nors savaitgalis prognozuojamas itin gražus, tačiau jau kitos savaitės pradžioje sulauksime itin lietingų orų, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Alva Nagelytė. ...

Daugiau straipsnių