Minske krečiami Europos humanitarinio universiteto dėstytojų butai

Europos humanitarinio universiteto atstovė lrt.lt informavo, kad buvo atliktos kratos 2 Lietuvoje paskaitas skaitančių dėstytojų butuose.

EHU atstovės Ievos Vaišvilaitės teigimu, vakarykščiai Minsko policijos veiksmai nukreipti prieš sąjūdį „Sakyk tiesą“.

„Policijos veiksmai nukreipti prieš didelę dalį įvairiausių veikėjų Baltarusijoje.

Iš mūsų universiteto nukentėjo Politologijos katedros vedėja Svetlana Naumova, taip pat mūsų sociologas Andrejus Vardomackis, kuris turi savo sociologijos laboratoriją Minske.

Svetlanos Naumovos butas vakar buvo krėstas 6 valandas. Paimti abu jos turėti kompiuteriai“, – informavo pašnekovė.

I. Vaišvilaitė taip pat pažymėjo, jog milicijos ataką patyrė ir keli buvę EHU studentai.

„Baltarusijoje padėtis negerėja“

Kaip informavo EHU atstovė I. Vaišvilaitė, Minske milicijos kratas patyrę žmonės kaltinami esą „skeidžiantys melagingą informaciją apie prekes ir paslaugas“.

„Aš tikrai neįsivaizduoju, kokią melagingą informaciją galėjo skleisti mūsų dėstytojai. Jie tikrai šito nedarė“, – teigė EHU atstovė.

Pašnekovės teigimu, įvykiai Minske yra įrodymas, kad „padėtis Baltarusijoje negerėja, o gal net ir prastėja“.

„Rytų partnerystės kontekste visą laiką buvo kalbama apie tai, kad Baltarusijoje padėtis minkštėja, kad vyksta dialogas su opozicija. Ir tikrai kurį laiką tokių akivaizdžių represijų nebuvo.

Taip, buvo rinkimai į vietos savivaldą, jų metu buvo pastebėta įvairiausių negerų dalykų, kurie Vakarų stebėtojams suteikė galimybę kalbėti apie tai, kad Baltarusijoje padėtis tikrai negerėja, o gal net ženkliai blogėja.

Dabartiniai įvykiai spėjimus tik patvirtino“, – sakė I. Vaišvilaitė.

Dėstytoja: kratos – specialiųjų tarnybų darbas

Viena iš EHU dėstytojų ir judėjimo „Sakyk tiesą“ narė Svetlana Naumova teigia, kad kratos, prisidengus milicija, galėjo būti organizuotos Baltarusijos specialiųjų tarnybų.

„Kratą vykdė milicija, bet iš to, kaip jie visa tai darė, buvo aišku, kad ne jų tai iniciatyva.

Pavyzdžiui, kada mane tardytojas apklausinėjo, jis klausimus skaitė tiesiog iš popieriuko. Matėsi, kad ne jo iniciatyva ir jis ne tame kontekste randasi.

Visa akcija buvo labai gerai koordinuota, milicininkai pas mus visus praktiškai vienu laiku atėjo“, –dėstė pašnekovė.

Pasak S. Naumovos, prieš „Sakyk tiesą“ aktyvistus imtasi veiksmų, nes jie įrodė, kad „kažką gali“.

„Buvau krečiama, kaip pilietinės kompanijos „Sakyk tiesą“ aktyvistė. Mes vykdome situacijos Baltarusijoje analizę, visuomenei teikiame informaciją apie socialines ir politines problemas šalyje.

Rengėme akciją „100 bedarbystės veidų“, darėme vietinių deputatų rinkimų monitoringą, o vakar įvyko visų mūsų aktyvistų užpuolimas“, – pasakojo pašnekovė.

Kratos tebesitęsia

Anot S. Naumovos, milicija iškrėtė daugiau negu 20 judėjimo „Sakyk tiesą“ narių butų.

„Gavau žinių, kad dabar atliekamos kratos Babruiske, Mogiliove ir kituose Baltarusijos miestuose“, – informavo EHU dėstytoja.

Pašnekovė pažymėjo, kad milicijos veiksmai prieš „Sakyk tiesą“ aktyvistus yra įrodymas, jog „demokratija Baltarusijoje yra iliuzija“.

„Ši situacija yra ryškus pavyzdys to, kad visos tos kalbos apie demokratizaciją, apie tai, kad režimas gali liberalizuotis yra ne daugiau negu iliuzija.

Vykdėme masinę akciją – rinkome parašus už vienos Minsko gatvės vardo keitimą. Norėtume, kad ji būtų pavadinta žinomo mūsų rašytojo Vasilijaus Bykovo vardu. Surinkome apie dešimt tūkstančių parašų.

Tai buvo signalas, kad mūsų kompanija tikrai gali kažką padaryti, kad žmonės jungiasi, solidarizuojasi su mumis. Iš karto sulaukėme labai aštrios reakcijos“, – sakė S. Naumova.


Šiame straipsnyje: MinskaskratosEHU

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Augalų apsaugos tarnyba aiškinasi, ar bulvės neužkrėstos puviniu
  Augalų apsaugos tarnyba aiškinasi, ar bulvės neužkrėstos puviniu

  Valstybinė augalų apsaugos tarnyba ėmėsi tikrinti, ar bulvės, atvežtos iš Egipto, neužkrėstos. Tyrimas pradėtas po ta kai Lenkijos ūkininkai sunerimo dėl egiptietiškų bulvių, užkrėstų puviniu. ...

 • Druskininkų kurorto šventė prasidėjo trispalve eisena
  Druskininkų kurorto šventė prasidėjo trispalve eisena

  Penktadienio vakarą Druskininkai nusidažė geltonai, žaliai ir raudonai – per visą kurortą nusidriekė druskininkiečių, nešusių 3 tūkst. trijų spalvų skėčių, eisena. Taip prasidėjo visą savaitgalį truksianti tradicinė Druskinink...

 • V. Andriukaitis: degalinių vaistinėmis nepaversime
  V. Andriukaitis: degalinių vaistinėmis nepaversime

  Galimybė nusipirkti kai kurių vaistų degalinėse galėtų būti, tačiau degalinių vaistinėmis ir degalinių pardavėjų kompetentingais vaistininkais nepaversime, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako už visuomenės sveikatą ir...

 • „MG Baltic“ grasina panaudoti parlamentinį tyrimą savo gynybai
  „MG Baltic“ grasina panaudoti parlamentinį tyrimą savo gynybai

  Papirkimu ir prekyba poveikiu kaltinamo koncerno „MG Baltic“ buvusio viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatai LRT televizijos naujienų tarnybai sako, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliekamą parlamentinį tyrimą apie ver...

  1
 • Netoli Lietuvos sienos – afrikinio kiaulių maro protrūkis
  Netoli Lietuvos sienos – afrikinio kiaulių maro protrūkis

  Epizootinės afrikinio kiaulių maro (AKM) situacijos regione blogėjimą rodo kaimyninėje Lenkijoje nustatytas jau 8 protrūkis, užfiksuotas kiaulininkystės ūkyje. ...

  3
 • Strasbūro teismas skelbs sprendimą dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje
  Strasbūro teismas skelbs sprendimą dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje

  Europos Žmogaus Teisių Teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl įtarimų, kad Lietuvoje 2005–2006 metais galėjo veikti slaptas amerikiečių kalėjimas, kuriame kalinti įtariamieji terorizmu. ...

  1
 • Skelbiamas studijų užsienyje finansavimo konkursas
  Skelbiamas studijų užsienyje finansavimo konkursas

  Valstybinis studijų fondas paskelbė studijų geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose finansavimo konkursą. ...

 • Džiugins vasariški orai
  Džiugins vasariški orai

  Sinoptikai pagaliau turi gerų žinių – pajūryje įsitvirtins puikūs orai, o kitą savaitę galima tikėtis net vasariškų karščių. ...

 • Po Vilties bėgimo – klausimai
  Po Vilties bėgimo – klausimai

  Savaitgalį Klaipėdą sudrebinęs Vilties bėgimas yra išskirtinis renginys, garsinantis mūsų miestą dėl savo kilnios misijos padėti vėžiu sergantiems žmonėms. Ne pirmus metus po šios šurmulingos šventės bėgimo organizat...

 • Mokyklos reikalauja teisinės pagalbos
  Mokyklos reikalauja teisinės pagalbos

  Nuo šio rugsėjo įvedamas etatinis mokytojų darbo apmokėjimas gąsdina pedagogus. Sunerimę švietimo įstaigų vadovai ir darbuotojai prašo nemokamos teisinės konsultacijos, kurios esą prireiks sprendžiant darbinius konfliktus. ...

Daugiau straipsnių