Ministro pirmininko tarnyboje - permainos

Praėjus lygiai metams, kai reformuota Vyriausybės kanceliarija virto Ministro pirmininko tarnyba (MPT), šioje institucijoje vėl bręsta pokyčiai.

Kaip praneša dienraštis "Lietuvos žinios", iki spalio 1-osios numatyta pakoreguoti organizacinę padalinių struktūrą ir perskirstyti kai kurias jų funkcijas.

Nors daliai tarnybos darbuotojų jau išdalyti atleidimo lapeliai, tikinama, kad ši reforma jų į gatvę neišsvies. Oficialiai teigiama, kad darbo neteks nebent keli pensinio amžiaus sulaukę žmonės. Tačiau neslepiama, kad į jų vietą bus priimti nauji. Šiuo metu MPT pluša 194 darbuotojai.

"Šia reforma nesiekiame mažinti darbuotojų skaičiaus, o šiek tiek optimizuoti struktūrą, atnaujinti kai kuriuos skyrius, priimti naujų žmonių, atlikti vidinę rotaciją", - dienraščiui sakė ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis. Jo teigimu, 95 proc. darbuotojų bus pasiūlytos vienos ar kitos pareigos. Jei šie nesutiks, bus svarstoma, ar neverta atsisakyti jų paslaugų.

Anot kanclerio, praėjus metams po pirmosios reformos prireikė tam tikrų korekcijų. Jos esą reikalingos išryškėjusiems trūkumams pašalinti. "Visi numatyti pakeitimai tikrai nėra radikalūs, drįsčiau tai vadinti kosmetiniu remontu", - tikino D.Matulionis.

Kancleris neslėpė, kad MPT kolektyve esama tam tikrų nepasitenkinimo židinių, bet tai, anot jo, "nėra visuotina". "Tikrai nieko neskriausime", -sakė MPT vadovas. Jo teigimu, žmonės neįpratę prie rotacijos, 10-15 metų ėję vienas pareigas ir gavę siūlymą pereiti kitur, išsigąsta, o kai kuriuos ištinka net šokas.

Kancleris teigė, kad prieš metus įvykdyta tuometės Vyriausybės kanceliarijos struktūrinė reforma "vienareikšmiškai leido sutaupyti" mažiausiai 2 mln. litų valstybės lėšų. Pasak jo, šių metų MPT biudžetas (19 mln. litų) tesudaro 50 proc. 2008-ųjų biudžeto.

"2011 metais finansavimas bus panašus, papildomų asignavimų neprašome. Gali būti, kad simboliškai dar ir sutaupysime", - sakė D.Matulionis. Jis įsitikinęs, kad reforma pasiteisino ne tik finansiškai. "Tarnyba tapo gerokai dinamiškesnė, mobilesnė, puikiai atlieka koordinacines bei strateginio planavimo funkcijas", - MPT veiklą gyrė jos vadovas.

Pasak jo, Strateginio planavimo departamentas drauge su ministerijomis rengia naują strateginio planavimo metodiką. Jos esmė - ministerijų veiklos orientavimas į konkrečius rezultatus, kurie kasmet vertinami pagal tam tikrus kriterijus. "Kitaip tariant, bandome įvesti verslo praktiką, kad ir valdininkai dirbtų rezultatyviai. Tai esminis dalykas", - pabrėžė D.Matulionis.

Kancleris prisipažino negalįs teigti, kad tai bus paskutinė MPT reforma. "Žinoma, norėčiau, kad būtų daugiau stabilumo tarnyboje, bet atsisakyti rotacijos tikrai nežadame. Vis dėlto manau, kad pati struktūra bus užfiksuota ilgesniam laikui", -sakė jis.

Nuo spalio 1 dienos MPT Reformų departamentas taps Politikos analizės ir reformų departamentu. Be kita ko, jam bus pavesta rūpintis Europos Sąjungos reikalais. Taip planuojama sustiprinti iki šiol gana silpnai kuruotą tarptautinių santykių sritį. Tam net suformuotas Europos ir tarptautinių klausimų skyrius. Vietoj Valstybės stiprinimo skyriaus atsiras Viešojo valdymo skyrius naujajame Strateginio valdymo departamente. Politikos analizės ir reformų departamente išliks trys, nors ir šiek tiek pakeisti skyriai - Ekonomikos pažangos, Socialinės aplinkos bei Europos ir tarptautinių klausimų.

Strateginio koordinavimo departamentas taps Strateginio valdymo departamentu. Jame bus suformuoti trys skyriai - Planavimo ir stebėsenos (sujungus Vyriausybės programos įgyvendinimo koordinavimo ir stebėsenos bei Strateginės analizės ir ilgalaikio planavimo skyrius), Viešojo valdymo (formuojamas iš Valstybės stiprinimo skyriaus) ir Krizių valdymo (prieš tai buvęs Krizių prevencijos ir valdymo skyrius).

Visuomenės informavimo departamentas taps Komunikacijos departamentu, kuriame į vieną bus sujungti Komunikacijos koordinavimo skyrius ir Spaudos tarnyba.

Organizacinių reikalų valdyboje bus išformuotas Sekretoriato skyrius, čia dirbantys specialistai bus išskirstyti po kitus skyrius. Administravimo valdyboje bus sujungti Informacijos technologijų ir Ūkio skyriai.


Šiame straipsnyje: Vyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių