Moksleiviai kūrė ateities mokyklos viziją

70 moksleivių iš 12 valstybių Britų tarybos surengtoje ir „Microsoft“ kompanijos remtoje konferencijoje Budapešte kūrė ateities mokyklos viziją. Moksleiviai iš Prahos, Varšuvos, Belfasto, Klaipėdos ir kitų Europos miestų bei miestelių norėtų sugriauti sienas tarp mokyklos ir namų bei vertintų atviresnį mokymosi procesą, į kurį siektų įtraukti ir savo šeimos narius. 

Švietimo eksperimentu pavadintoje konferencijoje, šią savaitę vykusioje Budapešte, Britų tarybos projekte „Challenges in Schools“ dalyvaujantys moksleiviai ir mokytojai po pusės metų parengiamųjų darbų susitiko kartu sukurti ateities mokyklos viziją. Projekte dalyvavo Klaipėdos „Vėtrungės“ ir Ariogalos gimnazijos. 

Dvylika grupių, kurių kiekvieną sudarė po keturias skirtingų valstybių mokyklas, nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų vasario generavo idėjas. Konferencijoje savo mokyklą atstovavę dalyviai balsuodami rinko pačią geriausią idėją. Taip buvo sukurta bendra ateities mokyklos vizija, sujungianti įvairiausiose Europos vietose esančių mokyklų idėjas.  

Moksleiviai teigia, kad ateityje mokykla turi būti daugiakultūrė, daugiaregioninė, turi suteikti lygias teises ir atitikti kiekvieno sugebėjimus. Mokiniai tiki, kad skirtumai daugiakultūrėje aplinkoje gali būti suprasti ir gerbiami, kad mokymosi procese aktyviau dalyvauti turėtų ir tėvai.

„Konferencija parodė, kad mokinys nuolat turi būti mokymosi proceso centre, kūrybiškai remiamas mokytojų, tėvų ir naujausių technologijų. Ugdymo procesas turi būti atviras tarptautiniam bendradarbiavimui  ir pabrėžti mokinių lygias teises, kurios nepriklauso nuo socialinio statuso, religijos ir rasės”, - sakė Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas. 

Čekijos, Suomijos, Ukrainos, Švedijos, Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Vengrijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės atstovai ateities mokyklos vizijai kurti ir aptarti  naudojosi naujausiomis technologijomis, kurias konferencijos dalyviams suteikė „Microsoft“. Savo idėjas moksleiviai viešai pristatė ne tik tiesioginėje vaizdo konferencijoje, bet ir Vengrijos parlamento švietimo komitete. 

„Microsoft“ džiaugiasi galimybe bendradarbiauti su mokiniais, mokytojais ir Britų taryba. Mokinių sukurta ateities mokyklos vizija dar kartą pabrėžė technologijų, kurios bus reikalingos ateityje, svarbą. Mes esame partneriai - kartu ieškome galimybių naudotis technologijomis, skatinti naujoves pedagogikoje ir mokytojų profesiniame lavinime. Švietimo srities lyderiams norime suteikti reikiamus įrankius. Mūsų įsipareigojimai švietimo srityje yra ilgalaikiai.

„Microsoft“ iniciatyvai „Partneriai mokyme“ skyrė 250 mln. JAV dolerių vertės paramą, kuri per pastaruosius penkerius metus pasiekė daugiau nei 90 milijonų mokytojų, moksleivių ir studentų 101 valstybėje. Nepaisant dabartinių ekonominių iššūkių, esame pasirengę investuoti dar 235 mln. JAV dolerių per artimiausius penkerius metus“, - sakė programos vadovas Vidurio ir Rytų Europai Teodor Milev.


Šiame straipsnyje: moksleivių konferencija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių