Ministras neskubės tenkinti K.Brazauskienės prašymo skirti rentą (papildyta 15.15 val.)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas neskubės teikti Vyriausybei sprendimą skirti rentą prezidento Algirdo Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei, tikėdamasis, kad ji pati atsiims prašymą gauti tokią išmoką.

"Šis klausimas nėra skubiausias"

Ministras pripažino, kad tai prieštaringai visuomenėje vertinamas klausimas, todėl ir yra neskubama Vyriausybėje spręsti rentos skyrimo K.Brazauskienei klausimo.

"Mano kaip ministro prerogatyva teikti tokį nutarimą Vyriausybei, bet jo neteikiu, nes turi tas klausimas įvairių aspektų, visaip visuomenėje yra diskutuojamas. Manau, kad situacijoje, kai nemažai žmonių Lietuvoje laukia sprendimų įvairiais socialiniais klausimais, šis nėra pats skubiausias", - pastebėjo D.Jankauskas.

Pasak jo, jokie teisės aktai nenumato termino, per kurį turėtų būti išspręsti su prašymu skirti rentą susiję klausimai. "Aiškių terminų jokių nėra. Bet yra sveiko proto principas. Žinoma, šis klausimas negali būti atidėliojamas metų metais", - pripažino ministras.

"Manau, nereikėtų perdėtai skubėti", - pridūrė jis.

Vis dar tikisi, kad atsiims prašymą

D.Jankauskas pabrėžė, kad dar premjeras Andrius Kubilius yra viešai pasiūlęs K.Brazauskienei pagalvoti, ar nevertėtų atsiimti prašymo skirti Prezidento našlės rentą. "Gal dar prašymo teikėjas atsiims savo prašymą. Premjeras tai yra pasakęs ir visuomenėje diskusijos visokios tebevyksta", - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

K.Brazauskienė jau yra pareiškusi, kad neketina atsiimti prašymo skirti rentą. Prezidento našlė taip pat leido suprasti, kad gali kreiptis į teismą, jeigu Vyriausybė vilkins išmokos skyrimą.

D.Jankauskas pastebėjo, kad jeigu bus kreiptasi į teismą ir šis nurodys nedelsiant pradėti mokėti rentą, "tas bus, be abejo, daroma". "Bet girdėjau, kad į teismą kreipiamasi nebus", - sakė ministras.

Politinis sprendimas vilkinti

K.Brazauskienė atsisakė komentuoti Vyriausybės nusiteikimą vilkinti įstatymo numatyto klausimo sprendimą dėl rentos. "Neskaičiau ir nežinau ministro naujausios pozicijos. Nebedomina manęs tas klausimas. Dėkoju visiems žurnalistams ir žmonėms už pagarbą prezidento A.Brazausko atminimui", - portalui sakė našlė.

Ji tvirtino nenorinti toliau aitrinti diskusijos šiuo klausimu, tačiau pastebėjo, kad "galiojantis įstatymas vis dėlto turi būti vykdomas".

K.Brazauskienės turimomis žiniomis, ministras D.Jankauskas dar praėjusią vasarą surinko visas būtinas rezoliucijas, visus suderinimus rentos skyrimo klausimu. Tačiau Andriaus Kubiliaus vadovaujamoje Vyriausybėje esą buvo priimtas politinis sprendimas vilkinti šį klausimą, neteikti jo ministrų svarstymui oficialiame kabineto pasitarime ar posėdyje. "Kiek žinau, socialinės apsaugos ir darbo ministras surinko visus suderinimus dar prieš kelis mėnesius, nes tai klausimas, nereikalaujantis ilgų procedūrų. Bet buvo priimtas politinis sprendimas to klausimo nesvarstyti, nenustatant jokio termino, kuriam laikui jį atidėti", - tvirtino prezidento našlė.

Komentuoti Vyriausybės apsisprendimo vilkinti rentos skyrimą A.Brazausko našlei nepanoro ir Lietuvos socialdemokratų partijos, kuriai priklauso K.Brazauskienė, pirmininkas Algirdas Butkevičius. "Kažkaip neturiu jokio noro komentuoti šių dalykų", - sakė pastaruoju metu su K.Brazauskiene nesutariantis A.Butkevičius.

Paprašė dar liepą

A.Brazauskas mirė šių metų birželio pabaigoje. Liepą K.Brazauskienė parašė prašymą Vyriausybei skirti jai įstatymo numatytą Prezidento našlės rentą, siekiančią apie 6 tūkstančius litų per mėnesį.

Vyriausybė iki šiol niekaip neapsisprendė dėl šio prašymo. Tačiau Seimui yra pateikta įstatymo pataisa, kuri nustatytų, kad renta yra mokama tik tiems asmenims, kurie visai neturi jokių pajamų ir jokio turto. K.Brazauskienė neturi draudžiamųjų pajamų, tačiau disponuoja nemenkos vertės turtu.

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, du trečdaliai apklaustųjų pasisako prieš rentos skyrimą K.Brazauskienei.


Šiame straipsnyje: Kristina Brazauskienėrenta

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių