Ministras pritaria idėjai siūlyti A.Beliackį Nobelio taikos premijai

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis iš esmės pritaria idėjai nominuoti suimtą Baltarusijos žmogaus teisių gynėją Alesį Beliackį Nobelio taikos premijai, teigia ministerija.

URM nurodė svarstanti šią ir kitas kandidatūras ir atkreipė dėmesį, kad jos turi būti pateiktos iki vasario 1 dienos.

„Pasiūlymas nominuoti A.Beliackį Nobelio taikos premijai nuskambėjo per Vyriausybės valandą Seime. URM šią kaip ir kitas galimas kandidatūras Nobelio taikos premijai svarsto. Kandidatūros premijai turi būti pateiktos iki vasario 1 dienos. Ministras iš esmės idėjai pritaria“, - BNS sakė URM atstovas Mindaugas Lašas.

Kreiptis į Nobelio taikos komitetą dėl A.Beliackio kandidatūros praėjusią savaitę pasiūlė parlamentaras Vytautas Bogušis per Seime vykusią diskusiją dėl teisingumo ir užsienio reikalų ministrų atsakomybės už duomenų apie A.Beliackio sąskaitas perdavimą Minskui.

Seimo narys, sovietmečiu buvęs disidentu, tuomet priminė, kad visai Lietuvai reikšmingas įvykis buvo pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui veikėjo, Lietuvos Helsinkio grupės įkūrėjo Viktoro Petkaus nominavimas premijai.

„Pone Ažubali, jūs puikiai atsimenate, kaip mūsų mokytojas Viktoras Petkus buvo pristatytas kaip kandidatas. Tų kandidatų ten, be abejo, buvo daug, bet koks reikšmingas įvykis buvo Lietuvai. Štai mes ir galėtume padaryti garbingą žingsnį, tai, kas įvyko, galima dar atitaisyti“, - Seime kalbėjo V.Bogušis.

Lietuva ir Lenkija atsiprašė A.Beliackio artimųjų, kad jų perduota medžiaga apie sąskaitas banke tapo pretekstu apkaltinti žmogaus teisių organizacijos „Vesna“ vadovą A.Beliackį pajamų slėpimu.

Šių metų Nobelio taikos premija penktadienį paskirta trims moterų teisių aktyvistėms iš Liberijos ir Jemeno.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nobelio premijas - išdavikams

Nobelio premijas - išdavikams portretas
Ar pastebejote, kad vienu metu netiketai, kaip ir prasidejusios, dingo „tyliosios“ demonstracijos Baltarusijos miestuose? Kodel? Ogi, „izdininka“ sulaike... Nebera kam uz „plojimus“ sumoketi. Demonstraciju dalyviai pasakojo, kad neblogai uzsidirbdavo, nes uz dalyvavima is Beliackio „kasos“ buvo mokama po $20-30, o organizatoriams – po $50. Is tos pacios „kasos“ buvo mokamos ir teismu „demonstrantams“ priteisiamos baudos uz viesosios tvarkos pazeidima. Ne paslaptis, kad „kasa“ per Lietuvos, Latvijos, Lenkijos bankus papildydavo JAV ir ES slaptosios tarnybos per taip vadinamas „demokratines“ ir „zmogaus teisiu gynimo“ organizacijas. Neveltui JAV Lietuva pradejo spausti del sio ivykio ir reikalauja pasiaiskinti, tuo irodydama, kad Lietuva tera apgailetina JAV marionete. Po Baltarusijos prezidento rinkimu pas opozicionierius buvo konfiskuotos dideles pinigu sumos Eurais ir USD, gautos is ES ir JAV “nevalstybiniu organizaciju”, bei ataskaitos, kiek pinigu skirta rinkiminei kampanijai, antilukashenkinei agitacijai, atlyginimams uz dalyvavima riausese (parama opozicijai per 5 m. sudarė po kelis šimtus milijonu USD ir EUR). Dokumentu analize parode, kad didesnioji paramos dalis (JAV ir ES mokesciu moketoju pinigu) opozicionieriu vaduku buvo isgrobstoma ir issvaistoma kelionems po ES valstybes, perkant prabangius automobilius, statantis namus, perkant butus. Dar nemaza dalis, kaip paaiskejo, nusesdavo ir Lietuvos „valstybininku“ kisenese... Beliackis suimtas ir bus teisiamas uz tai, kad nedeklaravo i jo saskaitas Lietuvoje is JAV ir ES „demokratiniu“ organizaciju pervestu virs 1.000.000 Lt ir nesumokejo mokesciu. Parodykit man bent viena valstybe, kurioje uz mokesciu nemokejima nebaudziama! Ypac skaudziai baudziama pacioje "demokratijos citadeleje" - JAV. Isivaizduokim, kad tas Beliackis gyvena Lietuvoje, o i JO saskaitas Baltarusijoje, sakysim, is Rusijos, pervedamas 1 MILIJONAS Lt, kuriu jis nedeklaruoja ir nesumoka jokiu mokesciu. Ar Lietuvoje jis nebutu baudziamas? Tai kodel Baltarusijai taikomi kiti standartai?

Ažubaliui

Ažubaliui portretas
Įdomu, ar ponas pritartų, jeigu Nobelio premiją kas nors siūlytų Burokevičiui? Ką geriausiai galėtų padaryti mūsų „demokratijos“ nešėjai ir ultrapatriotai – tai nekišti savo snarglėtų nosių, kur nereikia. Pirma reikia susitvarkyti savam darže. Lietuvoje „demokratinis“ jovalas visiems jau įgriso iki kaulų smegenų.

Nu

Nu portretas
Nu jau jagut gerb. Azubalis pritaria tai kokie cia da gali buti per komentarai?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių