Opozicijos lyderis keisti Antikorupcijos komisijos vadovą nemato būtinybės

Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius sako nematantis galimybės keisti Antikorupcijos komisijos pirmininką "tvarkietį" Kęstą Komskį, kaip to prašo komisijos vadovu nepasitikinti parlamento vadovė Irena Degutienė.

I.Degutienė praėjusią savaitę kreipėsi į naująjį opozicijos lyderį A.Butkevičių, prašydama opozicijos pasiūlyti naują kandidatą. Kreipimesi ji rašo, jog Antikorupcijos komisijos vadovas "dėl nuolatinių neigiamų jo veiklos vertinimų turi prisimti politinę atsakomybę, nes tai kenkia ir Seimo, ir opozicijos, ir visos kovos su korupcija prestižui".

"Aš gavau raštą iš Seimo pirmininkės, ir tam tikrą informaciją, labai seną, nieko naujo ten nėra. Pasižiūrėjau į Seimo statutą, kaip jis apibrėžia opozicinėms frakcijoms skirtų komisijų vadovų skyrimo tvarką, ten aiškiai pasakyta, kad opozicinės frakcijos pasiskirsto komisijas, tad kitos frakcijos atstovas, netgi opozicijos lyderis, neturi kokių nors įgaliojimų įtakoti, kad ta frakcija vykdytų kitos frakcijos nurodymus", - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A.Butkevičius.

Taip pat jis sakė nematantis ir pagrindo keisti komisijos pirmininką, nes faktų, kurie rodytų partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovo K.Komskio ryšius su nusikalstamu pasauliu, sako taip ir nematęs.

"Kada vyko pokalbis, dar anksčiau, buvo paprašyta - jūs kreipkitės į teisėsaugos institucijas, jei yra faktai, tegu tą medžiagą pateikia, susipažinsim, mes turim teisę dirbt su visiškai slapta dokumentacija, nes kas gali paneigti, kad nėra kažkokio tyčinio susidorojimo", - sakė A.Butkevičius.

I.Degutienė K.Komskį dėl neigiamos viešosios nuomonės trauktis iš einamų pareigų ragino jau ne kartą, kaip ir keliskart kreipėsi į opoziciją prašydama apsvarstyti galimybę į šį postą skirti kitą atstovą.

Pastarajame kreipimesi ji tvirtina, kad K.Komskio vadovaujama Antikorupcijos komisija nėra antikorupcijos politikos formuotojas, o tik epizodiškai atlieka pavienius tyrimus, kuriuos dažniausiai jau būna pradėję specialiosios tarnybos, tad neatlieka savo svarbiausios funkcijos.

"Tokiai komisijai negali vadovauti žmogus, turintis nemažos dalies komisijos narių, svarbiausių valstybės institucijų vadovų, spec.tarnybų, žiniasklaidos, dalies visuomenės nepasitikėjimą", - rašoma I.Degutienės kreipimesi.

Seimo pirmininkė, pateikdama abejonę K.Komskio reputacija keliančius faktus, primena 2003 metais išslaptintą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, kurioje tuomet Pagėgių mero pareigas ėjęs K.Komskis minimas kaip artimais ryšiais susijęs su Anzoru Kikališviliu. Pažymoje A.Kikališvilis traktuojamas kaip ypatingai pavojingas kontrabandininkas, palaikantis ryšius su žymiausiais Rusijos nusikalstamo pasaulio autoritetais ir dėl to oficialiai paskelbtas nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje.

Taip pat kreipimesi minimas prieš kelis mėnesius pasienyje įvykęs susišaudymas, po kurio atlikus kratas, žiniasklaidos pranešimu, Komskių pusbrolių Statkų - Tauragės vicemero ir jo brolio - vaisvandenių įmonėje "Jusilta" rasti kontrabandai pritaikyti automobiliai.

Pats Antikorupcijos komisijos pirmininkas tvirtina, jog žiniasklaidos pranešimai, jo šeimą siejantys su kontrabanda, esantis šmeižtas. Taip pat sakė, kol turės opozicinių frakcijų paramą, iš posto nesitrauks.


Šiame straipsnyje: Kęstas Komskiskorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių