Ministras: su Kauno žudynėmis susijęs skandalas kenkia policijai

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo policijos piktnaudžiavimo slepiant informaciją apie Kauno žudynes turėtų būti kuo skubiau baigtas, nes jis kenkia policijos autoritetui, sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

„Vienintelis dalykas, kurio noriu - kad tas ikiteisminis tyrimas baigtųsi greičiau. Ta nesusipratimų virtinė ar net skandalas tikrai policijai pasitikėjimo neprideda ir populiarumo neprideda. O be pasitikėjimo tarpusavio policijos ir gyventojų dirbti yra be galo sudėtinga“, - trečiadienį Seimo po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio žurnalistams sakė ministras.

Jis teigė, kad per posėdį generalinis prokuroras jokio termino, kada galėtų tyrimas būti baigtas, nenurodė.

„Man susidarė įspūdis, kad tai neordinarinis atvejis. Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje per 20 metų toks atsiradęs šašas bandomas objektyviai ir principingai spręsti“, - teigė NSGK vicepirmininkas Vytautas Bogušis.

Šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pateikti penkiems buvusiems ir esamiems policijos pareigūnams, Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonas pripažintas specialiuoju liudytoju.

Pasak generalinio prokuroro Dariaus Valio, jau apklausti ir keli prokurorai, kurie esą taip pat galėjo žinoti apie rengiamas žudynes, tačiau jiems įtarimai nepateikti.

„Prokurorams įtarimai nepateikti. Apklausų metu ir aiškinamės, kiek jie žinojo ir kaip jie į informaciją, kurią žinojo, reagavo“, - trečiadienį žurnalistams sakė D.Valys.

„Lietuvos rytas“ rašė, kad slapto policijos informatoriaus suteiktą informaciją, susijusią su Drąsiaus Kedžio planais žudyti, esą žinojo ne tik keli dabar jau įtariamaisiais tapę Policijos departamento pareigūnai, bet ir prokurorai.

Anot dienraščio, pas ikiteisminio tyrimo teisėjus ir prokurorus iškviesti Policijos departamento pareigūnai papasakojo, kad slaptojo agento pateiktą informaciją buvo gavęs ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius. Be to, buvęs šio prokuroro pavaldinys Nerijus Bieliauskas esą turėjo leidimą klausytis informatoriaus ir D.Kedžio pokalbių telefonu ir atlikti kitus operatyvinius veiksmus.

Paklaustas, ar nors dalis slapto informatoriaus viešai paskelbtos informacijos pasitvirtina, prokuroras tvirtino, kad dar per anksti apie tai kalbėti.

„Anksti daryti išvadas apie jo teikiamos informacijos patikimumą. Čia yra tyrimo objektas. Kaip matote, įtarimai yra pareikšti, mes tikriname jo pateiktą informaciją ir kol kas kalbėti apie - ar byla bus perduota teismui, ar nutraukta - tikrai anksti“, - kalbėjo D.Valys.

"Informacija informacijai nelygi. Kiek ji buvo konkreti ir pakankama reaguoti į ją -visa tai aiškinamės per tyrimą, - sakė jis.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis teigė, kad Kriminalinės policijos biuro vadovas A.Matonis, ant kurio pavaldinių ir krenta didžiausias įtarimų šešėlis, šiuo metu gydomas ligoninėje. Anot komisaro, jis kol kas nemato pagrindo A.Matonio nušalinti nuo pareigų.

„Policijoje yra sustiprėjęs apsivalymo procesas. Gaila, kad jis labai skausmingas. Jis turėtų vykti tyliai. Ir ne tik su D.Kedžiu susijusioje byloje. Kitoje Lietuvos teritorijoje, nesakysiu kur, yra keli kriminalistai atleisti iš darbų. Pageidautina tai sutvarkyti taip, kad nekenktų policijos autoritetui, bet jokiu būdu tai neturėtų būti dangstymas ar neprincipingas žiūrėjimas į teisės aktų nepaisymą, ar kartais net nusikalstamą veiklą“, - sakė vidaus reikalų ministras.

Neseniai į žurnalistus kreipęsis kauniečio D.Kedžio draugu prisistatęs vyras tvirtino pranešęs policijos generalinio komisaro pavaduotojams Visvaldui Račkauskui ir Algirdui Stončaičiui, tuometiniam kriminalinės policijos pareigūnui Tomui Ulpiui apie D.Kedžio ketinimus 2009 metų spalį nušauti Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, savo dukters motiną Laimutę Stankūnaitę, jos seserį Violetą Naruševičienę, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą.

D. Kedys šiuos asmenis kaltino pedofilija ir sąvadavimu.

Šių metų lapkričio 14 dieną prokurorai įtarimus pareiškė generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui, kuris iškart atsistatydino. Iš pareigų pasitraukė ir įtariamuoju tapęs T.Ulpis.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
Dabar jau pakibo Damoklo kardas virš slaptojo agento galvos.Kaip šis žmogus bus apsaugotas jei jau iš abiejų pusių siūloma paspringti švendrės lapu?Kur mūsų Lietuvoje ieškoti teisybės?Mūsų Lietuvai nereikia tiesos.Labai tinka gandai.Galvok,žmogeli,kaip nori.O nusikalstamas pasaulis ir teisėsauga gyvens pagal savus kanonus.O peršasi mintis,tai kurie čia dabar priklauso tam mafijos klanui? Nieko nebesuprantu.

sigitas

sigitas portretas
gal net pati policija bijo samdytų žudikų?Arba jie patys tai padarė? Ar pedofilų klanas?

Klausimas ministrui

Klausimas ministrui portretas
O kam reikalinga policija? KKad D. Kedzys su GAUJA zudytu ir smeiztu netrukdomas? Kad gauja galetu nevykdyti TEISMO SPRENDIMU?O gal policija reikalinga tam , kad tirtu N. Venckienes HALIUCINACIJAS apie pedofilu klanus ir isdavinetu pazymas, kuriu autoriai policininkai yra teisiami?
VISI KOMENTARAI 74
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių