Opozicija bandys dar sustiprėti, tada gal vers A.Kubilių

Opozicinės partijos parengė alternatyvią Vyriausybės programą, tačiau premjero Andriaus Kubiliaus versti iš posto kol kas neketina, apsisprendimą šiuo klausimu nukeldami po kelių savaičių.

Lauks Prezidentės nuomonės

Didžiausios opozicijoje Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius sekmadienio vakarą Lietuvos televizijai sakė, kad šiuo metu trys opozicinės partijos, vienijančios 54 Seimo narius iš 141, yra parengusios alternatyvią Vyriausybės programą. Ji bus visuomenei pristatyta šį antradienį.

„Tada ieškosime, kaip šią programą pateikti susipažinti Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir lauksime – jeigu ji norės susitikti, pasikalbėti, mes būsime tam pasirengę“, - sakė A.Butkevičius, leisdamas suprasti, kad nuo valstybės vadovės irgi priklausys, ar opozicijai pavyks perimti valdžią.

Alternatyvią Vyriausybės programą be socialdemokratų taip pat parengė Tvarkos ir teisingumo bei Darbo partijos.

Būtų marga koalicija

„Mes tikimės, kad prie šios programos ir prie naujai formuojamos valdančiosios daugumos prisijungs ir Krikščionių partijos frakcija, taip pat Mišri Seimo narių grupė. Dėl prisijungimo tikimės kalbėtis ir su dabar valdančiojoje koalicijoje esančia Arūno Valinsko vadovaujama Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga“, - vardijo A.Butkevičius galimus naujai formuojamos koalicijos kontūrus.

Jeigu prie opozicijos prisijungtų Gedimino Vagnoriaus vadovaujamos Krikščionių partijos atstovai Seime, ji išsiplėstų iki 66 parlamentarų. Mišrios grupės narių prisijungimas šias politines pajėgas išplėstų iki 68-71 Seimo nario, priklausomai nuo to, kaip elgsis trys valstiečiai liaudininkai. Pastarieji trečiadienį planuoja pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su dabartine valdančiąją keturių centro dešinės partijų koalicija.

A.Valinsko partijos ir liberalcentristų galimas prisijungimas prie opozicinių pajėgų padidintų jas iki pakankamai didelės daugumos – 83-85 parlamentarų, kas leistų formuoti naują valdančiąją koaliciją, nors ir labai smarkiai margą, sudarytą iš 6-8 skirtingų partijų.

Apsispręs iki kovo pabaigos

A.Butkevičius pripažįsta, kad kol kas opozicija neturi pakankamų politinių pajėgų naujai koalicijai sudaryti, todėl dar nesiims įgyvendinti planų tuojau pat versti dabartinį premjerą. „Kol kas nerengiam jam interpeliacijos. Pirmiausia, turime atlikti tyrimą, ką padarė ir ko nepadarė dabartinė Vyriausybė, ką ji „pridirbo“ per savo pusantrų metų veiklą. Tada, kai tai išnagrinėsime, galėsime spręsti, ar yra pagrindo skelbti interpeliaciją premjerui“, - teigė LSDP vadovas.

Anot jo, toks tyrimas turėtų būti atliktas per artimiausias dvi savaites, tai yra iki kovo pabaigos.

Paklaustas, ar sutiktų prisiimti Vyriausybės vadovo pareigas, A.Butkevičius atsakė teigiamai. „Tikras politikas į tokį klausimą niekada negali atsakyti „ne“. Tačiau tik aplinkybės ir laikas parodys, ar pavyks sudaryti naują politinę daugumą. Manau, kad mums pavyks, nes alternatyvioje programoje išties siūlomi realūs žingsniai valstybei atsistoti ant kojų šioje sudėtingoje situacijoje. Be to, stebime ir tam tikrus dabartinių valdančiųjų nesutarimus, kurie gali baigtis jų griūtimi“, - tikino socialdemokratų lyderis.

A.Butkevičius teigė, kad alternatyvią Vyriausybės programą surašiusi opozicija nesuformavo savo šešėlinio Ministrų kabineto. „Tikrai jo neturime. Labai gerai, kad išvengėme tų diskusijų, apsiribodami tik alternatyvia Vyriausybės programa. Nors anksčiau būta kitokių planų, kai kas iš mūsų jau ėmė sudarinėti galimų ministrų sąrašą, bet buvo pagaliau sutarta, jog to reikia išvengti“, - pastebėjo LSDP pirmininkas.

Kita vertus, A.Butkevičius patikino, kad socialdemokratai išliks „konstruktyvi opozicija ir netgi gali vieną kitą valdančiųjų pasiūlymą paremti, jeigu matys, jog jis tikrai geras ir naudingas Lietuvai“.


Šiame straipsnyje: opozicijakoalicija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių