Milijonus turinčių ministrų - vos vienas kitas

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius su žmona Rasa turi turto už daugiau kaip 600 tūkstančių litų.

Penktadienį paskelbtose 2009 metų politikų ir pareigūnų turto deklaracijose nurodoma, kad premjero privalomas registruoti turtas, vertybiniai popieriai, meno kūriniai ir juvelyriniai dirbiniai įkainoti 610 tūkst. litų, jo žmonos R.Kubilienės – tik 30 tūkst. litų.

A.Kubilius turi piniginių lėšų už beveik 20 tūkst. litų, jo sutuoktinė deklaravo nulį.

Nei premjeras, nei jo žmona neturi jokių finansinių įsipareigojimų, taip pat nėra niekam paskolinę pinigų.

Deklaracijos rodo, kad turtingiausias dabartinėje Vyriausybėje – aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Jis kartu su žmona Renata valdo turto už 5 milijonus litų. Ministro deklaracijoje nurodoma turto suma - 2,3 mln. litų, jo sutuoktinės - daugiau kaip 2,6 mln. litų. Be to, jiedu turi daugiau kaip 500 tūkst. litų piniginių lėšų, tačiau ministras turi 661 tūkst. litų negrąžintų paskolų.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas valdo turto už 2,009 mln. litų ir 194 tūkst. litų santaupų.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis – 1,776 mln. litų turto ir 407 tūkst. litų piniginių lėšų. Jo žmona Vilija turi turto ir piniginių lėšų už kiek daugiau kaip 100 tūkst. litų. Tačiau vidaus reikalų ministras nėra grąžinęs 357 tūkst. litų paskolos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko turi gerokai mažiau turto, nei jo sutuoktinė. Ministras deklaravo 77 tūkst. litų turtą, jo žmona Audra Daiva – 253 tūkst. litų.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Jukneviečienė su vyru Zenonu valdo beveik 450 tūkst. litų turtą ir turi tik 12 tūkst. litų piniginių lėšų.

Ūkio ministro Dainiaus Kreivio deklaracijos už 2009 metus turto skiltyje įrašyta 483 tūkst. litų suma, jo sutuoktinės Dalios – 175 tūkst. litų. Ūkio ministerijos vadovas turi 109 tūkst. litų piniginių lėšų, jo žmona – 34 tūkst. litų.

Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio turtas vertinamas 315 tūkst. litų, jo žmonos Ievos – 451 tūkst. litų. Jie abu turi apie 37 tūkst. litų piniginių lėšų, tačiau susisiekimo ministras nėra grąžinęs 472 tūkst. litų paskolos.

Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus deklaracijoje nurodomas 811 tūkst. litų vertinamas turtas, jo žmonos Rasos – 110 tūkst. litų. Jie abu turi apie 220 tūkst. litų piniginių lėšų.

Švietimo ir mokslo ministerijos vadovo Gintaro Steponavičiaus valdomas turtas vertinamas 383 tūkst. litų, tačiau jo žmona Ugnė Jasinskaitė jokio turto neturi. Šio ministro ir jo žmonos santaupos siekia apie 63 tūkst. litų. Bet G.Steponavičius nėra grąžinęs 115 tūkst. litų paskolos.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus ir jo žmonos Agnės Matulaitės turtas vertinamas apie 610 tūkst. litų, sukauptos piniginės lėšos – 63 tūkst. litų. Teisingumo ministras paėmęs 299 tūkst. litų paskolą.

Viena kukliausių Vyriausybėje – finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Ji deklaravo turinti turto tik už 48 tūkst. litų ir 27 tūkst. litų santaupų, be to, yra 10 tūkst. litų paskolinusi.

Užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio deklaracijoje nurodyta, kad 2009 metų pabaigoje jo turimas turtas įvertintas 104 tūkst. litų. Jokių piniginių lėšų praėjusių metų pabaigoje šis ministras nedeklaravo.

Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio valdo turto už 338 tūkst. litų, jo žmona Adelė – už 145 tūkst. litų. Šis ministras turi 12 tūkst. litų santaupų, tačiau ir 145 tūkst. litų dar negrąžintų paskolų.

Buvusio kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio turtas vertas 470 tūkst. litų. Dabartinio kultūros ministro Arūno Gėlūno deklaracijos dar nėra, nes jis ministru tapo tik šių metų viduryje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių