Opozicija apskundė prokurorams statybas konservatorių būstinėje (papildyta)

Opozicijai priklausantys parlamentarai paprašė Generalinės prokuratūros įvertinti, ar nebūta nusikaltimo valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) veikloje.

Opozicinės Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys, tai pačiai partijai priklausanti Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė bei Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis antradienį spaudos konferencijoje pranešė kreipęsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami įvertinti TS-LKD veiklą.

"Seimo narių turimais duomenims, TS-LKD 2005 metais prie savo centrinės būstinės, esančios L. Stuokos-Gucevičiaus gatvėje, Vilniuje, prišliejo naujas patalpas, kurias tais pačiais metais skubiai pardavė. Tačiau partijos veiklos dokumentuose tokia komercinė veikla nebuvo ir nėra numatyta, o Lietuvos Baudžiamasis kodeksas numato baudžiamąją atsakomybę juridiniams asmenims už vertimąsi veiklomis, kurios yra nenumatytos jo steigimo dokumentuose", - tvirtino opozicijos atstovai.

Parlamentarams taip pat kilo įtarimų "dėl nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutarčių sumų", todėl jie paprašė prokurorų ištirti, ar "konservatorių pastatytų butų kainos atitiko tuo metu galiojusias rinkos kainas ir tais sandoriais nebuvo siekiama išvengti mokesčių ar neteisėtai gauti pajamas partijos naudai pažeidžiant Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo bei kitų įstatymų nuostatas".

Opozicinius Seimo narius konsultavusių teisininkų nuomone, šie faktai yra pakankamas pagrindas medžiagą perduoti teisėsaugos institucijoms, kurios įvertintų ir nustatytų, ar nebuvo padaryta nusikalstama veika bei žala valstybei.

Seimo nariams taip pat stebėjosi, kodėl ši TS-LKD veikla anksčiau nebuvo vertinama teisėsaugos ar valstybės institucijų, prižiūrinčių politinių partijų finansinę veiklą, nors apie tai esą pasirodydavo informacija žiniasklaidoje.

"Kai visuose laikraščiuose ir televizijos ekranuose matai besimeldžiančius konservatorius, susidaro įspūdis, kad jie yra šventieji. Tačiau pradedant domėtis šios partijos veiklos užkulisiais, atsiranda daug įdomių faktų, kurie gali būti nesuderinami su politinės partijos veikla. Šiuos faktus ištirti mes paprašėme Generalinės prokuratūros", — sakė kreipimosi į prokuratūrą iniciatorius V.Gapšys.

TS-LKD 2005 metais nebuvo valdančioji partija.

Premjeras, konservatorių lyderis Andrius Kubilius tikino, kad opozicija neteisi. „Mes jokių patalpų niekam nesame pardavę“, - teigė jis žurnalistams.

Pasak jo, konservatoriai, kaip ir kitos partijos, patalpas L.Stuokos-Gucevičiaus gatvėje gavo iš sostinės savivaldybės. „Tėvynės sąjunga, lygiai kaip ir kitos partijos prašydamos savivaldybės suteikti patalpas, gavo savivaldybės pritarimą ir trišalę sutartį, kuri ir buvo realizuota. Trišalė sutartis tarp savivaldybės, partijos sekretoriato ir statybinės kompanijos“, - sakė A.Kubilius.

Tėvynės sąjunga seną, beveik sugriuvusį namą L.Stuokos-Gucevičiaus gatvėje netoli Katedros iš Vilniaus misto savivaldybės 99 metams išsinuomojo dar 1996 metais.

Žiniasklaida skelbė, kad konservatoriai sudarė sutartį su statybos įmone „YIT Kausta“, kad ši nugriaus seną namą, o vietoj jo pastatys keturaukštį. Naujos patalpos pirmame aukšte liko konservatoriams, o antrame, trečiame ir ketvirtame aukšte įrengtus butus firma pardavė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių