Ministras mano, kad FNTT vadovas atsistatydins trečiadienį

Vidaus reikalų ministras tikisi, kad šios savaitės viduryje sulauks Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo atsistatydinimo.

Susitiks ir pasikalbės

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje „Savaitės atgarsiai“ pranešė šį trečiadienį ketinantis susitikti su FNTT vadu generolu Romualdu Boreika, kuriam ministerijos vadovas yra pasiūlęs pasitraukti iš užimamų pareigų. „Kol kas jis neatnešė atsistatydinimo rašto. Mes sutarėme iki trečiadienio. Tądien susitinkam ir šnekam. Tikiuosi, kad vienaip ar kitaip tas klausimas bus išspręstas“, - sakė ministras.

R.Palaitis tvirtino manąs, kad generolas R.Boreika atsistatydins iš FNTT vadovo pareigų. „Tos kilusios diskusijos apie jo asmenybę neprideda balų jo vadovaujamai institucijai, todėl ir pasiūliau generolui atsistatydinti, vardan to, kad ta institucija dirbtų geriau. Mano uždavinys, kad FNTT dirbtų geriau. Kalbos ir diskusijos apie pirmąjį žinybos asmenį vargu ar padeda dirbti geriau. Todėl manau, kad generolas atsistatydins“, - teigė ministras.

Prieš savaitę R.Palaitis pasiūlė R.Boreikai atsistatydinti, nes neva nėra galimybių generolui toliau dirbti šiose pareigose, kai jo pasitraukimo reikalauja aukšti pareigūnai.

„Kovos už teisėsaugos kokybę dalis“

Lietuvos televizijos pirmadienio laidoje dalyvavęs premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius patvirtino, kad R.Boreikos likimo klausimas „keliamas pačiu aukščiausiu lygiu, vadovaujantis tam tikra medžiaga“ apie FNTT netinkamą veiklą. Kalbėta, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė nori pakeisti šios tarnybos vadovą, nes esą nemažai bylų joje yra stabdoma ar marinama. Premjeras irgi pasisakė už R.Boreikos pasitraukimą.

„Čia yra didelės kovos už teisėsaugos kokybę dalis. Buvo Valstybės saugumo departamento vadovas, buvo generalinis prokuroras“, - priminė V.Valentinavičius.

Pasak R.Palaičio, apie R.Boreikos likimą jis yra kalbėjęs su premjeru A.Kubiliumi, kuris pasisakė už FNTT vadovo pakeitimą. „Susitikimuose su Prezidente nebuvo pasakyta tiesiogiai, kad R.Boreikai reikia pasitraukti, tačiau užsiminta, kad per antrąją kadenciją nėra labai gerai dirbama. Nesakyčiau, kad yra gerai antroji kadencija“, - pasakojo ministras.

R.Boreika FNTT vadovauja nuo 2003 metų. Jo antroji kadencija turėtų baigtis 2012-aisiais.

Paneigė, kad vers STT vadą

Ministerijos vadovas nebuvo linkęs svarstyti, kas būtų, jeigu generolas trečiadienį neatneš atsistatydinimo pareiškimą. „Nelinkęs svarstyti situacijos „kas būtų, jeigu būtų“. Tiesiog palaukime trečiadienio“, - kalbėjo R.Palaitis.

Opozicinės Socialdemokratų partijos atstovas Juozas Olekas tvirtino, kad nėra pagrindo keisti R.Boreiką FNTT vadovo poste. „Mes susipažinome su visai kitokia informacija apie FNTT veiklą už 2008-2009 metus. Ji rodo tikrą pažangą šios institucijos veikloje. Jeigu ją nagrinėtume detaliau, matytume, kad mes ją turime pakankamai efektyvią, ištiriama daugiau bylų. Ministro ir premjero nusistatymas verčia galvoti kad yra tam tikrasis politinis spaudimas ir nusistatymas pakeisti savais žmonėmis. Todėl tenka konstatuoti, kad greičiausiai čia yra politinis susidorojimas“, - sakė solcialdemokratas.

Laidos dalyviai paneigė neoficialias kalbas, kad netrukus numatoma pakeisti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovą Žimantą Pacevičių. „Dėl STT vadovo jokio klausimo nėra“, - sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

„Tai visiška antis, nes tas klausimas visiškai nesvarstomas. Premjero akyse tai vadovas institucijos, kuri tikrai dirba ir pakankamai efektyviai kovoja su korupcija“, - teigė V.Valentinavičius. „Po metų ar kitų ką gali žinoti, kaip bus. Bet dabar yra bendra nuomonė, kad Ž.Pacevičius dirba gerai“, - pridūrė jis.


Šiame straipsnyje: BoreikaFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių