Ministrą D. Pavalkį nuvylė teismo sprendimas dėl lietuvių k. egzamino

Švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį nuvylė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimas nenagrinėti skubos tvarka bylos dėl lietuvių kalbos egzamino, o sprendimą nukelti iki liepos vidurio, kai egzaminų sesija jau bus pasibaigusi.

Nors dar prieš porą dienų ministras žurnalistams sakė esąs suinteresuotas, kad teismas nepriimtų sprendimo prieš pat egzaminus, tačiau teigė, kad parengtos užduotys abiem variantams.

„Mano, kaip ministro, noras būtų, kad jie arba greitai priimtų sprendimą, arba priimtų lėtai, nes mes išeinam į egzaminų pasiruošimo tiesiąją. Egzaminų centras pasiruošęs ir vienam, ir kitam variantui, yra paruošti ir vieni, ir kiti užduočių variantai“, - po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė D. Pavalkis.

Tuo metu šiandien ministras pasipiktino tokiu LVAT sprendimu.

„Blogai. Suprasdami problemos svarbą jaunimui ir abiturientams, egzaminams ir apskritai taikai valstybėje, Seimo nariai, kurie inicijavo šitą teismo procesą, prašė paskubinti šito teismo sprendimo priėmimą per dvi savaites. Aš lygiai tą patį pasirašęs esu, irgi kreipimąsi į teismą, dėl svarstymo skubos tvarka. Bet teismai pas mus yra nepriklausomi“, - BNS penktadienį sakė D. Pavalkis paklaustas apie teismo poziciją.

Pasak ministro, moksleiviai turi ruoštis „ne vienam ar kitam egzamino variantui, o lietuvių kalbos egzaminui“.

"Mes esame pasiruošę ir vienam, ir kitam variantui. Taip kad užduotys jau yra paruoštos ir vienam, ir kitam egzaminų variantui. O moksleiviams reikia ruošis lietuvių kalbos egzaminui, o ne vienam ar kitam variantui. Jie turi perskaityti knygas ir išmanyti gramatiką. Čia yra vertinimo klausimas", - kalbėjo jis.

Tuo metu Seimo vicepirmininkas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius sąžiningu vadina Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą skubos tvarka nenagrinėti skundo dėl lietuvių kalbos egzamino palengvinimo tautinių mažumų moksleiviams.

„Manau, tai yra sąžininga“, - penktadienį BNS sakė J. Narkevičius.

Pasak jo, LVAT nutartis reiškia, kad moksleiviams laikant egzaminą galios švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio įsakymas.

„Net jeigu teismas vėliau dėl kokių nors priežasčių pripažintų šį įsakymą naikintinu, šis sprendimas atgaline data negalios. Moksleivių egzaminų rezultatų dėl to nebus galima kvestionuoti“, - tvirtino parlamento vicepirmininkas.

Teismas penktadienį atmetė prašymą bylą nagrinėti skubos tvarka, argumentuodamas, kad byla yra itin sudėtinga ir nacionaliniuose teismuose bus sprendžiama pirmą kartą.

„Administracinė byla bus pradėta nagrinėti birželio 10 dieną, ją išnagrinėti planuojama iki liepos mėnesio vidurio“, - rašoma teismo pranešime spaudai.

Toks sprendimas reiškia, kad per egzaminą galios D.Pavalkio įsakymas, kuriuo tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomas žodžių skaičius lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje mažinamas nuo 500 iki 400. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlymu taip pat padidintas pasirenkamų autorių skaičius nuo trijų iki septynių.

Konservatorių ir liberalų atstovai teismui teigia, kad švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio įsakymas, kuriuo pakeista lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programa, gali prieštarauti Švietimo įstatymui ir Konstitucijai.

Opozicija teigia, kad ministro įsakymu numatant išimtis atsisakoma bendro lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, o tai neatitinka Švietimo įstatymo nuostatos, kad „mokymosi pasiekimų patikrinimai organizuojami vienodi visų mokomųjų kalbų mokyklų mokiniams“. Ši nuostata turėjo įsigalioti šiemet.NAUJAUSI KOMENTARAI

L

L portretas
Lietuvos teisininkai sudaro sąlygas lenkų ir rusų tautybės mokiniams turėti geresnius pažymius ir tuo pačiu atsidurti aukštesnėje reitingavimo vietoje. Siūlau aukštosiom mokyklom įsivesti lietuvių k. egzaminą, nes lietuvių tautybės vaikams automatiškai sudaromos nelygios teisės į studijas.

Gėda

Gėda portretas
Dabar pagrindinis Lituvos prokurorų ir teismų darbas suvaržiti laisvę arba areštuoti ir nuteisti Neringą ir Viktorą. Visi kiti darbai nesvarbūs. Taip pat svarbu, kad Muntiano byla sulauktu senties.

Oi gudrus

Oi gudrus portretas
Gudrus tas Pavalkis, nes nori kitų rankomis sutvarkyti negerai kvepiančio kakūno krūvą. Patys pridirbo, patys ir išvalykit. Nėra reiklo laukti iš kitų pagalbos. Prieš priimant sprendimą, būtina mąstyti apie pasekmes.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių