Ministerija: dalis KT išvados jau nebeaktuali

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pabrėžė, kad dalis pirmadienį paskelbtos Konstitucinio Teismo (KT) išvados dėl pensijų nebėra aktuali.

„Norime atkreipti dėmesį, kad dalis KT išaiškintų nuostatų neteko aktualumo, kadangi situacija pasikeitė“, - sakoma portalui pirmadienį atsiųstame komentare.

Teigiama, kad „pirmiausia, nuo šių metų pradžios „Sodros“ pensijos tiek dirbantiems, tiek nedirbantiems jų gavėjams yra mokamos viso dydžio, jos atstatytos visu 100 proc.“.

KT nustatė, kad Vyriausybė pasielgė neteisingai, dirbantiems pensininkams sumažinusi pensijas labiau nei nedirbantiems.

Be to, pasak SADM, „jau nuo 2010 m. pabaigos nebegalioja įstatymo nuostata, pagal kurią buvo mažinamos senatvės pensijos žmonėms, kuriems pripažintas specialusis nuolatinės slaugos poreikis“. Pakeitus įstatymą, jiems buvo pritaikyta išimtis, kaip ir asmenims, netekusiems 75–100 procentų darbingumo (I grupės invalidumo pensininkams), ir pensija nebemažinta.

Tuo tarpu KT pabrėžė, kad ši įstatymo nuostata neatitinka Konstitucijos.

„Trečia, dėl laikinai sumažintų pensijų kompensavimo Vyriausybė jau yra apsisprendusi ir patvirtinusi sumažintų pensijų kompensavimo koncepciją, kurioje numatyti esminiai principai. Pagal ją, parengtas ir pensijų kompensavimo įstatymo projektas, dėl kurio Vyriausybėje jau diskutuojama, tačiau jo nuostatos atitinkamai turi būti vėl įvertintos šio KT nutarimo kontekste“, - pastebėjo ministerija.

KT pirmadienį paskelbė, kad sunkmečiu galima mažinti pensijas, tačiau turi būti numatytas nepriemokų kompensavimo mechanizmas.

Preliminariai skaičiuojama, kad pensijų kompensavimas gali kainuoti apie 1 mlrd. litų. „Vienas iš esminių kompensavimo principų, išdėstytas minėtoje koncepcijoje yra tai, kad kompensavimas negali kelti grėsmės valstybės finansams. Atitinkamai Vyriausybė koncepcijoje siūlo nustatyti, kad pensijos kompensuojamos jas atitinkamai didinant, numatant spartesnį didinimą vyresnio amžiaus asmenims bei dirbusiems pensininkams. Taigi, tam kad kompensavimas būtų pradėtas realizuoti, turi būti priimtas specialus įstatymas, kurio projektas jau bus pradėtas svarstyti Vyriausybėje artimiausiu metu“, - teigiama SADM paaiškinime.

Ministerija nurodo vertinanti paskelbtą KT nuomonę, gerbianti. „Į ją bus atsižvelgta, išsamiai susipažinus su visu nutarimu“, - teigia SADM. Tikimasi, Vyriausybės siūlymai šiuo klausimu bus svarstomi jau pavasarį Seimo sesijoje.

Pasak premjero Andriaus Kubiliaus, KT pripažino, jog „principinė Vyriausybės nuostata atitinka pagrindinį šalies įstatymą - anksčiau priimti sprendimai, kad krizės laikotarpiu reikia mažinti visas valstybės išlaidas, tarp jų ir valstybines, ir socialinio draudimo pensijas, yra atitinkantys šalies Konstituciją“.


Šiame straipsnyje: pensijosKonstitucinis teismas

NAUJAUSI KOMENTARAI

mizantropas

mizantropas portretas
pensininkai dejuoja, kad mažos pensijos. O kodėl jos mažos? dabartiniai pensininkai - tai buvę jauni žmonės sovietmečiu. Tai ką jie tada dirbo? Vieni nieko nedirbo ir gaudavo algą, kiti - spekuliavo, važinėdavo po rusiją ir prekiaudavo ir gyveno, kaip inkstai taukuose, kiti dar geriau gyveno, nes buvo profsąjungų vadai, kompartijų sekretoriai, komsorgai, politrukai (tokiam darbui juk išsilavinimas nereikalingas), dirbo mėsos kombinatuose kratėjais, tikrintojais ir pan. Žinote, kaip dabartiniai pensininkai tuomet gyveno? Sapne tokio gyvenimo nesapnavote. Ir štai atėjo nepriklausomybė. Ir ką jie turi, tie buvę turtuoliai? Išsilavinimo- jokio, diplomo - jokio,bet turi daug profsąjunginės paturties šaukti ir rėkti. O tuo metu nugarą lenkę ir smegenis džiovinę gydytojai, inžinieriai, sportininkai tempę didžiulius krūvius, treneriai ir pan., dabar turi pareigas, mokslo laipsnius ir pragyvenimui pakankamą pensiją. Labiausiai rėkia pensininkai, kurie gauna iš valstybės kompensacijas, nė vienas jų neatrodo nusibaigęs iš bado, anaiptol, gyvena didžiuliuose butuose ir dar nori, kad juos mes išlaikytume, neatrodo, kad muršta iš bado ir ponia profsąjungietė -didžioji vedlė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių