Opozicija I.Degutienei apskundė E.Zingerį

Opozicinių frakcijų ir mišrios Seimo narių grupės atstovai kreipėsi į Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę dėl padėties, kuri susidarė Seimo Užsienio reikalų komitete.

„Mes su dideliu apgailestavimu konstatuojame, kad per pastaruosius pusę metų šiame komitete dirbti darosi vis sunkiau. Darbas vyksta chaotiškai, dokumentų projektai rengiami skubotai, diskusijos komitete įgauna vienpusišką atspalvį. Šią padėtį sukūrė neatsakingas šio komiteto pirmininko E. Zingerio požiūris į savo pareigų atlikimą“, – teigiama Seimo narių V. P. Andriukaičio, D. A. Barakausko, J. Karoso, M. Mackevič ir A. Šedžiaus pasirašytame dokumente.

Seimo nariai piktinasi, jog komiteto pirmininkas sudarydamas posėdžių darbotvarkes, nesitaria nei su savo pavaduotoju, nei su kitais komiteto nariais, dažnai į posėdžių darbotvarkes įtraukia klausimus, kurie nėra iš anksto paruošti ar suplanuoti.

Parlamentarai piktinasi, kad pirmininko iniciatyva komitetui pateikiami pareiškimų ar kitų dokumentų projektai išdalinami dažnai tik prieš pat posėdžių pradžią.

„Jie neretai būna vienašališki, skuboti, o posėdžio eigoje redaguoti tokius dokumentus tenka taip pat paskubomis. Kyla nereikalingi ginčai, iššaukiantys susipriešinimą“, - rašoma pareiškime.

Parlamentarų nuomone, netoleruotina, jog apie ruošiamus pareiškimų tekstus, nors jų dar komiteto nariai neapsvarstė, o neretai ir iš viso nematė, komiteto pirmininko iniciatyva pranešama žiniasklaidai, nors diskutuojant pateiktoji pozicija pasikeičia iš esmės ir visuomenei dėl to pranešama netiksli ir prieštaringa informacija. (Pavyzdžiui, kai komiteto pirmininkas paskubomis pranešė, kad komitetas žada svarstyti diplomatinių santykių su Austrija nutraukimo galimybę).

Kita akivaizdi problema, anot Seimo narių, – tai komiteto posėdžių pavertimas mitingais, kai į komiteto posėdį sukviečiami svečiai iš įvairių visuomeninių organizacijų, nors svarstomo klausimo aktualumas reikalauja konfidencialumo.

Parlamentarai atkreipia Seimo Pirmininkės dėmesį, jog komiteto sudėtis (komitetui priklauso šeši konservatorių-krikščionių demokratų atstovai) prieštarauja Seimo statuto reikalavimams, nustatantiems proporcingo frakcijų atstovavimo komitetuose taisyklę, proporcijas skaičiuojant pagal frakcijų dydį.

„Dėl tokios disproporcijos diskusijose ir priimamuose sprendimuose ima vyrauti vienos partijos ideologinės nuostatos, nors užsienio politika reikalauja visų politinių jėgų konsensuso ir bendro problemų sprendimo sutarimo dvasioje“, – įsitikinę Seimo nariai.

Jų nuomone, tokia padėtis leidžia komiteto pirmininkui piktnaudžiauti ir netgi viešai per posėdį pareikšti, kad esant tokioms proporcijoms sprendimus priiminės viena valdančioji grupuotė.

„Mes kreipiamės į Jus, gerbiama Seimo Pirmininke, prašydami įvertinti susidariusią padėtį ir pareikalauti iš valdančiosios koalicijos, kad komiteto sudėtis būtų pakoreguota pagal proporcingo frakcijų atstovavimo principą. Esame įsitikinę ir tuo, kad komiteto pirmininkas turi viešai atsiprašyti už savo viešai per posėdį pasakytus žodžius, kad jis ignoruos opozicijai priklausančių narių nuomones ir sprendimus priiminės tik vienos politinės grupuotės pagrindu. Taip pat manome, kad Konservatorių-krikščionių demokratų frakcija turėtų apsvarstyti E. Zingerio darbo stilių ir rekomenduoti ištaisyti trūkumus arba siūlyti šį postą kitam frakcijos atstovui, jei E. Zingeris nesugebės susidariusios situacijos pakeisti“, – rašoma parlamentarų pasirašytame dokumente.


Šiame straipsnyje: Emanuelis Zingeris

NAUJAUSI KOMENTARAI

jankis

jankis portretas
mažak konservai patys išsipiaus nereiks bnei teist rudenį
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių