Ministerija reikalaus, kad su L.Karaliumi siejama viešoji įstaiga grąžintų 20 tūkst. litų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) reikalaus, kad su Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariu Linu Karaliumi siejama viešoji įstaiga "Gyvenimas džiaugsme" grąžintų jai anksčiau skirtus 20 tūkst. litų.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys pavedė ministerijos Teisės ir personalo departamentui parengti dokumentus dėl 20 tūkst. litų išieškojimo iš minėtos viešosios įstaigos, pirmadienį pranešė SAM.

"Nurodžiau ministerijos Teisės ir personalo departamentui pradėti išieškojimo veiksmus visos 20 tūkst. litų sumos kaip panaudotos ne pagal paskirtį, netinkamai ir pažeidžiant viešosios įstaigos "Gyvenimas džiaugsme" sutarties, kuri buvo sudaryta su Sveikatos apsaugos ministerija, sąlygas", - vėliau žurnalistams sakė ministras.

Pasak ministro, pagal naujausius pateiktus dokumentus, pinigai panaudoti keturiems teoriniams seminarams surengti, bet "apie jų įgyvendinimą, nei dalyvių sąrašų, nei vaizdinės ar rašytinės medžiagos, nebuvo pateikta".

"Ir yra tam tikrų aplinkybių, dėl kurių aš esu kreipęsis ir į Generalinę prokuratūrą, kad būtų iš esmės įvertinta, ar ta ataskaita ir tie teisinę reikšmę turintys buhalterinės apskaitos dokumentai nėra suklastoti", - sakė ministras.

Tokį sprendimą ministras priėmė, įvertinęs SAM Vidaus audito rezultatus, ar buvo įvykdytas Všį "Gyvenimas džiaugsme" projektas "Sniego parkas", kuriam ministerija buvo skyrusi dalinį finansavimą.

SAM auditorių išvadose konstatuojama, kad "Gyvenimas džiaugsme", kuriam anksčiau vadovavo L.Karaliaus motina Irena Mažeikienė, sutartį su SAM vykdė netinkamai, nepasiekė projekte numatytų tikslų, nepateikė įrodymų, kad projekte numatytos priemonės buvo įvykdytos, o didžiąją dalį SAM skirtų pinigų numatė patalpų nuomai. Anot pranešimo, tai tiesiogiai prieštarauja su SAM pasirašytiems dokumentams.

Anksčiaus R.Šukys kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo oficialių dokumentų klastojimo ar kitų nusikaltimų skiriant paramą parlamentaro L.Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai.

Žiniasklaidos teigimu, L.Karalius išrūpino finansavimą tuo metu jo motinos I.Mažeikienės vadovautai viešajai įstaigai "Gyvenimas džiaugsme".

Pranešta, kad L.Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė per dvi savaites sugebėjo pateikti prašymą projektui finansuoti, gauti pritarimą, įvykdyti projektą. Ir tą pačią - ataskaitos pateikimo - dieną gauti projekto pinigų.

Kad tai įvyktų, L.Karalius esą varstė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio Rimanto Remeikos duris. Praėjusių metų lapkričio 27-ąją R.Remeika patvirtino atrankos kriterijus projektams, skleidžiantiems sveikatos idėjas ir didinantiems visuomenės socialinį aktyvumą.

Po dviejų savaičių - gruodžio 11-ąją - ministerija gavo įstaigos "Gyvenimas džiaugsme" prašymą skirti 60 tūkst. litų jos sukurtai programai "Sniego parkas" finansuoti.

Pinigų iš valstybės biudžeto prašyta instruktorių rengimo kursams (10 tūkst. litų), gyventojams mokyti (30 tūkst. litų), snieglenčių sportui propaguoti (15 tūkst. litų) ir mokomosioms brošiūroms išleisti (5 tūkst. litų).

Jau gruodžio 16-ąją tuometinis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas programai iš dalies finansuoti skyrė 20 tūkst. litų.

Gruodžio 28-ąją L.Karalius į Sveikatos apsaugos ministeriją pateikė projekto įgyvendinimo ataskaitą. Joje įrašyta tik tai, kad 20 tūkst. litų yra išleisti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui bei prekėms ir paslaugoms.

Tą pačią dieną į "Gyvenimo džiaugsme" sąskaitą įkrito Sveikatos apsaugos ministerijos pervesti pinigai.

Dienraščiui "Lietuvos rytas" pradėjus ieškoti, kam galėjo būti išleisti iš ministerijos gauti pinigai, G.Gurevičiūtė pareiškė, kad maždaug prieš mėnesį finansavimą gavusią įstaigą jai pavyko parduoti.


Šiame straipsnyje: karaliusViešoji įstaigaparama

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių