Naujo judėjimo atstovai nerimauja dėl D.Kedžio dukros likimo

Į piliečių iniciatyvą „Už demokratinę teisėsaugą“ susibūrę Lietuvos visuomenės atstovai piktinasi teisėjų darbu ir ketina jį kontroliuoti.

Laiko pareiga kontroliuoti

Trečiadienį spaudos konferencijoje savo veiklą pristatę šio judėjimo nariai tvirtino Lietuvos teismų sistemoje pastebintys daug neteisybės ir laikantys savo pareiga su ja kovoti. Pirmuoju pavyzdžiu jie pasirinko visoje šalyje pagarsėjusį nutarimą dėl Drąsiaus Kedžio dukros perdavimo jos motinai Laimutei Stankūnaitei.

Verslininku ir visuomeninių organizacijų konsultantu prisistatantis Aurimas Guoga teigė, kad reaguoti į šį sprendimą yra „demokratinė ir pilietinė teisė“. Jo manymu, kontroliuoti teisėsaugos darbą yra viena iš piliečių pareigų, norint užtikrinti demokratiją šalyje.

„Teisėsauga, palikta be priežiūros, veda mus į neteisingumą“, – sakė jis.

Jo teigimu, ši iniciatyva turėtų garantuoti, kad Lietuvoje būtų vykdomas teisingumas. „Mes esame paskutinė teisingumo apsauga“, – tvirtino A.Guoga.

A.Guogos bendramintis šioje piliečių iniciatyvoje, Karių teisių gynimo centro generalinis direktorius Laimonas Jakas pateikė kelis pavyzdžius, kurie, jo manymu, parodo, kad teisėjai tose bylose buvo suinteresuoti nevykdyti teisingumo. Jis taip pat daug dėmesio skyrė D.Kedžio dukros bylai. Tačiau paklaustas, ar šios iniciatyvos tikslas ir yra tik minėta byla, L.Jakas pabrėžė, kad jiems labiau rūpi galimybė užkirsti kelią tokiems atvejams ateityje.

Neaiškūs būdai

Piliečių iniciatyvos atstovai, paminėję, jų manymu, ryškias šalies teisėsaugos ydas, neįvardijo, kokiais būdais ketina spręsti šias problemas. D.Kedžio dukters bylos atveju, šios iniciatyvos atstovai pasirašė prašymą, kuris adresuotas Lietuvos Prezidentei, Teisėjų tarybai ir Teisėjų etikos ir drausmės komisijai. Jame teigiama, kad nagrinėjant bylą ir sprendžiant, kur turėtų gyventi D.Kedžio dukra, nebuvo atsižvelgta į mergaitės norus. Teigiama, kad tokiu atveju buvo pažeista Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija ir žmogaus teisių gynimo principai.

Tačiau piliečių iniciatyvos atstovai negalėjo pateikti įrodymų, kad nagrinėjant bylą nebuvo atsižvelgta į mažametės norus. „Viešoje erdvėje negirdėjau, kad būtų išreikštas mergaitės noras“, – sakė A.Guoga, pripažindamas, kad nagrinėdamas šį atvejį rėmėsi tik žiniasklaidoje rasta informacija.

Kaip alternatyvą dabartinei teisėsaugos sistemai, piliečių iniciatyvos atstovai įvardino prisiekusiųjų teismą. Toks sprendimas, jų manymu, būtų palankus, nes „blokuotų tokius sprendimus“, kaip nutarimas D.Kedžio dukrą atiduoti L.Stankūnaitei.


Šiame straipsnyje: KedysStankūnaitėVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

sveikinam

sveikinam portretas
pagaliau.visi lengviau gyvensime,kada teisejai nusikalteliai isnyks

pritariu

pritariu portretas
naujam judėjimui ir tikiu, kad išnyks ne tik teisėsaugos piktžaizdės, bet ir užsakomieji pedofilų planai bei jiems atidirbinėjantys šiukšliažmogiai.

PRANAS

PRANAS portretas
Va kaip nepatiko stankūnaitės tėvui tiesa,žmogau laikas būtų pradėti blaivia galva mąstyti.Tamstos žiniai nepažįstu nei Venskienės ,nei Skučienės ir prie tvoros nestoviu.Matosi ir taip kas vyksta,o ypač stankūnai labai siekia susigrąžinti mergaitę,manau NEPAVYKS. Tik labai neaišku,kad stankūnaitės tėvui parūpo visa ta procedūra.Kodėl stankūnai taip nekovoja dėl kitos savo anūkės,gi taip pat dukros mergaitė.Taip,ji dabar kiek teko pasidomėti yra jau neįgali ir ji jiems nereikalinga.O šita yra pakankamai protinga ir drąsi mergaitė,tai labai jau ji jiems reikalinga,o labiausiai stankūnaitei,kas papildytų raudonąją piniginę.Stankūnai,reikėjo auklėti dukrą kol buvo laikas,tai dabar tokių problemų ir neturėtumėt,pasirūpinkite kita savo anūkėle.Pasirodo dar yra ir antstolių protingų žinoma,kad nepatiko Žiobienei,kad anstolis už mergaitės interesus.Kodėl p.Žiobienė pati nenuvažiuoja ir nepasikalba su mergaite ir įsitikina ar tikrai ji ten taip ir traumuojama.Jeigu ši ponia girdi tik tą ką nori girdėti,tai čia jos problema ir nereikia čia nesąmonių kalbėti,palikite pagaliau tą vaiką ir kai ji norės pati susiras tą mamą.Ir nereikia čia to vaiko tampyti,kaip kokio nereikalingo daikto,patys matote,kad stankūnaitė nenori su ja bendrauti,visur jai blogai.
VISI KOMENTARAI 139
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių