Opozicijos iniciatyva Seimas rinksis į neeilinę sesiją (atnaujinta)

Kitą savaitę bus surengta neeilinė kelių dienų trukmės Seimo sesija. Ji bus sušaukta ir opozicijos, ir valdančiosios koalicijos iniciatyva.

Sesijoje be kita ko bus svarstomi su aukštojo mokslo reforma ir „Snoro“ nacionalizavimu susiję klausimai.

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija trečiadienį pranešė, kad surinkta pakankamai parlamentarų parašų surengti neeilinę sesiją sausio 16-20 dienomis. Parašai jau įteikti Seimo pirmininkei Irenai Degutienei.

LSDP frakcijos seniūno pirmosios pavaduotoja Irena Šiaulienė, informavo, kad po reikalavimu surengti neeilinę sesiją pasirašė 48 parlamentarai. To pakanka, kad reikalavimas būtų vykdomas.

Inicijuoti neeilinę Seimo sesiją užtenka 47 parlamentarų parašų.

Dėl sesijos sušaukimo pasirašė opozicinių frakcijų – Socialdemokratų, Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Krikščionių partijos frakcijos nariai.

Neeilinės sesijos iniciatoriai turi pateikti ir jos darbotvarkę. Socialdemokratai siūlo sesijoje svarstyti Laikinojo mokslo ir studijų įstatymo projektą, kurį pateikė socialdemokratai Vytenis Povilas Andriukaitis bei Juozas Olekas.

I.Šiaulienės teigimu, būtina skubiai svarstyti šį projektą, vykdant Konstitucinio Teismo sprendimą. Teismas gruodį nusprendė, kad kai kurios aukštojo mokslo reformą reglamentuojančios nuostatos neatitinka šalies Konstitucijos ir įpareigojo Seimą pataisyti įstatymus.

Be to, neeilinės sesijos posėdžiuose ketinama svarstyti Darbo partijos frakcijos seniūno Vytauto Gapšio pateiktą Gamtinių dujų įstatymo projektą, Valentino Mazuronio pasiūlyta Seimo nutarimą, kuriuo sudaroma parlamentinė laikinoji tyrimo komisija „Dėl Lietuvoje veikusių komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir banko „Snoras“ klientų interesų apsaugos užtikrinimo sudarymo“.

Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis pateikė klausimų paketą Energetikos ministrui Arvydui Sekmokui dėl Visagino atominės elektrinės statybos projekto.

Išgirdę, kad opozicija inicijuoja neeilinę sesiją, valdantieji irgi pradėjo rinkti parašus dėl jos surengimo, nors prieš tai pasisakė prieš tokios sesijos rengimą.

Valdančioji koalicija, surinkusi 49 parlamentarų parašus, siūlys savo klausimus sesijai – minimaliai pagal Konstitucinio Teismo nutarimą pakoreguoti Mokslo ir studijų įstatymą, apsispręsti dėl Prezidentės veto dėl dviejų laisvųjų ekonominių zonų įstatymo, pataisyti Viešųjų pirkimų įstatymą, kiek jis susijęs su politinių partijų pirkiniais.

Ketvirtadienį ryte Seimo pirmininkės šaukiama parlamento valdyba spręs, kaip pasielgti susidariusioje situacijoje. Sesija bet kuriuo atveju bus sušaukta, tačiau kokie klausimai bus įrašyti į jos darbotvarkę, dar neaišku.


Šiame straipsnyje: Neeilinė Seimo sesijaSeimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ponia

Ponia portretas
Tiek daug problemų Lietuvoje, o valdantieji pageidauja ilsėtis. Negražu. Gerai, kad seime yra Tvarka ir teisingumas, kuriems rūpi "Snoro" klijentai. Neabejoju, kad jų iniciatyva sukurta komisija išsiaiškins, kieno interesai slypi už banko bankroto.

PK

PK portretas
jau dabar, mat, ir valdantieji yra už tai, kad būtų surengta neeilinė Seimo sesija. Pamatė, kad opozicija taip lengvai nenusileis ir patys, atseit, jau pritaria. Nuomonė keičiasi kaip kojinės. O kad Seimui reikalinga neeilinė sesija, ypatingai dėl Snoro problemų - akivaizdu, tą patys pirmieji jau gerokai anksčiau pareiškė Tvarkos ir teisingumo atstovai. Tik kažkodėl šiame straipsnyje jie užsiminti tik kaip "tarp kitko", matyt, jau imama bijoti, kad rinkėjai mato, kas jiems iš tiesų dirba, o ne apsimeta dirbančiais

Žmogžudžiai

Žmogžudžiai portretas
Akistatoje su sausio 13-osios aukomis, seimas turi įvertinti valstybinių nusikaltėlių veiklą. Kas leido Sąjūdžiui ir I-ajai vyriausybei sunaikinti Lietuvą?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių