Ministerijos šiemet ketina išleisti 76 mln. litų paslaugoms „iš šalies“

Ministerijos bei joms pavaldžios įstaigos audito, teisinėms ir finansinėms paslaugoms, konsultacijoms, studijoms ir moksliniams tyrimams pirkti šiemet suplanavo išleisti 76 mln. litų biudžeto lėšų.

Tai 20 mln. litų daugiau nei 2008 metais, rašo "Lietuvos žinios".

Seimo Audito komiteto surinkti duomenys rodo, kad daugiausia lėšų įvairioms paslaugoms "iš šalies" pirkti šiemet numačiusi skirti Susisiekimo ministerija ir jai pavaldžios įstaigos. Tam planuojama išleisti net 21,4 mln. litų. Daugiau nei 200 tūkst. litų ketina išleisti pati ministerija, likusią sumą - jai pavaldžios institucijos.

Didžiąją dalį šių išlaidų sudarys Lietuvos automobilių kelių direkcijos (8 mln. litų), bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" (apie 5,6 mln. litų), valstybinių įmonių Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (3,7 mln. litų) ir Tarptautinio Vilniaus oro uosto (1,7 mln. litų) perkamos audito, teisinės ir finansinės paslaugos, konsultacijos, studijos, tyrimai.

Įvairių paslaugų už 18 mln. litų planuoja pirkti Finansų ministerija ir prie jos veikiančios institucijos. Ministerija 4,3 mln. litų skirs kredito reitingo nustatymo paslaugoms ir beveik 5 mln. litų kitoms konsultacijoms apmokėti.

Žemės ūkio ministerija ir jai pavaldžios institucijos šiemet įvairioms paslaugoms "iš šalies" pirkti numato skirti apie 12,3 mln. litų. 2008 metais žinyba šiam reikalui panaudojo kuklesnę sumą - maždaug 8,5 mln. litų. Iš ministerijos planuojamų išlaidų didžiąją dalį - 9,2 mln. litų - planuojama skirti įvairiems tyrimams.

7,4 mln. litų mokesčių mokėtojų lėšų ketina skirti Ūkio ministerija ir prie jos veikiančios institucijos. Pati ministerija norėtų išleisti 2,3 mln. litų. Iš jai pavaldžių institucijų daugiausia numato išleisti viešoji įstaiga "Investuok Lietuvoje". Už 3 mln. litų ji planuoja pirkti įmonių konkurencingumo didinimo paslaugų.

Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose šiemet paslaugoms pirkti suplanuota išleisti beveik 5 mln. litų. Daugiausia lėšų - 3 mln. litų - bus skirta Europos Sąjungos paramos lėšomis finansuojamam viešojo administravimo sistemos stebėsenos sukūrimo ir įdiegimo projektui.

2,6 mln. litų įvairioms paslaugoms pirkti ketina išleisti Švietimo ir mokslo ministerija. Didelė suplanuotų išlaidų dalis turėtų tekti Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrui.

Energetikos ministerija ir jai pavaldžios įstaigos paslaugoms pirkti šiemet planuoja išleisti 1,5 mln. litų.

Aplinkos ministerija ir prie jos veikiančios institucijos audito teisinėms ir finansinėms paslaugoms, įvairioms konsultacijoms, studijoms ir tyrimams ketina skirti apie 1,2 mln. litų.

Seimo Audito komitetas prašė ministerijų ir joms pavaldžių įstaigų patikslinti savo planus dėl įvairių paslaugų pirkimo bei atsisakyti ne tokių reikalingų. Prie šių raginimų prisidėjo ir Ministro pirmininko tarnyba.

"Tačiau ministerijos labai sunkiai ir nenoriai tai darė. Kai baigsis metai, matysime, ar bus sutaupyta", - pažymėjo Seimo Audito komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė.

Jos teigimu, valstybinėms įstaigoms auditas privalomas pagal įstatymus, tačiau daugelį kitų dabar iš privačių įmonių perkamų darbų privalėtų atlikti patys valdininkai.


Šiame straipsnyje: ministerijosbiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių