Pabradės nelegalai ginklavosi ir ruošėsi maištui (dar papildyta)

Ketvirtadienio rytą Užsieniečių registracijos centre Pabradėje tarp čia laikomų nelegalų ir tvarką prižiūrinčių Pasienio pareigūnų kilo susirėmimas.

„Pasipriešino, tai ir gavo“, - sakė šio centro direktorius Robertas Petraitis. Jo teigimu, ryte vyko eilinė nelegaliai Lietuvoje gyvenančių užsienio piliečių kambarių apžiūra.

Aptikus uždraustus daiktus, nelegalai pradėjo priešintis patikrinimą vykdžiusiems pareigūnams. „Nedavė paimti rastų uždraustų daiktų, puolė atiminėti mobiliuosius telefonus. Suprantama, buvo panaudota jėga“, - pasakojo R.Petraitis.

Pas Lietuvoje sulaikytus užsieniečius rasti daiktai, pareigūnus verčia manyti, jog užsieniečiai ruošėsi maištui - rasta ir paimta įvairiausių lazdų, armatūros strypų su rankenomis, smaugimui skirtos virvės ir t.t.

Pareigūnai taip pat rado ir paėmė daugiau nei 40 mobilųjų telefonų, kuriais šio centro gyventojams naudotis draudžiama.

„Jie buvo kažkam pasiruošę“, - spėja R.Petraitis.

„Sukilimai“ šiame centre ne naujiena. Nelegalai labai dažnai pasipriešina jų kambarius tikrinantiems pareigūnams.

Šįkart, pasak centro vadovo, pasipriešinti pareigūnams bandė nelegalai iš buvusių Sovietos Sąjungų valstybių. Jų čia ir gyvena daugiausia.

Nemažą rūpestį centro vadovybei kelia Gruzijos piliečiai. Pasak R.Petraičio, iš šios valstybės, kaip ir kažkada iš Lietuvos, kai tik atsidarė sienos, pirmieji išvyko ne pačios geriausios reputacijos piliečiai.

„Jiems teisėsaugininkai buvo prispaudę uodegas Gruzijoje, tačiau tą patį jie daro ir čia Lietuvoje“, - pasakojo centro vadas.

Jo teigimu, išėję pasivaikščioti nelegalai labai dažnai apsivogia, daro kitus nusikaltimus. Ypač daug pranešimų apie nusikaltusius centro gyventojus, vadovybė sulaukia iš Vilniaus 3-ojo policijos komisariato bei Švenčionių parduotuvių apsaugos darbuotojų.

Ne vienas iš šio centro gyventojų už Lietuvoje padarytus nusikaltimus dabar savo dienas leidžia Lukiškių tardymo izoliatoriuje - kalėjime.

„Tai yra nusikalstamo pasaulio atstovai, kurie labai nenori išvykti iš Lietuvos. Jie žino, kad grįžę į savo valstybes, už padarytus nusikaltimus paklius į teisėsaugininkų rankas“, - sakė R.Petraitis.

Pasak vardo nenorėjusio pasakyti Gruzijos piliečio, nuolat bendraujančio su tautiečiais esančiame šiame centre, su jiems nepaklususiems nelegalais pareigūnai susidorojo labai žiauriai. Dviems vyrams, jo teigimu, sulaužyti šonkauliai, dar 3-4 nukentėjo mažiau. "Aš pats nemačiau, bet pas mane atėję draugai pasakojo. Sakė tiems dviems labai blogai, sulaužyti šonkauliai, jiems sunku kvėpuoti", - pasakojo gruzinas.

Jis patvirtino, kad šį rytą centre tikrai buvo atliekamas kambarių patikrinimas, kad tikrai buvo rasta mobiliųjų telefonų, tačiau, jo teigimu, pareigūnai elgėsi neadekvačiai. "Negalima taip su "bananais" žmonių daužyti. Tai nežmoniška, jiems ten ir taip sunku gyventi", - centre gyvenančių tautiečių įspūdžius portalui perpasakojo gruzinas.  

Su redakcija susisiekė ir gruzinas gyvenantis Užsieniečių registravimo centre. Jis buvo visų įvykių liudytojas. Jo teigimu, patikrinimas prasidėjo 8 val. Apie 40 žmonių buvo suvaryti į vieną kambarį ir laukė, kol bus apieškomi jų kambariai.

Vyro teigimu, buvo rasti keturi mobilieji telefonai, o tada viskas ir prasidėjo - dešimt žmonių palikta, kitiems leista eiti į savo gyvenamąsias patalpas. Tuos likusius dešimt, pareigūnai po vieną vedė į virtuvę ir negailestingai mušė. "Visos sienos kruvinos, specialiai jų nevalėme", - įspūdžiais dalijosi įvykių liudytojas.

Pasak vyro, tarp tų dešimties antrinktųjų net nebuvo telefonų savininkų. Kas turi pasilikti kambaryje, dūręs pirštu, nurodė vienas aukštesnių pareigūnų. "Jis paliko tuos, kurie, matyt, jam nelabai patinka", - aiškino Gruzijos pilietis.

Centro gyventojo teigimu, tarp "išrinktųjų" atsidūrė skirtingų tautybių žmonės - du gruzinai, trys pabėgėliai iš Afrikos valstybių, trys iš Irano, vienas albanas ir vienas rusas. 

"Tik supratę, kad vienam vyrui sulaužė šonkaulius, jie savo egzekuciją baigė", - kalbėjo užsienietis. Bet net ir pamatę, kad vyras sunkiai sužeistas, medikų jam niekas nekvietė.

Pirmieji greitajai pagalbai, jo teigimu, paskambino patys nelegalai, tačiau medikai paaiškinę jog juos kviesti turi centro vadovybė, važiuoti atsisakė. Greitosios pagalbos sulaukta tik apie 10 val., bet ir ta, Gruzijos piliečio teigimu, buvusi minimali - gydytojai nukentėjusiems davė po vieną analgino tabletę skausmui nuraminti ir apsisukę, išvažiavo. "Tą žmogų reikia peršviesti rentgeno aparatu, jam reikalingas rimtas gydymas", - piktinosi centro gyventojas.

Jo teigimu, muštynių būdavo ir per ankstesnius patikrinimus, tačiau tokių žvėriškų, pasak jo, nebūta niekada. 

Gruzijos piliečio teigimu, pareigūnų elgesiu yra pasipiktę visi centre gyvenantys užsieniečiai ir šį kartą, jie nesiruošia tylėti. "Mes kreipsimės į Žmogaus teisių gynimo organizacijas, nes toks elgesys nepateisinamas, tai fašizmas", - kalbėjo jis.

Pašnekovo teigimu, jokių armatūros strypų rasta nebuvo ir jokio maišto nelegalai neplanavo. "Taip, virvės buvo. Juk mums leidžiama turėti ir peilius, ir žirkles, ir virves. Rūbus ant kažko turime pasidžiauti", - aiškino užsienietis.

Vyras teigė, jog dabar visi Užsieniečių registracijos centre esantys jo tautiečiai į Lietuvą yra atvykę prašyti politinio prieglobsčio. Tarp jų nėra nei vieno nusikaltėlio, nei vieno žudiko. "Mes išsilavinę žmonės, iš normalių šeimų, be jokios kriminalinės patirties", - kalbėjo Gruzijos pilietis.  

Ketvirtadienį Užsieniečių registracijos centre Pabradėje gyveno 96 deportavimo iš Lietuvos laukiantys užsieniečiai. Vienas jų, baltarusis, namo bus išsiųstas penktadienį. Trečiadienį į Rygą buvo išgabentas vienas gruzinas. Jis per Latvijos sostinę bus sugrąžintas į gimtinę.

Tarp laukiančiųjų savo eilės yra ir 18 moterų.


Šiame straipsnyje: Pabradėnelegalaimaistas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių