Opozicija nebeinicijuos interpeliacijos dviem ministrams (papildyta)

Seimo opozicija, kaip ir tikėtasi, negavo valdančiosios daugumos atstovų sutikimo paremti užsienio reikalų bei teisingumo ministrų interpeliaciją.

Todėl nepasitikėjimo pareiškimo idėjos turėtų būti atsisakyta, nors opozicija ir toliau žada pasisakyti už abiejų ministrų atsistatydinimą.

Opozicijos lyderis, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis ketvirtadienį portalui diena.lt pranešė gavęs didžiausios valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos atsakymą į praėjusią savaitę pateiktą raginimą prisidėti prie užsienio reikalų bei teisingumo ministrų Audroniaus Ažubalio ir Remigijaus Šimašiaus interpeliacijos.

Valdančiajai koalicijai priklausantys parlamentarai kaltina šiuos ministrus perdavus autoritarinei Baltarusijai duomenis apie vieną iš tos šalies opozicijos atstovų Alesių Beliackį, kuris, vadovaujantis iš Lietuvos gauta informacija, buvo sulaikytas rugpjūčio pradžioje Minske ir apkaltintas mokesčių slėpimu.

„Kaip ir buvo galima tikėtis, J.Razma atsakė, kad nemato jokių prielaidų dviejų ministrų interpeliacijai, todėl valdančioji koalicija jos neparems“, - pranešė V.Mazuronis.

Opozicija pagrasino interpeliacija A.Ažubaliui ir R.Šimašiui praėjusią savaitę, po to, kai abu ministrai Seimo posėdyje atsakė į parlamentarų klausimus apie A.Beliackio atvejį.

„J.Razma teigia, kad juos tenkina abiejų ministrų atsakymai, pateikti Seimo posėdyje“, - pridūrė opozicijos lyderis.

„Tokia valdančiųjų pozicija, kai jie šiame incidente nemato nieko keisto ir neteisėto, iš tiesų kelia abejonių dėl kai kurių politikų požiūrio į demokratiją. Akivaizdu, kad konservatoriai ir visi valdantieji apie demokratiją kalba viena, o daro visai ką kita. Toks jų atsakymas dėl ministrų atsakomybės tik parodė, kad jie ne tik neskatina jų prisiimti asmeninę kaltę, juo labiau, kad A.Beliackio byla jau pasiekė teismą, bet ir gina galimai neteisėtus ministrų veiksmus“, ‑ tvirtino V.Mazuronis.

A.Ažubalis ir R.Šimašius be kita ko Seime teigė, jog pats oficialusis Minskas kaltas dėl susidariusios situacijos. Esą autoritarinė Baltarusijos valdžia, susidorodama su vienu iš opozicijos atstovų, piktybiškai pasinaudojo teisinės pagalbos sutartimi su Lietuva, nes pats prašymas suteikti informaciją apie A.Beliackį buvo pateiktas pagal visas galiojančias formas bei nepažeidžiant galiojančios tvarkos.

Baltarusija kasmet pateikia Lietuvai kelis tūkstančius prašymų suteikti teisinę informaciją apie tam tikrus įvairiais nusižengimais įtariamus asmenis.

Ministrai pažadėjo, kad ateityje bus atidžiau tikrinama, apie kokius asmenis Minskas prašo duomenų ir ar jie negali būti panaudoti politinio susidorojimo tikslais.

V.Mazuronis tvirtino, kad sužinojusi valdančiosios koalicijos nuomonę opozicija greičiausiai apsispręs „tuščiai nebevirpinti oro“ ir atsisakys interpeliacijų A.Ažubaliui bei R.Šimašiui idėjos. „Tačiau mes ir toliau nuosekliai ir neabejotinai pasisakome už šių dviejų ministrų atleidimą iš pareigų“, - pabrėžė opozicijos lyderis.NAUJAUSI KOMENTARAI

OPOZICIJA

OPOZICIJA portretas
Praregejo, kad nieko mandresnio negali pasiulyti. Blogai ar gerai, bet Kubilius istempe per krize. Kitoje kadencijoje valdantiesiems ( kurie bus ) taip pat ne pyragai laukia. Taigi zadeti nera ka.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių