Neužtikrinus išmokų žemdirbiams, valstiečiai liaudininkai neberems valdančiųjų

Jei tiesioginėms išmokoms žemdirbiams bus skirta mažiau nei 380 milijonų litų, valstiečiai liaudininkai grasina nutraukti paramą aptrupėjusiems valdantiesiems.

Reikalauja visų pažadėtų milijonų 

Trečiadienį susitikime su premjeru Andriumi Kubiliumi Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžė, kad rugsėjį, kai Vyriausybė žada priimti sprendimą dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams paskyrimo, tam turi būti numatyta ne mažiau nei 380 mln. litų, tai yra tiek, kiek buvo sutarta valstiečių liaudininkų susitarime dėl paramos valdančiajai koalicijai sąlygų.

„Jeigu numatytoji suma bus mažesnė, tuomet parama bus nutraukta“, - po dvi valandas trukusio susitikimo žurnalistams sakė VLS vadovas.

Premjeras vengė kalbėti apie konkrečias sumas, kurios rudenį galėtų būti skirtos žemdirbiams. Jis tik citavo kelis sakinius iš valdančiosios keturių centro dešinės partijų susitarimo su VLS, pabrėždamas, kad išmokos „negali būti mažesnės nei 2009 metais“, tačiau priimdama sprendimą dėl jų Vyriausybė esą „turi įvertinti valstybės finansines galimybes“.

A.Kubilius tik pažadėjo, kad sprendimas dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams paskyrimo Vyriausybėje bus priimtas ateinantį rugsėjį. „Susitarime su valstiečiais liaudininkais įrašyta, kad toks sprendimas turi būti priimtas šių metų trečiajame ketvirtyje. Tai ir padarysime“, - pastebėjo premjeras.

Susitarimų iš esmės laikomasi 

Kita vertus, VLS pirmininkas tikino, kad valdantieji kol kas iš esmės laikosi praėjusį pavasarį pasirašyto susitarimo su valstiečiais liaudininkais dėl paramos Vyriausybei. „Mes manėme, kad kai kuriais klausimai išvis nieko nedaroma, bet susitikime buvo pateikta informacija, kad ir švietimo, ir socialiniais, ir kitais klausimais judesys vis dėlto yra. Nėra to klausimo, dėl kurio į priekį nėra judama“, - kalbėjo R.Karbauskis.

Jis apgailestavo, kad „iš klausimų sąrašo iškrito“ žemės tvarkymo reikalų perdavimas savivaldybėms panaikinus apskričių viršininkų administracijas. „Mes siūlėme, kad ši atsakomybė būtų perduota savivaldybėms. Tačiau, deja, taip neatsitiko, nes Seimo narių dauguma po Prezidentės veto žemės tvarkymo reikalus perdavė centralizuotai Nacionalinei žemės tarnybai. Laikas parodys, ar šis sprendimas yra teisingas. Mes manome, kad neteisingas, bet kol kas yra taip, kaip yra“, - sakė VLS vadovas.

Dėl to šiuo klausimu, pasak jo, valstiečiai liaudininkai nežada nutraukti paramos valdantiesiems.

Anot R.Karbauskio, VLS remia Vyriausybę vardan stabilumo valstybėje. „Jeigu kalbėtume kas būtų, jeigu šios Vyriausybės neliktų, šis Seimas, mūsų supratimu, naujos Vyriausybės sudaryti nesugebėtų. O nauji rinkimai nieko naujo neatneštų. Todėl reikia stengtis šią Vyriausybę paremti. Mes remiame ne tiek Vyriausybę, kiek savo pasiūlymus ir sprendimus“, - teigė jis.

Tikisi, kad parama tęsis 

A.Kubilius pareiškė tikįs, kad VLS parama valdančiajai koalicijai tęsis ir visą ateinantį politinį sezoną, nes valdžia, pasak premjero, vykdo pasiektus susitarimus ir duotus įsipareigojimus. „Dėl socialinių reikalų kaime ar dėl kitų dalykų artimiausiu metu priimsime būtinus sprendimus konstruktyviai dirbdami. Tikiu, kad efektyviausiu būdu dirbdami pasieksime geriausių rezultatų“, - pridūrė premjeras.

Jo nuomone, valdančioji koalicija, nors ir aptrupėjusi iki mažumos Seime, sugeba priimti svarbiausius sprendimus.

VLS Seime turi vos tris mandatus, tačiau iki 69-70 parlamentarų sumažėjusiai valdančiajai keturių partijų koalicijai šios opozicinės partijos parama yra gana svarbi. „Mes visąlaik laikėmės susitarimo, nors mūsų atstovų Seime nėra daug. Remiame Vyriausybę interpeliacijų, kitų svarbių politinių balsavimų Seime ir svarbiausių įstatymų priėmimo atvejais“, - paminėjo R.Karbauskis.

Susitikime su premjeru be R.Karbauskio dalyvavo parlamentaras Antanas Baura, VLS valdybos pirmininkas Bronis Ropė, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas.

Pasirašytas kovą

Šių metų kovo 9 dieną valdančiųjų partijų ir opozicinės VLS lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo.

Pasirašytu susitarimu koalicija įsipareigojo bent iš dalies kompensuoti savivaldybių 2009 metais negautas pajamas, kompensuoti padidėjusias savivaldybių išlaidas dėl pridėtinės vertės mokesčio lengvatų viešajam transportui panaikinimo, apsispręsti dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2010 metus išmokėjimo iki 2011 metų balandžio 1 dienos ir dėl individualių įmonių savininkų ir ūkininkaujančių pensininkų pensijų mažinimo principų pakeitimo.

Birželio viduryje VLS paskelbė per du mėnesius reikalaujanti sprendimų, dėl kurių pažadėjo paramą valdančiajai koalicijai, priešingu atveju grasinama šią paramą nutraukti.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių